aA
„Į Klaipėdą nenuvažiuosi šiaip: turi būtinai ir lūpas raudonai pasidažyti, ir aukštakulnius į lagaminą įsimesti, nes ten žmonės – kitokie. Jie turbūt to vėjo ir jūros „nupūsti“, – taip apie uostamiestį kalba reklamos specialistė, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė. Nors kilusi ne iš šio krašto, D. Filmanavičiūtė prisipažįsta dažnai traukianti į Klaipėdą, o kaskart nuvykusi labai rimtai ima svarstyti galimybes ten apsigyventi.

Žinoma moteris pasakoja, kad artimas ryšys su uostamiesčiu užsimezgė gana netikėtai – planavusi kurį laiką pailsėti nuo sostinės ir padirbėti kitoje aplinkoje, ji atsitiktinai susipažino su klaipėdiečiais, tapusiais itin gerais draugais.

„Vieną vasarą norėjau praleisti Klaipėdoje, pažinti tą miestą, pabūti prie jūros, pailsėti ir susidėlioti mintis tarp darbų. Mane į savo namus mėnesiui priėmė nepažįstama klaipėdietė – ji mane žinojo tik iš „Facebooko“. Per tą laiką su visa jos kompanija tapome tokiomis artimomis ir geromis draugėmis, kad jaučiuosi ten labai laukiama, o kai nuvažiuoju, visuomet jaučiuosi kaip grįžusi namo. Klaipėda man yra linksmybių, pabėgimo, juoko iki paryčių, labai įdomių, visiškai kitoniškų žmonių miestas, kuriame aš labai įsikvepiu“, – pasakoja D. Filmanavičiūtė.

Nemažai laiko Klaipėdoje praleidžianti reklamos specialistė sako, kad uostas daugeliui asocijuojasi su pramone, bet jis, D. Filmanavičiūtės nuomone, šiam miestui suteikia papildomo žavesio.

„Pati mėgstu po uostą „plavinėti“ ar dviračiu važinėti ir bandyti vis kažkokių detalių užčiuopti, kurios atrodo tokia egzotika mums, atvažiavusiems iš kitų miestų. Sutinku, kad Klaipėdoje – ženklus pramonės buvimas, bet man Klaipėda visų pirma yra menų miestas. Visi klaipėdiškiai, kuriuos pažįstu, su kuriais draugauju ar tiesiog esu susidūrus savo veikloje, yra labai muzikalūs, teatriški, darantys viską iš širdies ir visiškai nestandartiškai, tikrai kitaip nei kitų Lietuvos miestų gyventojai. Gal čia toks mano stereotipas, bet jei reikėtų rinkti meniškiausią miestą Lietuvoje, Klaipėda tikrai užimtų pirmą ir vienintelę vietą“, – įsitikinusi moteris.

Paklausta, ką visuomet stengiasi aplankyti Klaipėdoje, D. Filmanavičiūtė ima vardinti ne vieną vietą. Pirmiausia ji traukia į Turgaus gatvę susitikti su draugais, o pusryčius labai mėgsta valgyti krantinėje, iš kurios keltas kelia į kitą pusę. Taip pat stengiasi užsukti ir į Neringą.

„Po truputį prisijaukinu Klaipėdą nuo senamiesčio, kuris atrodo labai mažytis ir jaukus, – bet kai ten eini su vietiniais, atrodo, ir čia kampas, ir čia, – iki buvusių sandėlių ir gamyklų teritorijų, kur klaipėdiečiai irgi visai neblogą „šaršalą“ užkūrę, vykdo įdomius projektus.

Mane labai žavi jų mokėjimas švęsti gyvenimą ir kasdienybę. Į Klaipėdą nenuvažiuosi šiaip: turi būtinai ir lūpas raudonai pasidažyti, ir aukštakulnius į lagaminą įsimesti, nes tie žmonės – kitokie. Jie turbūt to vėjo ir jūros „nupūsti“, – tvirtina D. Filmanavičiūtė.

Ji pripažįsta su vyru ne kartą kalbėjusi, kad jei reikėtų gyvenimui rinktis kitą miestą, ne Vilnių, labai norėtų pabandyti gyventi Klaipėdoje. „Ta mintis manęs neapleidžia. Gal kai vaikai gims, gal pusmečiui, gal tik vasarai, bet mes tą planą tikrai įgyvendinsime“, – sako žinoma moteris.

Užsakymo nr.: PT_79966175

Galimybių Klaipėda
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

30 eurų vertės pirkinys kaunietį pavertė ginklų kontrabandininku (3)

Įstatymų neišmanymas ir nedėkingai susiklosčiusios aplinkybės karo istorija besidomintį...

Europa dėl Kinijos pasiekė lūžio tašką: dabar viskas keičiasi (100)

Europos santykiai su Kinija iš blogų tampa dar blogesniais. Pekino sprendimas Honkonge...

Sprendžiate sveikatos problemas – galbūt jų priežastis netikėta: kuo čia gali būti dėtas sąkandis? (11)

„Neseniai kalbėjomės apie viso kūno laikyseną: kaklas, pečiai, nugara ir tai, kas žemiau....

Užkalnis: pirkau kvepalus tik dėl pavadinimo ir kaina nesvarbu (29)

Kartais būna taip, kad mano antraštė būna nei šiokia, nei tokia. Pirmiausia, žmonės klausia,...

Skelbiamas naujas sąrašas, iš kurių šalių atvykus nereikia laikytis saviizoliacijos (88)

Paskelbtas birželio 8-14 d. galiosiantis sąrašas valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš...

Naujausia informacija apie užsikrėtusius koronavirusu: susirgęs logistikos įmonės darbuotojas lankėsi pas odontologą papildyta (388)

Šeštadienį prieš pietus Sveikatos apsaugos ministerija skelbia apie naujus koronaviruso Lietuvoje...

Zuokas, Žemaitaitis ir Paulauskas įkūrė naują partiją papildyta 14.33 (288)

Šeštadienį Artūro Zuoko vadovaujamos partijos "Laisvės sąjungos (liberalų)" pagrindu įkurta...

Nausėdai teks pareiga apibendrinti, kaip sekasi kopti į „gerovės kalną“: kalbos tonas greičiausiai skirsis nuo Grybauskaitės (123)

Seimo pavasario sesijoje bus išklausytas pirmasis prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas....

Ypatingas ginkluotas būrys ir slapti jo tikslai: „Vilniaus brigadai“ užteko nusiųsti vieną žinutę (264)

Prieš 30 metų, 1990-ųjų birželio 5-ąją, Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas nutarė įkurti...

Daugelis neįvertina šios ligos pavojaus: susirgusi Jolita patyrė tikrą pragarą, kasdien galvojo, kad mirs (11)

Jolitai erkės įsisiurbimas baigėsi labai liūdnai. Jai teko gydytis ligoninėje, simptomai buvo...

|Maža didelių žinių kaina