Vasarines padangas pakeitėte į žiemines ir manote, kad automobilis šaltajam sezonui jau paruoštas? Automobilių specialistai sako, kad tai toli gražu ne viskas.
© Shutterstock nuotr.

Norint, kad transporto priemonė žiemą nesukeltų rimtų problemų, dėmesį reikia atkreipti į kur kas daugiau dalykų, pavyzdžiui, ratų suvedimą, stabdžių kaladėles, akumuliatorių, šildymo sistemą, dyzelinių variklių pakaitinimo žvakes, kuro filtrą.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto Automobilių transporto katedros vedėjas doc. dr. Saugirdas Pukalskas DELFI aiškina, kad šiandieninių šiuolaikiškų automobilių priežiūra, lyginant su eksploatuotais prieš 20 metų, itin supaprastėjo. Anot jo, jau praėjo tie laikai, kai atšalę orai vairuotojams sukeldavo nemenką galvos skausmą.

Dyzelinių automobilių vairuotojams derėtų patikrinti variklio pakaitimo žvakių ir kuro filtro būklę.
Patarimas

„Koks automobilis? Jeigu jis techniškai tvarkingas, tai nieko per daug daryti nereikia. Periodiškai kartą metuose reikia keisti alyvą, kas 10 ar 15 tūkst. km. Papildomai keisti prieš žiemą nereikia. Keitimui metų laikas didelio skirtumo neturi. Aišku, geriau prieš žiemą pasikeisti. Prieš 20 m. rekomenduodavo žiemą naudoti vieną, vasarą – kitą“, - pasakoja docentas.

Nors automobilių priežiūra ir supaprastėjo, jo žodžiais, yra dalykų, į kuriuos žiūrėti pro pirštus nereikėtų. Pavyzdžiui, norint, kad žiemą automobilio užvedimas nekiltų rimta problema, reikėtų patikrinti, ar neišsikrovė akumuliatorius.

Taip pat S. Pukalskas įspėja, kad į naujo automobilio baką priedų, stabdančių kuro užšalimą, geriau nepilti. Esą tai transporto priemonei gali pakenkti. Mokslininkas ragina pasitikėti degalinėmis, kurios, laiku sureagavusios į temperatūros pasikeitimą, vietoje įprastinių degalų ima naudoti žieminius.

„Solorinos“ serviso atstovas Vytautas Butkus aiškina, kad vasarinis kuras tinkamas naudoti, kol oro temperatūra nenukrinta iki 12 laipsnių šalčio. „Žieminis kuras neleidžia koaguliuoti – „susimesti“ parafinams, kurie yra dyzeliniame kure. Jis yra skystesnis. Liaudiškai kalbant, esant žemesnei temperatūrai, kuras kietėja. Vasarinis neturi priedų, stabdančių kietėjimą. O žieminiam tie priedai yra, todėl jis nekietėja iki 35 laipsnių šalčio“, - žieminio kuro naudą atskleidžia V. Butkus.

Pašnekovo manymu, keičiant padangas reiktų žvilgtelėti ir į stabdžių kaladėles. Nemažiau svarbu atlikti ratų suvedimą, nes „pakeitus padangas mašinos padėtis pakinta, o žiemą stabilumas kelyje yra labai svarbu“.

Toliau V. Butkus ragina patikrinti, ar netrūksta antifrizo. Priešingu atveju, automobilis gali užšalti.

Šiuolaikiškų automobilių priežiūra, lyginant su eksploatuotais prieš 20 metų, itin supaprastėjo.
Saugirdas Pukalskas

Taip pat vasarinį langų apiplovimo skystį atšalus reiktų pakeisti žieminiu. Neužšąlantis skystis ir nesusidėvėję langų valytuvai pagerins matomumą. Be to, užšalus apiplovimo skysčiui, sutrūkinės plastmasinis skysčio rezervuaras ir bus paveiktas siurblys.

