aA
Kai gripu ar kitu virusu suserga namiškiai, svarbu ne tik kantriai rūpintis ligoniu, bet ir nepamiršti apie save. Rūpestingai slaugomi artimieji gali apkrėsti kitos šeimos narius, tad tuomet namuose teks sirgti visiems kartu. DELFI teiravosi Laisvės pr. šeimos klinikos šeimos gydytojos Natalijos Vaicekauskienės, ką daryti, kad namai nevirstų „ligonine“.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Gydytoja pripažįsta, kad neapsikrėsti nuo namiškių – gana sudėtinga. Ji vardija įvairias priežastis – tiek artimas kontaktas, tiek bendra nedidelė aplinka lemia, kad sergant vienam šeimos nariui, ligoniu gali neužilgo tapti ir kitas.

Vis tik, saugantis galima mėginti gripo išvengti. Pasak N. Vaicekauskienės, pagrindiniai patarimai – tie patys, kurie skiriami ir kai namiškiai serga bet kuriuo kitu virusu. „Pagrindiniai principai – kaip ir sergant virusinėmis ligomis. Tai yra vėdinimas, palaikant kiek vėsesnę aplinką, atskirų indų, higienos priemonių naudojimas, drėgnas paviršių šluostymas“, - kalbėjo ji. Gydytoja taip pat pataria naudoti vienkartinę kaukę – kas reiktų naudoti pagal gamintojų instrukcijas.

Kitas būdas – nepamiršti nuolat stiprinti savo organizmo. „Galima pagalvoti apie papildus, stiprinančius imunitetą, vitaminą C, vaisių valgymą. Tai pagrindinės priemonės“, - išvardintus patarimus apibendrino ji.

Jei susirgo sutuoktinis, su kuriuo gyvenate viename kambaryje, esant galimybei, patartina laikinai persikelti gyventi į kitą kambarį. „Bet kokiu atveju, ar tai gripo, ar kitas virusas, izoliacija yra geriau, nes reikia ir tą kitą kambarį kitaip vėdinti“, - kalbėjo N. Vaicekauskienė.

Ji primena – dar ne vėlu nuo gripo pasiskiepyti. „Pagrindinė profilaktikos priemonė – skiepytis, tai vienareikšmiška. Nieko gudriau mes neturime, yra dar vaistai gripo, bet čia jau kalbame apie tai, ką skiria gydytojai. Dar ne vėlu pasiskiepyti nuo gripo, vis tiek egzistuoja įrodymai, pagrįsti tyrimai, yra statistiškai paskaičiuota, kad skiepai mažina sergamumą, komplikacijas“, - sakė gydytoja.

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad atėjus metui, kai šalyje pradeda plisti gripas, gyventojams reikėtų reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones (pvz., dezinfekuojančias servetėles rankoms), ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus; kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną (geriausia vienkartinėmis nosinaitėmis, galima užsidengti skepetaite, sulenkta alkūne); panaudotas nosinaites nedelsiant išmesti tam skirtose vietose; stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis; vengti masinių renginių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose (jei to išvengti neįmanoma – dėvėti apsauginę kaukę); susitikus su kitais asmenimis, vengti prie jų liestis (apkabinti, bučiuoti, spausti ranką).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

(Ne)Grįžtu. Į Airiją išvyko jau sulaukusi 50-ies: geriau nei čia savo pensijos net neįsivaizduoju į šalį plūsta vyresni lietuviai (36)

„Gerai, išgersime kavos“, – pasigirsta žodžiai už nugaros Monaghano, miestelio Airijoje,...

Vyriausybė galutinai apsisprendė, kaip kovos su kainomis: „vaučeriais“ naudosis ne visi papildyta 15.05 val.  (338)

Vyriausybės pasitarime pristatytos paruoštos ministerijų priemonės, kaip kovoti su augančiomis...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nedaužė, bet santykiai nebuvo laimingi? (49)

„Mes gimėme laikais, kai sulūžusius daiktus buvo įprasta taisyti, o ne išmesti“ – tokios ir...

Kokios pensijos galime tikėtis: ką daryti, kad netektų skursti? (3)

Savaitgalis Druskininkų sanatorijoje, atostogos saulėtoje Ispanijoje, popietės su anūkais vandens...

Neeilinis smurtas prestižinėje Kauno gimnazijoje: apsiginklavęs mokinys daužė paauglį papildyta policijos pranešimu (140)

DELFI pasiekė informacija, kad vienoje prestižinėje Kauno gimnazijoje mokinys kastetu daužė kitą...

Taiso neblaivių vairuotojų pamėgtą įstatymų spragą – pernai ja pasinaudojo ne vienas (20)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį pritarė įstatymo pataisų paketui,...

Nuolaidos, apie kurias garsiai nekalbama: kaip sutaupyti, keliaujant su vaikais

Gimus vaikams, kelionės dažnai tampa prabanga. Jei jau morališkai susitaikei, kad teks iškęsti...

Ministrė Petrauskienė už uždarų durų sėdo prie derybų stalo su profesinėmis sąjungomis (34)

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sukvietė profesinių sąjungų vadovus į...

Įsileidus Kremlių – tragedija: neįsivaizdavome, kad žmonės bus žudomi vidury baltos dienos (426)

Lygiai prieš penkerius metus prasidėjo Ukrainos Orumo revoliucija – Maidanas . „Tai buvo...

Ruoškitės – prekybos centrai paskelbė išpardavimų savaitgalį: stilistė patarė, ką pirkti ir į ką nė nežiūrėti (44)

Juodasis penktadienis – ta diena metuose, kai visi šiek tiek išsikrausto iš proto. Arba ne. Bet...