Sveikiau gyventi, daugiau sportuoti ir aktyviai ilsėtis – nuolat pasižada daugelis iš mūsų. Deja, keisti gyvenseną ne taip lengva. Moksliniai tyrimai rodo, kad maždaug pusė pradėjusių mankštintis žmonių liaujasi tai daryti per pirmąjį pusmetį. Vadinasi, net ir tapus fiziškai aktyvesniam, sunku tokiam išlikti ilgėliau.
LSU studentai
© Organizatorių archyvas

Šiuo atveju labai pagelbėtų šiuolaikiški fizinio aktyvumo, visuomenės sveikatos ugdytojai ir gyvensenos koregavimo specialistai. Taigi baigusieji Lietuvos sporto universiteto (LSU) Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijas bei būsimieji tarptautinės studijų programos Physical Activity and Lifestyle (PAL) absolventai turėtų imtis itin reikalingo švietimo fizinio aktyvumo ir sveikatingumo klausimais.

Po studijų – darbas pagal specialybę

Kauno m. Visuomenės sveikatos biure sėkmingai darbuojasi LSU Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų programos absolventės Reda Žaromskytė ir Giedrė Bernotaitė. Abi merginos yra visuomenės sveikatos specialistės. Redai dabar laikinai patikėtos ir direktorės pareigos.

Abi merginos iškart po bakalauro studijų norėjo dirbti pagal specialybę. Giedrė pasuko į Kauno m., o Reda – į Prienų r. Visuomenės sveikatos biurą.

Iniciatyvi visuomenės sveikatos specialistė G. Bernotaitė iš pradžių kuravo tris pradines mokyklas, vaikams vedė jogos mankštas. Dabar dirba pačiame biure, atsakinga už gyventojų fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos skatinimą. „Kartu su kolegomis rengiame sveikatingumo konferencijas, įmonių paplūdimio tinklinio turnyrą, kauniečiams nemokamai vedame jogos mankštas, šiaurietiškojo ėjimo pratybas“, – kasdienius visuomenės sveikatos specialisto darbus vardija Giedrė. – Labai norime, kad vaikai būtų fiziškai aktyvesni, todėl organizuojame judėjimo savaitę vaikams, nemokamą vaikų vasaros stovyklą“.

Giedrė Bernotaitė
Giedrė Bernotaitė
© Organizatorių archyvas

Pasak LSU absolventės R. Žaromskytės, tik įsitvirtinusi Prienuose ji, kaip ir Giedrė, dirbo mokyklose, vėlėliau – biure, o prieš ketverius metus grįžo į Kauną. Dabar Reda koordinuoja 50 Kauno m. mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistų veiklą, tad administracinių darbų ir rūpesčių jai tikrai netrūksta.

Sportas – ir hobis, ir mėgstamas darbas

„Mano visas gyvenimas susijęs su aktyvia fizine veikla. Mokyklos laikais sportavau lengvąją atletiką, gimnastiką, plaukimą, truputį žaidžiau tinklinį. Vėliau užbūrė gatvės šokiai – teko dalyvauti ir šių šokių pasaulio čempionate. Studijuodama susidomėjau sportine joga, sėmiausi žinių įvairiuose seminaruose, mokymuose ir jau ketverius metus esu grupinių pratybų instruktorė“, – pasakoja Giedrė Bernotaitė.

Jaunatviško entuziazmo nestokojanti G. Bernotaitė rūpinasi ir senjorų fiziniu aktyvumu, yra Lietuvos sveikatos ir fizinio aktyvumo asociacijos valdybos narė, interneto tinklapio apie sveiką maistą ekspertų grupės narė. Beje, Giedrė su bendraminčiais įkūrė asociaciją „Savas miestas“, kuri organizuoja, vykdo ir propaguoja sporto, sveikatinimo, socialinį, švietėjišką ir kultūrinį judėjimą.

