Sveikiau gyventi, daugiau sportuoti ir aktyviai ilsėtis – nuolat pasižada daugelis iš mūsų. Deja, keisti gyvenseną ne taip lengva. Moksliniai tyrimai rodo, kad maždaug pusė pradėjusių mankštintis žmonių liaujasi tai daryti per pirmąjį pusmetį. Vadinasi, net ir tapus fiziškai aktyvesniam, sunku tokiam išlikti ilgėliau.
LSU studentai
© Organizatorių archyvas

Šiuo atveju labai pagelbėtų šiuolaikiški fizinio aktyvumo, visuomenės sveikatos ugdytojai ir gyvensenos koregavimo specialistai. Taigi baigusieji Lietuvos sporto universiteto (LSU) Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijas bei būsimieji tarptautinės studijų programos Physical Activity and Lifestyle (PAL) absolventai turėtų imtis itin reikalingo švietimo fizinio aktyvumo ir sveikatingumo klausimais.

Po studijų – darbas pagal specialybę

Kauno m. Visuomenės sveikatos biure sėkmingai darbuojasi LSU Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų programos absolventės Reda Žaromskytė ir Giedrė Bernotaitė. Abi merginos yra visuomenės sveikatos specialistės. Redai dabar laikinai patikėtos ir direktorės pareigos.

Abi merginos iškart po bakalauro studijų norėjo dirbti pagal specialybę. Giedrė pasuko į Kauno m., o Reda – į Prienų r. Visuomenės sveikatos biurą.

Iniciatyvi visuomenės sveikatos specialistė G. Bernotaitė iš pradžių kuravo tris pradines mokyklas, vaikams vedė jogos mankštas. Dabar dirba pačiame biure, atsakinga už gyventojų fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos skatinimą. „Kartu su kolegomis rengiame sveikatingumo konferencijas, įmonių paplūdimio tinklinio turnyrą, kauniečiams nemokamai vedame jogos mankštas, šiaurietiškojo ėjimo pratybas“, – kasdienius visuomenės sveikatos specialisto darbus vardija Giedrė. – Labai norime, kad vaikai būtų fiziškai aktyvesni, todėl organizuojame judėjimo savaitę vaikams, nemokamą vaikų vasaros stovyklą“.

Giedrė Bernotaitė
Giedrė Bernotaitė
© Organizatorių archyvas

Pasak LSU absolventės R. Žaromskytės, tik įsitvirtinusi Prienuose ji, kaip ir Giedrė, dirbo mokyklose, vėlėliau – biure, o prieš ketverius metus grįžo į Kauną. Dabar Reda koordinuoja 50 Kauno m. mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistų veiklą, tad administracinių darbų ir rūpesčių jai tikrai netrūksta.

Sportas – ir hobis, ir mėgstamas darbas

„Mano visas gyvenimas susijęs su aktyvia fizine veikla. Mokyklos laikais sportavau lengvąją atletiką, gimnastiką, plaukimą, truputį žaidžiau tinklinį. Vėliau užbūrė gatvės šokiai – teko dalyvauti ir šių šokių pasaulio čempionate. Studijuodama susidomėjau sportine joga, sėmiausi žinių įvairiuose seminaruose, mokymuose ir jau ketverius metus esu grupinių pratybų instruktorė“, – pasakoja Giedrė Bernotaitė.

Jaunatviško entuziazmo nestokojanti G. Bernotaitė rūpinasi ir senjorų fiziniu aktyvumu, yra Lietuvos sveikatos ir fizinio aktyvumo asociacijos valdybos narė, interneto tinklapio apie sveiką maistą ekspertų grupės narė. Beje, Giedrė su bendraminčiais įkūrė asociaciją „Savas miestas“, kuri organizuoja, vykdo ir propaguoja sporto, sveikatinimo, socialinį, švietėjišką ir kultūrinį judėjimą.

