aA
Tam, kad mokiniai susidomėtų ir norėtų mokytis fizikos, mokytojas turi orientuotis ne į formules ar vadovėlio tekstą, bet į kasdienį praktinį gyvenimą, rašoma pranešime spaudai.
Inovatyvios pamokos padėtų sudominti mokinius
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Tokios nuomonės laikosi lazerinių komponentų gamybos ir prekybos įmonės „Altechna“ svarbių klientų vadybininkas Tomas Viskontas.

„Tikslieji mokslai apskritai yra skirti mūsų pasaulio pažinimui ir supratimui, o pažinti ir suprasti padės ne įsimintinos formulės ar dėsniai, o kasdienis smalsavimas. Daug svarbiau yra mokėti surasti sprendimą, naudojantis technologijomis, negu įsiminti visus termodinamikos dėsnius. O ir pamokos yra daug įdomesnės, kai prasideda ne 45 puslapio iš vadovėlio apžvalga, o įdomios naujovės aptarimu“, - teigia T. Viskontas.

Jo manymu, itin svarbu, jog mokytojas pats nenustotų mokytis sparčiai besivystančiame pasaulyje, o tai padaryti padeda nuolatinis domėjimasis mokslo naujovėmis bei srities inovacijomis. Visa tai prisideda prie to, kad pats mokytojas jaustų malonumą mokyti: „Mokytojas, kuris aistringai domisi fizikos mokslais ir seka naujoves supažindins su daug platesniu mokslų pasauliu ir neabejotinai savo užsidegimu įkvėps kitus", - kalba T. Viskontas.

Verslas padeda kurti ugdymą

Lietuvoje yra gausybė aukštųjų technologijų įmonių. Didelė dalis šių įmonių jau dabar dirba su mokyklomis, pasakoja apie savo veiklą ir kaip ji susijusi su fizika. Tai padeda geriau suprasti, kaip mokslas susijęs su realaus gyvenimo taikymais“, - įsitikinęs pašnekovas.

T. Viskontas
T. Viskontas
© Asmeninio albumo nuotr.

Anot Tomo, įmonės mokykloms gali pasiūlyti ne tik ekskursijas, bet ir kitas ugdymo priemones, kurios pagyvintų mokymąsi: „Pavyzdžiui, „Altechna“ galėtų sukurti lazerinę eksperimentinę sistemą, kad mokiniai galėtų susipažinti su lazerio šviesa ar jos valdymu, kitos įmonės galėtų prisidėti pagal savo veiklos sritį. Mokytis būtų daug įdomiau, jei mokiniai galėtų „prisiliesti“ prie to, kuo užsiima įmonės – tai padėtų ne tik geriau suprasti mokymąsi, bet ir sužinoti, kuris ateities darbdavys pagal savo sritį yra patraukliausias“.

Technologijos nebūtinai reiškia „brangu"

Tai, kad gyvename technologijų amžiuje, nereiškia, kad visas pamokai skirtas laikas turi būti praleistas su išmaniuoju įrenginiu.

Priešingai – lazerininkas primena, kad fizikos mokslas kupinas įdomių, namų sąlygomis atliekamų eksperimentų, kurie gali pažadinti moksleivio susidomėjimą fizika. „Įpylus į permatomą indą vandens, o vėliau sumaišius jį su pienu ir pašvietus žibintuvėliu, galima sužinoti, kodėl dangus yra mėlynas, o saulėlydis – raudonas; įelektrinus šukas, galima pakreipti iš čiaupo bėgančio vandens srovę, jos neprilietus… Yra įvairiausių būdų eksperimentuoti ir be papildomų lėšų“ - vardija T. Viskontas.

Mokytojai Lietuvai
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Koronavirusu susirgusios slaugės vyras: taip, aš esu tolimųjų reisų vairuotojas, bet taip meluoti negalima ilgai atsisakinėjo tirti (59)

Šiuo metu dėl COVID-19 namuose gydosi Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja, kuriai liga buvo...

Profesorius: yra keli viruso potipiai, švelnesni duoda atipines lengvesnes ligos formas paaiškino, kaip virusas patenka į organizmą (183)

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) prof. habil. dr. infektologas Alvydas Laiškonis...

Romas Lazutka. Milijardai dar tik pažadas verslui, o žmonių skurdas jau čia (11)

Vyriausybė , paskelbusi verslo gelbėjimo priemones, nustebino žadamos pagalbos dydžiu – 5...

Šimašius atviru laišku kreipėsi į visuomenę (46)

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius atviru laišku kreipiasi į visuomenę kviesdamas...

Ukmergėje – dar 10 užsikrėtusių koronavirusu medikų (90)

Ukmergėje patvirtinta 10 naujų užsikrėtimo atvejų tarp medikų. Iš viso Ukmergėje koronavirusu...

„Sodros“ duomenys apie darbuotojus: „Barbora“ įdarbino 320, „Amber Food“ sumažėjo 160 (1)

Per pastarąjį mėnesį – nuo vasario 20 dienos iki kovo pabaigos – darbuotojų labiausiai...

Kur Lietuvoje keliavo užsikrėtusieji: vienam jų iš pradžių diagnozuotas gripas, o po daugiau nei 10 dienų – korona (32)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė naujus užsikrėtusiųjų koronavirusu...

Maskvoje – tuščios gatvės, judėti galima 100 metrų spinduliu nuo namų (153)

Maskva pirmadienį įvedė karantiną siekdama apriboti koronaviruso plitimą, o Rusijos ministras...

Aiškinamasi, ar vakcina nuo tuberkuliozės apsaugo ir nuo COVID-19 (9)

Maždaug 4 tūkst. slaugių ir kitų medicinos personalo narių išbandys amžiaus senumo vakcinos nuo...

|Maža didelių žinių kaina