aA
95 proc. Lietuvos vairuotojų bent kartais patiria įvairių neigiamų emocijų keliuose, o apie 40 proc. vairuotojų pyktį prie vairo patiria nuolat. Tai paaiškėjo po bendrovės „Lietuvos draudimas“ atlikto tyrimo. Daugiau nei tūkstantis Lietuvos vairuotojų pykčio lygį šalies keliuose įvertino kaip didesnį nei vidutinį – 6,6 balo (skalėje nuo 0 (nėra pykčio), iki 10 (labai daug pykčio).
„Juodžiausios“ kelių vietos: pažymėkite, kur dažniausiai susinervinate
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Pagrindinis naujienų portalas DELFI kartu su bendrove „Lietuvos draudimas“ pradeda projektą „Pykčio keliuose žemėlapis“. Socialinio projekto tikslas – mažinti Lietuvos keliuose esantį pykčio, agresijos lygį ir taip spręsti eismo saugumo problemas, mažinti avaringumą, didinti pozityvumą ir komfortą keliuose, malonumą vairuoti.

Saugumo ekspertai tvirtina, kad pyktis ne tik emociškai apkartina mūsų keliones, didina įtampą, bet ir skatina agresyvų, chuliganišką vairavimą, kelių eismo taisyklių pažeidimus, lemia avarijas. 

Viena iš kovos su pykčiu keliuose kampanijos priemonių – kelio informaciniai stendai „Įsijunk šypseną“, skirti paskatinti vairuotojus vairuoti draugiškiau.

Šį naują stendą iš ekspertų atrinktų variantų išrinko patys žmonės – balsavimas vyko DELFI portale bei „Lietuvos draudimo“ puslapyje.

Psichologų teigimu, šypsena yra vienas stipriausių ginklų mažinant pyktį ne tik kelyje, bet ir kitose situacijose – svarbu tik, kad šypsena būtų nuoširdi, o ne ironiška. Tai, kad šis ženklas veiksmingas, rodo ir 2014 m. viduryje atliktas tyrimas Vilniuje. Jis parodė, kad 88 proc. vairuotojų „Įsijunk šypseną“ ženklas sukelia teigiamas emocijas, o net 45 proc. vairuotojų, pastebėję šį ženklą, nusišypsojo.

Šiuo metu šių kelio informacinių stendų visoje Lietuvoje jau įrengta 38 vietose.

„Iki šiol visų gatvėse stovinčių „Įsijunk šypseną“ ženklų vietas parinko eismo saugumo specialistai, todėl dabar norime įtraukti visuomenę, kad patys eismo dalyviai siūlytų vietas, nes tyrimai rodo, kad su pykčiu keliuose susiduria praktiškai visi vairuotojai.

„Pykčio keliuose žemėlapis“ leis identifikuoti, kuriose vietose vairuotojai dažniausiai susiduria su piktais vairuotojais ar supyksta, susierzina patys. Įvairiose šalies vietose, kurias pažymės daug vairuotojų, ketiname įrengti „Įsijunk šypseną“ ženklus, kad jie vairuotojams suteiktų teigiamų emocijų ir primintų vairuoti draugiškiau“, - sakė „Lietuvos draudimo“ valdybos narys, Privačių klientų departamento direktorius Raimondas Geleževičius.

DELFI pateiktame interaktyviame žemėlapyje vairuotojai galės pažymėti savo miesto problemines vietas, kuriose jie dažniausiai susiduria su piktais vairuotojais, supyksta ar susierzina patys. Sudaryta galimybė prie konkrečios vietos žemėlapyje palikti komentarą, kuriame pasidalintumėte, kuo ši vieta trikdo jūsų vairavimą.

Tikimasi, kad visuomenė pasiūlys daugiau nei 1000 vietų ir bendradarbiaudami su Lietuvos savivaldybių asociacija bei Lietuvos automobilių kelių direkcija galiausiai identifikuosime tas, kurios eismo saugumo atžvilgiu yra aktualiausios.

Vairuotojus kviečiami būti aktyvius ir siūlyti vietas, kuriose turėtų iškilti „Įsijunk šypseną“ ženklai. Žymėti vietas žemėlapyje galima iki kovo 26 dienos.

Projektas „Pykčio keliuose žemėlapis“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po siaubingų sprogimų Beirute prabilo sukrėstas liudininkas: viduje – tikra katastrofa po sprogimų – mažiausiai 50 žuvusiųjų ir 2,5 tūkst. sužeistųjų, papildyta 23.29 (333)

Galingų sprogimų, antradienį driokstelėjusių Beiruto uoste ir nuniokojusių didelę dalį miesto,...

91-erių Petrutės legendinis grybukų ir voveraičių receptas: juos pirko ir valgė visa Akmenė (50)

Ar pamenate tokias senovines ketaus keptuves , kuriose vaikystėje mamos kepdavo grybukus ,...

Gali jį mylėti, gali jo nekęsti, bet Elonui Muskui sekasi tiesiog įspūdingai (112)

Nesvarbu, ar jis jums kelia simpatiją, ar antipatiją: šie metai Elonui Muskui yra fantastiški.

Lietuvius vilioja investavimo į NT naujovė, tačiau ekspertai ragina būti budriems: nepamirškite didelės rizikos (53)

Dėl finansinių iššūkių, patirtų koronaviruso pandemijai apėmus visą pasaulį, gauti paskolą...

„Barcos“ talentus pažinti norintis Šaras sugrąžino Pešičiaus nutrauktą tradiciją (22)

Buvusio Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus darbai naujame klube...

Šių profesijų atstovai Lietuvoje uždirba mažiausiai: darbuotoja įvardijo dažną darbdavių gudrybę (123)

Kalbant apie ateities architektų, skrydžių oparatorių ir plastikos chirurgų kas mėnesį...

Neįtikėtini filmo „Kaligula“ užkulisiai: prodiuseris juostą pavertė pornografine režisieriui to nežinant, viena aktorių rasta negyva (12)

Filmą „ Kaligula “, kuriame vaidino garsūs aktoriai Malcolmas McDowellas, Peteris O’Toole ir...

Faktai apie seksą, kuriuos kiekviena moteris turėtų sužinoti iki 30 metų (20)

Štai ką reikia sužinoti apie seksą iki sulaukiant 30 metų – Health.com pateikia seksologų ir...

Ištekėjau už vyro, kuris vyresnis už mano motiną: daug ką toks žingsnis šokiravo (51)

Sutuoktiniai, kurių amžiaus skirtumas – daugiau nei 32 metai, neseniai atšventė 17-os vedybinio...

|Maža didelių žinių kaina