Giedrė Bernotaitė
Giedrė Bernotaitė
© Organizatorių archyvas

Studentams linki ryžtingumo ir savanoriškos veiklos

Tarp daugybės darbų ir pareigų R. Žaromskytė ir G. Bernotaitė surado laiko magistrantūros studijoms: Giedrė tapo diplomuota visuomenės sveikatos ir mitybos, o Reda – visuomenės sveikatos vadybos magistre „Noriu tobulėti, judėti pirmyn, semtis idėjų ir ieškoti naujų fizinio aktyvumo nišų, – sako Giedrė. – Ir būsimiesiems studentams linkėčiau jau studijų metais būti ryžtingiems, tikėti savo jėgomis ir mėgautis savo veikla.“

Reda Žaromskytė (kairėje)
Reda Žaromskytė (kairėje)
© Organizatorių archyvas

Reda įsitikinusi, kad studentams tikrai vertėtų imtis savanoriškos veiklos, įgyti kuo daugiau praktinių įgūdžių, kurių tikrai reikės būsimame darbe. „Džiaugiuosi, kad studijų metais turėjome puikią galimybę susipažinti su įvairiomis sporto šakomis. Ir ne tik susipažinti, bet ir išbandyti. Be to, mokėmės organizuoti sporto varžybas, kitus renginius, patys juose dalyvavome“, – studijas LSU prisimena R. Žaromskytė.

Reda Žaromskytė
Reda Žaromskytė
© Organizatorių archyvas

Dvigubas bakalauro laipsnis – daugiau įsidarbinimo galimybių

Po ketverius metus trunkančių Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų dvigubą visuomenės sveikatos ir sporto bakalauro laipsnį įgiję LSU absolventai galės dirbti sveikatingumo, visuomenės sveikatos centrų specialistais, sveikatos ir fizinio aktyvumo skatinimo programų, projektų rengėjais savivaldybėse, privačiose ir valstybinėse organizacijose, sveikatos ugdytojais sveikatos priežiūros, reabilitacijos įstaigose, vadybininkais sporto ir sveikatingumo centruose. Galės tęsti studijas Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos, Treniravimo sistemų, Turizmo ir sporto vadybos studijų programose ir kitos srities magistrantūroje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ne tik juodas, alinantis darbas: kaip emigravusios lietuvės užsidirba papildomai (21)

Ką veikia į Jungtinę Karalystę (JK) gyventi ir dirbti išvykę lietuviai? Toks klausimas kyla ne...

Kraupiausi sovietų mokslininkų eksperimentai (5)

Praėjo beveik trys dešimtmečiai nuo tada, kai subyrėjo Sovietų Sąjunga. Tačiau šiurpios...

Tapinas: Seimo pirmininką vadinčiau kenčiančiu žmogumi (85)

Pirmas susidūrimas su Viktoru Pranckiečiu parodė, kad jis – fantastiškas, visuomeniškas,...

Įvertino „Benedikto turgaus“ asortimentą: prekeivių fantazija – beribė (60)

Visai neseniai sostinėje duris atvėrusi šiuolaikiška prekybvietė buvusioje turgaus aikštėje jau...

Socialdemokratų „atskilėliai“ kuria partiją: buvusio elito likučiai ir „darbiečių“ pažiba pirmininku išrinko G. Kirkilą (876)

Šeštadienį į steigiamąjį suvažiavimą Vilniuje susirinko naujos politinės organizacijos –...

Atviras interviu su Ieva Zasimauskaite apie maldas nuo pusės penkių ryto ir veidmainystes pramogų pasaulyje (203)

Lietuva išsirinko – šįmet į didžiąją „Euroviziją“ siunčia Ievą Zasimauskaitę....

Gyvai / „Betsafe-LKL“ rungtynės: „Šiauliai“ – „Lietuvos rytas“ tiesioginė vaizdo transliacija (7)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ praėjusį savaitgalį netikėtai namuose nusileido Klaipėdos...

Gyvai / Kontrolinis mūšis: Gruzija – Lietuva 0:4, vyksta pirmas kėlinys (62)

Šeštadienį Lietuvos futbolo rinktinė kontrolinėse rungtynėse susitinka su Gruzijos nacionaline...

BBC: buvęs rusų šnipas parašė laišką Putinui (367)

Buvęs dvigubas Rusijos agentas Sergejus Skripalis dar prieš apnuodijimą rašė Rusijos...

Gyvai / „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Neptūnas“

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Neptūnas“. Tiesiogiai iš Utenos.