aA
Daugelis tikriausiai nustebtų sužinoję, kokį svarbų vaidmenį modernizacijoje suvaidina durys. Tokios detalės, kaip daugiabučio lauko ar sandėlio durys, atrodo nereikšmingos. Tačiau modernizacijos specialistai tuoj pat skuba patikinti – durys, panašiai kaip ir langai, vaidina svarbų vaidmenį taupant šilumos energiją.
Renkantis duris pataria netaupyti
© Shutterstock nuotr.

Lemiamą žodį taria gyventojai

Vienos Vilniaus regione veikiančios renovacijos darbais užsiimančios įmonės projektų vadovas Marius Mažulis tikina, kad galvojant apie kokybišką renovaciją durys turi didelę reikšmę. „Su durimis yra kaip ir su langais – jeigu ruošiant projektą paaiškėja, kad jos neatitinka šiluminių savybių, jas reikia keisti“, – teigia specialistas.

Būna ir taip, jog durys konkrečiame daugiabutyje dar yra pakankamai naujos ir įmontuotos prieš kelis metus. Tokiu atveju tenka patikrinti, kokios yra esamų durų šiluminės savybės ir jeigu yra galimybė pasirinkti – dėtis duris ar nesidėti, – sprendimą priima patys gyventojai: „Jeigu žmonės nenori, mes jų ir nekeičiame.“

Kada durys šaldo, o ne šildo?

Kauno komunalinio ir butų ūkio direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir pirkimams Marijus Zaborskas pastebi, jog durys keičiamos daugumoje namų, nes jos turi turėti šilumos varžos. „Turime keletą atvejų, kai buvo demontuotos durys. Pasirodė, kad jos viduje – tuščiavidurės, nors privalo būti tinkamai apšiltintos, turi būti sertifikacija.

Kai buvo šarvuotų langų ir durų bumas, niekas nežiūrėjo į tokius dalykus, kaip šilumos varža. Buvo žiūrima tik į išorinį grožį. Atrodo, svarbiausia – šarvuotos, saugios, kad į laiptines nepatektų pašaliniai asmenys, kad būtų geros spynos - ir viskas. Kartais patys gyventojai jaučia, kad pasikeitus duris į metalines, prie tų durų vis tiek šalta. Paaiškėja, kad jos neapšiltintos ir netgi daugiau šalčio pritraukia. Tuo metu tiesiog trūko informacijos, kad reikia rinktis tokias duris, kurios būtų ir apšiltintos“, – sakė M. Zaborskas

Ne mažiau svarbi ir durų montavimo darbų kokybė: „Pavyzdžiui, jeigu paliekami tarpai, tinkamai neužtinkuojami, neapšildomi, pro tuos plyšius gali veržtis šaltis. Tai tikrai pridaro šilumos nuostolių“, – tikino specialistas.

„Durys durims nelygios“

Renkantis duris sprendimą gali lemti tai, kiek būtų yra konkrečioje daugiabučio laiptinėje. „Jeigu vienoje laiptinėje tvarkingi gyventojai (daugiabutis yra 5 aukštų su keturiomis laiptinėmis), o kitur, devynaukštyje, yra tik viena laiptinė, tai natūralu, jog tos durys net keletą kartų intensyviau bus varstomos, todėl greičiau nusidėvės vyriai, pritraukėjas. Jeigu dar kokie chuliganai spardo, tai eksploatacija, žinoma, nebus analogiška”, – sako. M. Mažulis.

Projektuotojai prieš užsakant duris atsižvelgia į rinkos galimybes, ką galima įsigyti Lietuvoje. Jeigu namas siekia didesnės energinės klasės, reikės ir geresnių durų. Be to, kaip pastebi specialistas, nusimatant daugiau detalių, toks patogumas pareikalaus didesnių investicijų. Tačiau durų kaina kyla ne be pagrindo.

„Yra techninė specifikacija, kur galima tiksliai nurodyti, pavyzdžiui, metalo skardos storį, vyrius, pritraukėjus, rankeną, kuri nebūtų tiesiog „bumbulas“, prisuktas trimis varžtais. Daugiau patogumo suteikia ir tokie dalykai, kaip atmušėjas. Žinoma, įtraukiant daugiau dalykų, bus didesnė ir durų kaina, tačiau tai bus jau patikimesnis variantas nei paprastos metalinės durys, aptrauktos skarda su kažkiek vatos viduje, paprasta rankena ir vyriais, kurie čia pat nusidėvės“, – sako M. Mažulis, pridurdamas, jog žmonės paprastai gerai supranta, jog kokybiškas daiktas nekainuoja pigiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Guoga traukiasi iš aktyvios politikos: kitąmet nedalyvausiu jokiuose rinkimuose (85)

Buvęs liberalas Antanas Guoga , ilgą laiką buvęs laikomas realiausiu „valstiečių“ kandidatu...

Nuošalioje Vilniaus vietoje tiekia autentišką armėnišką maistą: stulbina kainomis ir porcijų dydžiu (184)

Jeigu nebūčiau vykusi automobiliu pro šalį, apie Valakampių paplūdimyje kepamus armėniškus...

Rezultatyvumu pradžiuginęs Lekavičius padėjo „Panathinaikos“ sutriuškinti Eurolygos debiutantus (2)

Miunchene antausį gavę Atėnų „Panathinaikos“ (2-1) krepšininkai išliejo susikaupusį...

Orai: artėja šalčiai (8)

Meteorologų teigimu, penktadienis bus gerokai vėsesnis nei praėjusios dienos. Naktį daug kur...

Lietuvių augintojus prispaudė kinai ir ukrainiečiai (122)

Šalies medaus eksportuotojai išgyvena sunkmetį – pirkėjų prireikė žvalgytis net tolimoje...

Panevėžyje nugriaudėjo galingas sprogimas: visiškai sugriauti keli garažai (84)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Panevėžyje, Ateities g. 28, garažų masyve nugriaudėjo...

Grigas garantuoja, kad „Žalgiris“ šį sezoną eis toli, Čeponis stabdo arklius (61)

Trys pralaimėjimai iš eilės – ne „Žalgirio“ stilius. Šarūno Jasikevičiaus pamokslo...

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (105)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Guoga atviras: kandidatu į Vilniaus merus galėtų būti Vytautas Bakas (24)

Artėjant rinkimams į Vilniaus mero kėdę spėliojama, kas galėtų tapti nauju sostinės vadovu....

VU profesoriaus elgesį tyrusi komisija nustebino studentą: pripažino, kad esu „Karbauskio b...pys“ ir „šiukšlė“ (363)

Nors profesorius Paulius Subačius viešoje erdvėje palankiai vertino itin įžeidžiančius...