Fotografo nuotraukose – labai mieli ir pūkuoti Vingio parko gyventojai

 (17)
Vilniuje esančio Vingio parko lankytojus jau kurį laiką stebi didelės pelėdų jauniklių akys, kurioms neįmanoma atsispirti.
Naminės pelėdos jaunikliai Vingio parke
© Gabrielius Khiterer

Nuotraukose šių gyvūnėlių žavesį įamžinęs fotografas Gabrielius Khiterer teigia, jog pelėda Vingio parke peri jau apie 8 metus. „Šiais metais išperėjo 5 jauniklius, tačiau šiandien mačiau tik 4. Manau, rytoj ir tas atsiras. Vingio parke fotografuoju jau labai ilgai, apie 7-8 metus. Per tą laiką jau sužinojau, kur koks gyvūnas gyvena“, – teigia fotografas.

Nuotraukose matomi naminės pelėdos (Strix aluco) jaunikliai. Tiesa, Vingio parke galima sutikti ir kitų gyvūnų jauniklių: voverių, kiškių ir daug kitų.

Vingio parko plotas yra 162 ha.

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?