aA
Pirmadienio rytą Vilniuje, prie rausvosios Kalėdinės eglutės, buriavosi dešimtys senolių. Jie visi pagaliau gavo progą išvysti žaliaskarę ne per televizoriaus ekraną, o gyvai.
© DELFI / Domantas Pipas

Kaip rašoma „Taxify“ spaudos pranešime, pirmadienio rytą pavėžėjimo įmonė kartu su partneriais bei žinomais žmonėmis padovanojo maltiečių globojamiems vienišiems seneliams galimybę gyvai pamatyti įspūdingiausią Europos žaliaskarę, pasivaikščioti po kvapais ir spalvomis užburiančią kalėdinę mugę, pasivaišinti karštu gėrimu bei Liucinos Rimgailės pyragaičiais.

„Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo tik mažas žingsnis ir kelios valandos kartu, tačiau tai didis įkvėpimas kitiems, kurie gali sugalvoti savo būdus, kaip dėmesį ir laiką skirti savaip tiems, kam jo trūksta,“ – sako vienas akcijos iniciatorių „Taxify“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius.

Įkvepianti diena

Kai kurie vieniši senoliai prie kalėdinės miesto eglės nesilankė nuo 1993-iųjų. Tačiau daugeliui senjorų ši išvyka buvo kur kas daugiau nei tiesiog apsilankymas prie eglutės. Popietė, praleista su senoliais, didžiulį emocinį jaudulį paliko ir prie akcijos prisidėjusiems žinomiems žmonėms.

Žinomas TV vedėjas E. Žičkus neslėpė, kad jam senoliai, kaip ir negalią turintys vaikai, yra pačios jautriausios temos.

Senoliai išvydo Vilniaus žaliaskarę
Senoliai išvydo Vilniaus žaliaskarę
© Dariaus Kučio nuotr.

„Esu tikras, kad tiek vaikystė, tiek senatvė privalo būti ori, nepaisant negalios ar vienatvės. Šiandienos susitikimas su senoliais, pašnekesiai, eglutės apžiūrėjimas ir arbata su saldumynais yra džiugios akimirkos ne tik mano pakeleiviams senoliams, kuriuos vežiau prie gražiausios Europos eglutės.

Tai netikėta galimybė ir man šiek tiek stabtelėti šiame prieššventinio bėgimo maratone ir... pirmąkart pamatyti sostinės eglutę. Iki šiol taip ir neatsirado tam laiko, – atviras žinomas televizijos vedėjas Edvardas Žičkus. – Jei tik yra galimybė, visada prisidedu prie tokių gražių iniciatyvų, kaip ši. Šios kelios drauge praleistos valandos senoliams smagus, nors ir trumpas žingsnis ištrūkti laukan iš ganėtinai nedidelio jų pasaulio, o man tai puiki proga pabendrauti su neįkainojamą gyvenimišką patirtį turinčiais žmonėmis“.

Prie akcijos nedvejodami prisidėję Viktorija Šaulytė ir Julius Mocka džiaugėsi, kad prie gero darbo galėjo prisidėti ne tik internete ar žinute, bet ir gyvai pabūti bei kurti ryšį su žmonėmis.

„Šiandien senelė Janina pasakė, kad yra viena, tačiau mes pasakėme, kad ji ne viena – esame mes. Ir nesvarbu, kad ne kraujo ryšiais susieti, mes esame viena didelė šeima. Manau, kad senoliams buvo smagiausia ne tik pamatyti eglę, bet ir pabendrauti, pabūti kartu. Jiems turbūt labiausiai ir trūksta tokio paprasto šilto bendravimo, o ne materialinių dalykų. Vienas šiltas žodis gali atstoti visas kalėdines dovanas“, – neabejoja V. Šaulytė.

Senoliai išvydo Vilniaus žaliaskarę
Senoliai išvydo Vilniaus žaliaskarę
© Dariaus Kučio nuotr.

Sujaudinta tokio susitikimo Sandra Šernė nusprendė ne tik nuvežti vienišą močiutę prie eglutės, bet ir padėjo jai apsirūpinti maisto produktais.

„Supratau, kad žmonėms trūksta ne tik pramogų ir bendravimo. Todėl su kolege nusprendėme padėti senolei prieš šventes pripildyti šaldytuvą ne tik reikalingiausiais maisto produktais. Paklausėme, ko senolei reikėtų ir ko ji norėtų. Taip pat dar pridėjome ir nuo savęs bei pripildėme krepšelį skanėstų, kurie, tikime, praskaidrins ir pamalonins“, – vylėsi S. Šernė.

Reikia mažinti socialinę atskirtį

Akcijos sumanytojas A. Pacevičius neslėpė, kad artėjant kalėdiniam laikotarpiui su kolektyvu svarstė, ką gražaus ir gero gali nuveikti jų auganti įmonė.

