aA
Modernėjant žemės ūkio technologijoms, kuriant ūkius ir rengiant verslo planus reikalingi aukštos kvalifikacijos žemės ūkio specialistai, gebantys spręsti specifines ūkininkavimo problemas, susijusias su klimatui naudingos ir aplinkai draugiškos ūkininkavimo praktikos taikymu, aplinkos apsaugos standartų diegimu.
© Organizatorių archyvas

2015 metais Vilniaus kolegijoje startavo nauja Agroverslo technologijų studijų programa, kurios turinys užtikrina išmaniosios saugaus maisto kontrolės principą „nuo lauko iki stalo“. Kitaip tariant, ją baigusieji išmanys visą grandinę nuo žemės ūkio pirminės produkcijos gamybos iki vartotojo. Studijų programa parengta bendradarbiaujant kartu su Vokietijos Anhalto aukštąja žemės ūkio mokykla.

Agroverslo technologijų studentai Vilniaus kolegijoje semiasi naujausių žemės bei miškų ūkio srities žinių, taip pat yra mokomi spręsti specifines ūkininkavimo problemas, lavina praktinius įgūdžius, daug dėmesio skiria darbui su informacinėmis ir naujojo ūkininkavimo technologijomis.

Lietuvoje jau yra sukurta unikalių kompiuterinių programų, skirtų žemės ūkio specialistams, dirbantiems augalininkystės srityje ir siekiantiems modernizuoti savo ūkį. Todėl minėtų programų dėka galima racionaliai planuoti ūkinę-gamybinę veiklą, fiksuoti faktiškai atliekamus darbus laukuose, vertinti veiklos efektyvumą, modeliuoti gamybos scenarijus ir priimti pragmatiškus, skaičiavimais paremtus sprendimus.

Svarbu, kad praktinių įgūdžių lavinimui Vilniaus kolegijoje yra skirta daugiau nei trečdalis studijų laiko. Įdomu, jog Agroverslo technologijų programos studentai turi galimybę profesinės veiklos praktiką atlikti pažangiausiuose, pagal moderniąsias technologijas dirbančiuose ne tik Lietuvos, bet ir Danijos, Vokietijos, Lenkijos ar Slovakijos ūkiuose.

Po trejų studijų metų absolventams bus suteiktas žemės ūkio mokslų profesinio bakalauro laipsnis. Studijų programa išskirtinė tuo, kad ją baigusieji bus įgiję ne vienos, o trijų pagrindinių būsimos veiklos sričių žinių ir įgūdžių – auginimo, perdirbimo ir pardavimo. Todėl galės sėkmingai dirbti žemės ūkio įmonėse, žemės ūkio ir maisto prekybos asociacijose, plėtoti nuosavą verslą.

Agroverslo technologijų studijų programa jau sudomino ne vieną jauną žmogų, turintį nuosavą ūkį ar siejantį ateitį su tėvų ūkio plėtra. Pasak Vilniaus kolegijos studento Antano Kurkianeco, be galo svarbu, kad visuomenei būtų prieinama sveikatai palanki produkcija, kad žmonės propaguotų sveiką gyvenimo būdą ir šiomis idėjomis užkrėstų kitus. Vaikinas planuoja tęsti tėvų pradėtą darbą, o tam reikia įgyti specifinių profesinių žinių ir įgūdžių.

Agroverslo technologijas studijuojanti Monika Božytė pasakoja, jog šeima jos pasirinkimui įtakos neturėjo, nes tėvai žemės ūkio srityje nedirba. Tačiau mergina, augusi viename iš Telšių rajono kaimų, prisipažino labai mėgstanti gamtą. Anot Monikos, renkantis studijas jos akį patraukė Agroverslo technologijų studijų programa ir įdomūs dėstomi dalykai: gyvūnų anatomija, genetika, augalų mityba, sodininkystė, arklių veisimas, bitininkystė.

Studijų programa įvairiapusė – be studijų krypties dalykų, studentai mokosi komunikavimo subtilybių, vadybos bei ekonomikos. „Iš pradžių nebuvau tikra, ar tai tikrai man, bet greitai nuomonę pakeičiau teigiama linkme. Dar nežinau, ar tikrai teks dirbti pagal įgytą specialybę, ar tikrai sukursiu savo verslą, susijusį su žemės ūkiu. Tačiau tvirtai žinau, kad man labai patinka čia studijuoti, kad trokštu gilinti savo žinias ir įgyti kuo daugiau praktikos žemės ūkio srityje“, – sako Monika.

Jei patinka dirbti gamtos apsuptyje, mintyse sukasi rimti planai kurti su žemės ūkiu susijusį verslą, jei svarbu, kad Lietuvoje klestėtų gamtai draugiškas gyvenimo būdas, tuomet Agroverslo technologijų studijų programa – puikus pasirinkimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Puteikis: esu patyręs praktiškai viską, kuo gyvena daugelis lietuvių (308)

„Aš ne tik kad žinau, kas yra turėti polinkį alkoholiui, žinau, kaip tai susitvarkyt, žinau...

Šakalienė: jaučiuosi kaip košmariškame sapne (685)

Seimo narė Dovilė Šakalienė viešai nekomentavo jai metamų kaltinimų, esą ji už Norvegijos...

Makabriškomis laidotuvėmis garsėjantys tibetiečiai šlykštisi mums priimtinu laidojimo būdu (39)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Nuostolių užkluptas Jankauskas tiki jaunimu ir A lygos žaidėjais: mums nėra ko bijoti specialiai iš Belgrado (21)

Antradienį vakare Lietuvos futbolo rinktinė užbaigs kovas debiutiniame Europos tautų lygos...

Prasidėjo masiniai darbuotojų atleidimai: kam labiausiai verta sunerimti (126)

Praeitą savaitę Užimtumo tarnyba pranešė apie Lietuvos įmonėse numatomus masinius darbuotojų...

(Ne)skanūs lietuvio nuotykiai Berlyne: teko valgyti skalbykloje, autobuse ir net pasakų namelyje (8)

Dažniausiai keliaudami kur nors pavalgyti galvojame tik apie maistą – kad jis būtų skanus,...

Pirmadienį sutriko „Messenger“ veikla (6)

Pirmadienio vakarą sutriko „ Facebook Messenger “ veikla visame pasaulyje.

Kastytis Kerbedis atvirai prabilo apie karjeros pabaigą: aš jau noriu pabaigos, noriu į pensiją (20)

Pagauti sėkmės paukštę pavyksta daug kam, tačiau ją išlaikyti delnuose ilgiau nei akimirką...

Kraupus įvykis Jonavos r.: dingęs be žinios vyras rastas nužudytas savo namų teritorijoje sulaikytas įtariamasis (7)

Kauno policija informavo, kad pirmadienį buvo rastas nužudyto vyro kūnas, kuris buvo ieškotas kaip...

Skvernelis įstrigo Briuselyje: atskristi pasisekė. Grįžti, deja, jau nepavyks papildyta (536)

Belgijoje viešintis premjeras Saulius Skvernelis susidūrė su nemalonumais.