Dyzelinių automobilių vairuotojams derėtų patikrinti variklio pakaitimo žvakių ir kuro filtro būklę. Dyzelinis kuras yra linkęs tirštėti, todėl blogas filtro pralaidumas gali nemenkai apriboti paduodamo kuro kiekį.

Pašnekovas atmeta mitą, kad pakaitinimo žvakes, nepriklausomai nuo jų susidėvėjimo, reikia keisti kasmet. Jei šių būklė patenkinama, nėra ko išlaidauti.

V. Butkus siūlo vėlyvą rudenį patikrinti salono filtro būklę. Jei ši gera, šaltais rytais „apšalę langai bus greičiau nupūsti, nes oras laisvai cirkuliuoja iš lauko į vidų, iš vidaus – į lauką“. Negana to, nevertėtų pamiršti išvalyti oro paėmimo kanalą – ištraukti lapus ir kitas šiukšles.

Rudenį reiktų nepagailėti laiko ir sutepti automobilio durelių bei bagažinės spyneles – „neduok Dieve, sugestų pultelis ir reiktų atrakinti automobilį rakteliu, o spynelė užšalusi“.
Taip pat vairuotojai raginami silikonu sutepti durelių, bagažinės, stoglangio ir variklio dangčio gumas, siekiant jas apsaugoti nuo prišalimo, o tuo pačiu ir nuo sutrūkinėjimo.

Norint, kad automobilį korozija paveiktų kuo mažiau, jo kėbulą reikėtų sutepti specialiomis medžiagomis ir dažniau plauti.
Maža to, vairuotojai raginami pasirūpinti priemonėmis, skirtoms nenumatytiems atvejams – bagažinėje žiemą vietos turėtų atsirasti prožektoriui, apklotui, smėliui ar druskai, ledo grandyklei ir pirštinėms.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (145)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Skulptorius Vladas Kančauskas: naujas Druskininkų ženklas – mano darbo plagiatas

Vos spėjo Druskininkų kurortas papuošti žiedinę sankryžą prie įvažiavimo iš Merkinės...

Trumpas po susitikimo su Putinu: aš manau, kad dabar mes einame teisingu keliu (893)

Pirmadienį Helsinkyje susitiko JAV ir Rusijos vadovai. Tai buvo pirmasis dvišalis Donaldo...

Neringa Venckienė vėl sulaukė palaikymo: iš Lietuvos – laiškas JAV teismui (17)

Ketvirtadienį, liepos 12 d., Jungtinių Amerikos Valstijų teismas paskelbė, kad Neringos...

Kodėl lietuviai mieliau renkasi lietuvišką prekę?

Net 94 proc. Lietuvos vartotojų teigia teikiantys pirmenybę vietiniams produktams, didžiausias...

Gydytojai įspėja dėl naujos sparčiai lytiniu keliu plintančios ligos (36)

Gydytojai perspėja, kad kol kas mažai žinoma lytiniu keliu plintanti liga Mycoplasma genitalium...

Neįtikėtina išgyvenimo istorija: prieš savaitę nuo 60 m. skardžio nulėkusi moteris rasta gyva išgyveno gerdama automobilio radiatoriaus vandenį (7)

Viena turistavusi pora rado dingusią moterį iš Oregono, kurios automobilis beveik prieš savaitę...

„Les Bleus“ parvežė Pasaulio taurę: pasitiko pusės milijono gerbėjų jūra (1)

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant prie pabaigos peticiją, kad pirmadienis, liepos 16-toji,...

Mokyklą baigę lietuviai ryžosi avantiūrai, nors aplinkiniai bandė atkalbėti (41)

„Mama, tėti, baigęs mokyklą iškeliausiu, studijuosiu vėliau“, – tokia, tėvus iš kojų...

Didžiausios įgriuvos Vilniuje galėjo nebūti: miestiečiai buvo įspėję prieš 2 mėnesius (138)

Po praėjusią savaitę Vilnių nuplovusių liūčių vienoje vietoje susidarė įspūdinga ir...