Senoliai išvydo Vilniaus žaliaskarę
Senoliai išvydo Vilniaus žaliaskarę
© Dariaus Kučio nuotr.

„Pagalvojome, kad galime padaryti tai, ką mokame geriausiai – užtikrinti žmonių mobilumą mieste. Todėl natūraliai pirmiausia pagalvojome apie tuos, kuriems labiausiai trūksta mobilumo, kurie sunkiau juda, yra įkalinti namuose ir negali pamatyti pasaulio. Taip gimė mintis atvežti maltiečių globojamus vienišus senelius apžiūrėti gražiausios Europoje eglės bei padėti jiems įdomiai praleisti dieną.

Norėjome atkreipti dėmesį, kad kartais vieniši seneliai jaučia daug didesnę socialinę atskirtį nei gyvenantieji senelių namuose“, – pasakojo A. Pacevičius.

Tokių iniciatyvų vienetai

Šios akcijos sumanytojai tikisi, kad iniciatyva padėti vienišiems garbaus amžiaus žmonėms pajusti artėjančių Kalėdų dvasią užsikrės ir kiti tautiečiai. Juk daugelis nesusimąstome, kada paskutinį kartą kaimynystėje gyvenantys vieniši senoliai, galbūt netgi tėvai ar seneliai yra gyvai matę Kalėdų eglę, kada mieste gėrė karšto šokolado ar tiesiog puodelį kavos.

Senoliai išvydo Vilniaus žaliaskarę
Senoliai išvydo Vilniaus žaliaskarę
© Dariaus Kučio nuotr.

Maltiečių ryšių su visuomene specialistė Daiva Grikinienė pastebi, kad akcijų, į kurias būtų kviečiami dalyvauti ne tik savo jėgomis galintys atvykti senjorų klubo nariai, bet ir ypatingos globos reikalaujantys senoliai, yra vienetai.

„Dauguma mūsų globojamų senjorų yra įkalinti namuose, turi sveikatos bėdų ar judėjimo negalią. Daugelis net nesusimąsto, kad išvyka į miesto centrą gali būti tokia pat sudėtinga, kaip ir į tolimą kelionę“, – pasakojo maltiečių ryšių su visuomene vadovė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miniai tikinčiųjų Katedros aikštėje – išskirtinės popiežiaus pagyros Lietuvai nuolat pildoma (849)

Į Vilnių atvykęs popiežius Pranciškus Katedros aikštėje susitinka su tikinčiu šalies jaunimu,...

Apsilankė prabangiausiuose Lietuvos studentų bendrabučiuose: čia galioja ypatingos taisyklės (4)

Daugelis vyresnės kartos atstovų studentiškus laikus prisimena su nostalgija, ypač tie, kurie...

Gyvai / LKL sezono atidarymo tiesioginė transliacija: „Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“ (11)

26-tasis LKL sezonas oficialiai prasidėjo! Pirmosios rungtynės vyksta Kaune, kur aštuoniskart iš...

Žmonių gelbėjimo drama Baltijos jūroje: sudužo jachta, kapitonas ir jo sūnus nuskendo papildyta 17.03 (108)

Šeštadienį Klaipėdoje gelbėtojai išskubėjo į pagalbą skęstantiems žmonėms. Pranešama apie...

Popiežiaus kalba prie Aušros vartų sulaukė ir kritikos: jautėsi užmiršti nuolat pildoma (221)

Popiežiaus kalba prie Aušros vartų susilaukė įvairių reakcijų: vieni braukia ašaras, teigia,...

Arūno Valinsko sūnus – apie vaikystę garsioje šeimoje ir kodėl dar neskuba vesti savo vaikelio mamos (110)

Šou verslo ryklių Ingos ir Arūno Valinskų sūnus Arūnas Valinskas jaunesnysis (28) rugsėjo...

Popiežiaus laukiantis Henrikas užvis labiausiai norėtų vieno: sveikatos (26)

75 metų Henrikas kartu su kitais Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso pacientais laukia...

Mokslininkai rado rimtą priežastį, kodėl šiukštu negalima atsisakyti angliavandenių (24)

Vienas didelio masto tyrimas padarė išvadą, kad vartojant mažai angliavandenių, kyla pirmalaikės...

Patarimai, kuriuos turėtų išgirsti kiekviena sutuoktinių pora (6)

Šie rimti ir šmaikštūs patarimai padarys jūsų santuoką tvirtesnę, skelbia womenshealthmag.com.

Naujas sukčių taikinys – įmonės: išviliojamos sumos čia kur kas didesnės (7)

Praėjusios darbo savaitės pabaigoje, penktadienį, viena rajono įmonių tapo įžūlių sukčių...