Modernėjant žemės ūkio technologijoms, kuriant ūkius ir rengiant verslo planus reikalingi aukštos kvalifikacijos žemės ūkio specialistai, gebantys spręsti specifines ūkininkavimo problemas, susijusias su klimatui naudingos ir aplinkai draugiškos ūkininkavimo praktikos taikymu, aplinkos apsaugos standartų diegimu.
© Organizatorių archyvas

2015 metais Vilniaus kolegijoje startavo nauja Agroverslo technologijų studijų programa, kurios turinys užtikrina išmaniosios saugaus maisto kontrolės principą „nuo lauko iki stalo“. Kitaip tariant, ją baigusieji išmanys visą grandinę nuo žemės ūkio pirminės produkcijos gamybos iki vartotojo. Studijų programa parengta bendradarbiaujant kartu su Vokietijos Anhalto aukštąja žemės ūkio mokykla.

Agroverslo technologijų studentai Vilniaus kolegijoje semiasi naujausių žemės bei miškų ūkio srities žinių, taip pat yra mokomi spręsti specifines ūkininkavimo problemas, lavina praktinius įgūdžius, daug dėmesio skiria darbui su informacinėmis ir naujojo ūkininkavimo technologijomis.

Lietuvoje jau yra sukurta unikalių kompiuterinių programų, skirtų žemės ūkio specialistams, dirbantiems augalininkystės srityje ir siekiantiems modernizuoti savo ūkį. Todėl minėtų programų dėka galima racionaliai planuoti ūkinę-gamybinę veiklą, fiksuoti faktiškai atliekamus darbus laukuose, vertinti veiklos efektyvumą, modeliuoti gamybos scenarijus ir priimti pragmatiškus, skaičiavimais paremtus sprendimus.

Svarbu, kad praktinių įgūdžių lavinimui Vilniaus kolegijoje yra skirta daugiau nei trečdalis studijų laiko. Įdomu, jog Agroverslo technologijų programos studentai turi galimybę profesinės veiklos praktiką atlikti pažangiausiuose, pagal moderniąsias technologijas dirbančiuose ne tik Lietuvos, bet ir Danijos, Vokietijos, Lenkijos ar Slovakijos ūkiuose.

Po trejų studijų metų absolventams bus suteiktas žemės ūkio mokslų profesinio bakalauro laipsnis. Studijų programa išskirtinė tuo, kad ją baigusieji bus įgiję ne vienos, o trijų pagrindinių būsimos veiklos sričių žinių ir įgūdžių – auginimo, perdirbimo ir pardavimo. Todėl galės sėkmingai dirbti žemės ūkio įmonėse, žemės ūkio ir maisto prekybos asociacijose, plėtoti nuosavą verslą.

Agroverslo technologijų studijų programa jau sudomino ne vieną jauną žmogų, turintį nuosavą ūkį ar siejantį ateitį su tėvų ūkio plėtra. Pasak Vilniaus kolegijos studento Antano Kurkianeco, be galo svarbu, kad visuomenei būtų prieinama sveikatai palanki produkcija, kad žmonės propaguotų sveiką gyvenimo būdą ir šiomis idėjomis užkrėstų kitus. Vaikinas planuoja tęsti tėvų pradėtą darbą, o tam reikia įgyti specifinių profesinių žinių ir įgūdžių.

Agroverslo technologijas studijuojanti Monika Božytė pasakoja, jog šeima jos pasirinkimui įtakos neturėjo, nes tėvai žemės ūkio srityje nedirba. Tačiau mergina, augusi viename iš Telšių rajono kaimų, prisipažino labai mėgstanti gamtą. Anot Monikos, renkantis studijas jos akį patraukė Agroverslo technologijų studijų programa ir įdomūs dėstomi dalykai: gyvūnų anatomija, genetika, augalų mityba, sodininkystė, arklių veisimas, bitininkystė.

Studijų programa įvairiapusė – be studijų krypties dalykų, studentai mokosi komunikavimo subtilybių, vadybos bei ekonomikos. „Iš pradžių nebuvau tikra, ar tai tikrai man, bet greitai nuomonę pakeičiau teigiama linkme. Dar nežinau, ar tikrai teks dirbti pagal įgytą specialybę, ar tikrai sukursiu savo verslą, susijusį su žemės ūkiu. Tačiau tvirtai žinau, kad man labai patinka čia studijuoti, kad trokštu gilinti savo žinias ir įgyti kuo daugiau praktikos žemės ūkio srityje“, – sako Monika.

Jei patinka dirbti gamtos apsuptyje, mintyse sukasi rimti planai kurti su žemės ūkiu susijusį verslą, jei svarbu, kad Lietuvoje klestėtų gamtai draugiškas gyvenimo būdas, tuomet Agroverslo technologijų studijų programa – puikus pasirinkimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: artėja nauja šilumos banga (6)

Ketvirtadienį Lietuvos orus lems stiprėjantis aukšto atmosferos slėgio sūkurys. Kaip naktį, taip...

Gydytoja papasakojo, kaip geriausia gydyti pūslelinę: tepalai ir pleistrai – praeityje (96)

Tikriausiai ir jūs esate vienas iš tų, kuris asmeniškai jau susipažino su pūsleline ( herpės...

Taline puikiais įvarčiais pažymėtame Supertaurės finale triumfavo „Atletico“ (28)

Istorinis futbolo vakaras Estijoje neprisvilo: trečiadienį vakare Taline UEFA Supertaurės finale...

Šiaudiniškius siaubiančio vyro bijo visas kaimas: jis lyg tiksinti bomba (225)

Dar prieš kelis metus Šiaudiniškiuose gyvenantis Julius Švedas buvo pavyzdingas šeimos žmogus,...

Pakvietė į vakarienę restorane – išėjo su pirkiniu už 2 tūkst. eurų (234)

Kaip manote, kiek gali kainuoti pagalvė? O dvi pagalvės ir antklodė? Žurnalistų pagalbos...

Neringos Venckienės tėvas ėmėsi veiksmų: šį kartą dėl anūkės (498)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kalėjime kalinčios Neringos Venckienės tėvas kreipėsi į...

Sostinėje pareigūnai per Žolinių reidą ne tik baudė, bet ir teikė pirmąją pagalbą (8)

Trečiadienį, Žolinių dieną, pareigūnai Vilniuje vos spėjo suktis – baudė neblaivius,...

Į restoraną Vilniaus senamiestyje užsukusią moterį išgąsdino ne tik kvapas, bet ir vaizdas (28)

Restorane „Forto dvaras“, esančiame pačioje Vilniaus širdyje – Pilies gatvėje, su šeima...

Įsigijo naują telefono kortelę ir prasidėjo keisti skambučiai (75)

Įsivaizduokite, kad nusiperkate naują telefono SIM kortelę, dar net nespėjate naujuoju numeriu...

Per Žolinę gimęs Natalijos Bunkės sūnus atšventė 7-ąjį gimtadienį: šventėje dalyvavo ir Danielius Bunkus (145)

Šiandien dainininkės Natalijos Bunkės ir verslininko Danieliaus Bunkaus sūnus Kristupas atšventė...