Giedrė Bernotaitė
Giedrė Bernotaitė
© Organizatorių archyvas

Studentams linki ryžtingumo ir savanoriškos veiklos

Tarp daugybės darbų ir pareigų R. Žaromskytė ir G. Bernotaitė surado laiko magistrantūros studijoms: Giedrė tapo diplomuota visuomenės sveikatos ir mitybos, o Reda – visuomenės sveikatos vadybos magistre „Noriu tobulėti, judėti pirmyn, semtis idėjų ir ieškoti naujų fizinio aktyvumo nišų, – sako Giedrė. – Ir būsimiesiems studentams linkėčiau jau studijų metais būti ryžtingiems, tikėti savo jėgomis ir mėgautis savo veikla.“

Reda Žaromskytė (kairėje)
Reda Žaromskytė (kairėje)
© Organizatorių archyvas

Reda įsitikinusi, kad studentams tikrai vertėtų imtis savanoriškos veiklos, įgyti kuo daugiau praktinių įgūdžių, kurių tikrai reikės būsimame darbe. „Džiaugiuosi, kad studijų metais turėjome puikią galimybę susipažinti su įvairiomis sporto šakomis. Ir ne tik susipažinti, bet ir išbandyti. Be to, mokėmės organizuoti sporto varžybas, kitus renginius, patys juose dalyvavome“, – studijas LSU prisimena R. Žaromskytė.

Reda Žaromskytė
Reda Žaromskytė
© Organizatorių archyvas

Dvigubas bakalauro laipsnis – daugiau įsidarbinimo galimybių

Po ketverius metus trunkančių Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų dvigubą visuomenės sveikatos ir sporto bakalauro laipsnį įgiję LSU absolventai galės dirbti sveikatingumo, visuomenės sveikatos centrų specialistais, sveikatos ir fizinio aktyvumo skatinimo programų, projektų rengėjais savivaldybėse, privačiose ir valstybinėse organizacijose, sveikatos ugdytojais sveikatos priežiūros, reabilitacijos įstaigose, vadybininkais sporto ir sveikatingumo centruose. Galės tęsti studijas Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos, Treniravimo sistemų, Turizmo ir sporto vadybos studijų programose ir kitos srities magistrantūroje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rugsėjis atnešė nemalonių naujienų: tėveliai supažindinti su nauju kainoraščiu (39)

Artėjantis rugsėjis patuštins ne tik tų tėvelių, kurių atžalos jau eina į mokyklą, kišenes....

Gedintis tėvas po kraupios avarijos: nusipirkęs naują „Toyota“ tokios baigties nesitikėjau (262)

„Lekiam namo“, – tokia žinute savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Virginijus...

Ingrida Kazlauskaitė po žinios apie tai, kad JAV penkeriems metams įkalintas Aaronas Perezas: turėtume pasistengti suprasti jį ir nesmerkti (21)

Milijonieriumi mūsų šalyje pristatydavęs Aaronas Perezas greitai įsiliejo į šou pasaulį ir...

Nenustebkite, jei už paslaugas ligoninėje paprašys susimokėti (61)

Jeigu medikų pagalbos prireikė savaitgalį ar šventinę dieną, tačiau ta pagalba nėra skubi,...

Mistinis Kelių direkcijos pirkinys už daugiau nei 100 tūkst. eurų, apie kurį ji nedaugžodžiauja (62)

Itin išmani vairuotojų įspėjimo apie laukinius gyvūnus sistema kelyje Rokiškis–Panevėžys...

Net 5,6 tūkst. gyventojų iš „Sodros“ sulaukė nemalonių žinių: pasitikrinkite savo paskyras (99)

„Sodra“ 5,6 tūkst. gyventojų išsiuntė priminimus, jog jiems gali tekti sumokėti privalomojo...

Artėja spanguoliavimo sezonas: kur uogauti ir kokio derliaus laukti (2)

Vasariškiems orams ir pramogoms traukiantis, prasideda kiti malonumai – rudens derliaus rinkimas....

Lietuviai parodė, kaip vos per tris dienas seną šulinį pavertė kiemo puošmena (9)

Sodybose arba individualių namų kiemuose iki šiol dar galima aptikti šulinių, kurie anksčiau...

Netikėtai mirusį dėdę palaidojo kaimynas: sukrėsti giminaičiai siekia išsikasti jį atgal (144)

Apie dėdės mirtį sužinojome tik tada, kai jis buvo palaidotas, pasakoja ukmergiškė Milda...

Mokytojams skirta informacija šokiravo žmogaus teisių gynėjus: užkliuvo ir masturbacijos, ir homoseksualumo temos (142)

Žmogaus teisių organizacijų koalicija, vienijanti aštuonias Lietuvoje veikiančias nevyriausybines...