Dviračių taku riedantys turistai, o netoliese rankos ir akies taiklumą miklinantys kariškiai, kurie dalyvauja šaudymo pratybose. Tokios situacijos, kuri potencialiai yra grėsminga gyvybei, geranoriškai išnarplioti Klaipėdos regione nepavyksta jau dešimtmetį.
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė, prisiminė, jog turistinis maršrutas „Kuršių kelias“, kuriuo dviračiais galima nuvažiuoti nuo Būtingės iki Kintų, įrengtas dar 2003 metais. Projekto iniciatoriai esą buvo Pajūrio regioninis parkas.

„Maršrutas geras, išties patrauklus, tačiau yra viena bėda. Dalis to dviračių tako ruožo yra Kairių poligono teritorijoje, jo lyg apsaugos zonoje. Juo esą yra pavojinga važiuoti, todėl pati ne kartą mačiau, kaip tas ruožas užtveriamas gelžbetonio luitais, tačiau turistai per juos persikelia savo dviračius ir važiuoja toliau. Gerai, kad per tiek metų neįvyko jokia nelaimė. Tačiau kas gali garantuoti, kad vieną kartą, kai vyks šaudymo pratybos, o dviračių taku važiuos turistas, į jį nepataikys kulka?“ – klausė D. Buivydienė.

Todėl esą su kariškiais ne kartą buvo diskutuota, kaip problemą spręsti, bet visiems tinkama išeitis nerasta iki šiol. „Kariškiai tikino, jog į kitą pusę, kurioje yra Kuršių marios, per pratybas šaudyti negali, nes tada gali pataikyti į laivelius. Esą turistai tiesiog neturėtų važiuoti tuo dviračių taku ir viskas. Ir dabar turistams siūlome rinktis aplinkkelį – palei 3-iąją Klaipėdos vandenvietę, tada per Dituvos sodus, o tada vėl grįžti į trasą prie Vilhelmo kanalo. Tačiau žmonėms tai nepatogu. Be to, anksčiau išleistuose informaciniuose leidiniuose yra pažymėtas tas dviračių takas prie Kairių poligono, į jį yra ir informacinės nuorodos. Beje, „Kuršių kelias“ tarp turistų tikrai populiarus, todėl tikrai baisu, kad viena kulka iš 1000 iššautų nepataikytų į žmogų“, – nuogąstavo pašnekovė.

Jos teigimu, kariškiams buvo siūlyta pastatyti medinę tvorą, kuri atskirtų dviračių taką ir šaudymo pratybų teritoriją bei jos apsaugos zoną. „Tai būtų buvęs efektyvus ir nebrangus problemos sprendimo variantas, tačiau jis kažkodėl kariškiams nepatiko. Taip viskas ir liko, kaip buvę. Kariškiai treniruojasi, šaudo, o žmonės važiuoja netoliese esančiu dviračiu taku“, – dėstė D. Buivydienė.

Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono, kurio kariai dažniausiai ir treniruojasi Kairių poligone, štabo viršininkas majoras Vilmantas Valantinas tvirtino, jog į viešumą keliama problema net neegzistuoja.

„Tas dviračių takas eina ne palei Kairių poligoną, o per jo centrą, nes poligono teritorija yra labai didelė. Dabar jau sunku pasakyti, kaip ir kodėl tas dviračių takas ten atsirado. Tačiau galiu patikinti, kad juo važiuoti yra saugu, nors tikrai nepatogu, nes tai ne asfaltuotas takas, o tokia dviračių trasa, kurioje plento dviračiu net nepavažiuosite“, – teigė V. Valantinas.

Jis patikino, jog dviračių takas nepatenka į Karių poligono pavojingą zoną, o tai reiškia, jog per šaudymo pratybas paleistos kulkos tako tikrai nepasiekia.

„Kairių poligone yra daug visokių keliukų. Kai vyksta šaudymo pratybos, prie pavojingos teritorijos visada pastatome informacinius stendus, kad žmonės būtų atsargūs, kad eiti ar važiuoti nerekomenduojama. Kartais prie įėjimų į tas pavojingas zonas net budi mūsų žmonės, kurie įspėja praeivius. Kabant apie dviračių trasą, galiu pasikartoti, kad ja galima važiuoti saugiai, joks pavojus negresia“ – tvirtino V. Valantinas.

Pažintinė dviračių trasa „Kuršių kelias“ yra 103 km ilgio. Ji driekiasi nuo Būtingės iki Kintų, trasoje yra ir asfaltuotų kelių, ir lauko keliukų, ir jau įrengtų pėsčiųjų–dviračių takų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Milijonieriumi prisistatantis Aaronas Perezas sėdo į kalėjimą JAV, laisvėn išeis tik 2022-aisiais (126)

Mūsų šalyje puikiai žinomas, dažnai viešintis ir dar visai neseniai nepilnametę sužadėtinę...

Teks prisitaikyti prie naujo klimato: nei vasaros, nei žiemos nebebus tokios, kaip anksčiau (91)

Ekstremalūs orų pokyčiai, kai vienus kraštus skandina potvyniai, o kitus kepina nebūdingas...

Valdžia turi realų kainų mažinimo įrankį, tačiau elgiasi priešingai? (1)

Valstybė gali mažinti kainų augimą dviem būdais – didindama konkurenciją ir šviesdama...

Andrius Tapinas. Dienos, kai valstiečiams eina (445)

Kolega Rimvydas Valatka įdomiai rašo apie paskutinius neribotos valstiečių arogancijos metus.

Įspėjimas iš Prahos: vyksta intervencija Zemanas atsitvėrė tylos siena  (12)

Čekija ir Slovakija antradienį mini 50 metų senumo įvykius, kai sovietų tankai sutriuškino...

Prie sostinės daugiabučių nebeliks įprastų šiukšlių konteinerių: kokie pokyčiai laukia gyventojų (16)

Liepos pabaigoje Vilniuje, Karoliniškėse, buvo pristatyta nauja atliekų surinkimo aikštelė. Joje...

Kraupūs vaizdai iš Lietuvos fermų: štai kokį pragarą turi iškęsti bejėgiai žvėreliai (270)

DELFI pasiekė šokiruojanti filmuota medžiaga iš Lietuvoje esančių kailinių žvėrelių ūkių....

Pavojus dėl tymų grėsmingai auga: susirgo rekordiškai daug europiečių (62)

Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Europoje tymais...

Afganistano sostinė atakuota raketomis, vyksta susirėmimai atnaujinta 10:58 (100)

Šalia Afganistano sostinės diplomatinio rajono antradienį anksti ryte nukrito mažiausiai...

Rusijoje SSRS laikų laboratorija paversta į kriptovaliutos kasyklą (3)

Viena Rusijos bendrovė pirmadienį atidarė, jos teigimu, didžiausią šalyje kriptovaliutos...