Savaitės eiga buvo taip pat įdomi. JAV atstovų rūmai patvirtino biudžeto projektą ir atvėrė kelią pagreitintam mokesčių įstatymo pakeitimui. Tikimasi, kad ateinančią savaitę bus paskelbta pilna versija naujo mokesčių įstatymo su siūlomais mokesčių pakeitimais. Kol kas sėkmingai politiniu labirintu judantis mokesčių įstatymas turi neigiamą įtaką JAV obligacijoms, kurių pajamingumas buvo šoktelėjęs iki 2.47 proc., aukščiausio taško nuo pat 2017 kovo.

Makroekonominės naujienos iš didžiausios pasaulio ekonomikos investuotojus taip pat nuteikė teigiamai. Pramonės vadybininkų pirkimo indeksas PMI buvo 54.5 ir signalizavo apie tolimesnį ekonomikos augimą ateinančiais mėnesiais. Ilgalaikių prekių užsakymai augo 0.7 proc. per mėnesį ir tai buvo trečias iš eilės ženklus padidėjimas rodantis teigiamas tendencijas pramonės segmente. Bedarbių paraiškos išliko žemumose ir leidžia tikėtis gerų darbo rinkos rodiklių savaitės pabaigoje. Penktadienio prekybos sesijos metu paskelbtas JAV ekonomikos 3 ketvirčio metinis augimo rodiklis, kuris siekė 3.0 proc. ir ženkliai viršijo rinkos 2.5 proc. lūkesčius.

Žaliavų rinkoje nafta toliau demonstravo geriausią pasirodymą. WTI rūšies naftos kaina kilo 2.9 proc. iki 54.2 JAV dolerių už barelį, aukščiausio taško nuo pat 2017 vasario, Saudo Arabijai pranešus, kad bus siekiama išlaikyti susitarimą dėl išgaunamo naftos kiekio sumažinimo iki kitų metų pabaigos. Metalų kainų tendencijos buvo įvairios: varis krito -2.2 proc., aliuminis kilo 1.6 proc., geležies rūda prarado -0.3 proc.

Sektorių vertės pokyčiai praėjusią savaitę rodo įdomius rezultatus. Nors bendrai indeksai kilo, tačiau vienintelis ženkliai augęs segmentas buvo technologijų, kilęs 1.2 proc. Tuo tarpu, pramonės įmonės traukėsi -0.6 proc., o sveikatos apsaugos net -2.5 proc. Optimizmas dėl Amazon rezultatų ir viso technologijų sektoriaus augimas kartu su interneto gigantu leido indeksams užfiksuoti 7 savaitę iš eilės naujose aukštumose.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė JAV telekomunikacijų kompanija AT&T. Pavadinimas yra įmonės veiklą atspindintis trumpinys– American Telephone & Telegraph Company. Šiuo metu įmonė teikia fiksuoto ir mobilaus ryšio, interneto, kabelinės televizijos paslaugas.

Praėjusį antradienį įmonė paskelbė ketvirtinius rezultatus, kurie ženkliai nuvylė rinkos lūkesčius ir akcijos kaina prarado net 6 proc. vertės. Tam buvo kelios priežastys nulėmusios tokį pesimizmą: pajamos buvo mažesnės 0.5 milijardo JAV dolerių nei tikėtasi, pelnas akcijas 0.74, nors laukta 0.75, bei ypač daug kalbėta apie 90 tūkstančių prarastų klientų kabelinės televizijos segmente dėl intensyvios konkurencijos su kitais rinkos žaidėjais.

Nepaisant to AT&T laukia patvirtinimo iš konkurencijos institucijos dėl Time Warner įsigijimo už 85 milijardus JAV dolerių. Nors tikėtasi, kad leidimas jau bus gautas, tačiau šie ypač dideli įsigijimai sulaukia vis daugiau dėmesio iš kontroliuojančių institucijų, nes gerokai apriboja vartotojų pasirinkimus. Vadovybė tikisi, kad sandoris bus užbaigtas iki metų galo ir leis atgaivinti kompanijos augimą bei populiarūs Time Warner produktai kaip HBO, CNN, Warner Bros, leis efektyviau konkuruoti su Netfix bei Amazon internetinėmis platformomis.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos JAV įmonės skelbs ketvirčio rezultatus:

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

TWTR +21.3 proc.

AMZN +12.0 proc.

INTC +9.8 proc.

MSFT +6.3 proc.

MMM +6.1 proc.

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

GE -12.8 proc.

MRK -8.8 proc.

TSLA -7.0 proc.

IBM -5.2 proc.

T -4.2 proc.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės