aA
„Į Klaipėdą nenuvažiuosi šiaip: turi būtinai ir lūpas raudonai pasidažyti, ir aukštakulnius į lagaminą įsimesti, nes ten žmonės – kitokie. Jie turbūt to vėjo ir jūros „nupūsti“, – taip apie uostamiestį kalba reklamos specialistė, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė. Nors kilusi ne iš šio krašto, D. Filmanavičiūtė prisipažįsta dažnai traukianti į Klaipėdą, o kaskart nuvykusi labai rimtai ima svarstyti galimybes ten apsigyventi.

Žinoma moteris pasakoja, kad artimas ryšys su uostamiesčiu užsimezgė gana netikėtai – planavusi kurį laiką pailsėti nuo sostinės ir padirbėti kitoje aplinkoje, ji atsitiktinai susipažino su klaipėdiečiais, tapusiais itin gerais draugais.

„Vieną vasarą norėjau praleisti Klaipėdoje, pažinti tą miestą, pabūti prie jūros, pailsėti ir susidėlioti mintis tarp darbų. Mane į savo namus mėnesiui priėmė nepažįstama klaipėdietė – ji mane žinojo tik iš „Facebooko“. Per tą laiką su visa jos kompanija tapome tokiomis artimomis ir geromis draugėmis, kad jaučiuosi ten labai laukiama, o kai nuvažiuoju, visuomet jaučiuosi kaip grįžusi namo. Klaipėda man yra linksmybių, pabėgimo, juoko iki paryčių, labai įdomių, visiškai kitoniškų žmonių miestas, kuriame aš labai įsikvepiu“, – pasakoja D. Filmanavičiūtė.

Nemažai laiko Klaipėdoje praleidžianti reklamos specialistė sako, kad uostas daugeliui asocijuojasi su pramone, bet jis, D. Filmanavičiūtės nuomone, šiam miestui suteikia papildomo žavesio.

„Pati mėgstu po uostą „plavinėti“ ar dviračiu važinėti ir bandyti vis kažkokių detalių užčiuopti, kurios atrodo tokia egzotika mums, atvažiavusiems iš kitų miestų. Sutinku, kad Klaipėdoje – ženklus pramonės buvimas, bet man Klaipėda visų pirma yra menų miestas. Visi klaipėdiškiai, kuriuos pažįstu, su kuriais draugauju ar tiesiog esu susidūrus savo veikloje, yra labai muzikalūs, teatriški, darantys viską iš širdies ir visiškai nestandartiškai, tikrai kitaip nei kitų Lietuvos miestų gyventojai. Gal čia toks mano stereotipas, bet jei reikėtų rinkti meniškiausią miestą Lietuvoje, Klaipėda tikrai užimtų pirmą ir vienintelę vietą“, – įsitikinusi moteris.

Paklausta, ką visuomet stengiasi aplankyti Klaipėdoje, D. Filmanavičiūtė ima vardinti ne vieną vietą. Pirmiausia ji traukia į Turgaus gatvę susitikti su draugais, o pusryčius labai mėgsta valgyti krantinėje, iš kurios keltas kelia į kitą pusę. Taip pat stengiasi užsukti ir į Neringą.

„Po truputį prisijaukinu Klaipėdą nuo senamiesčio, kuris atrodo labai mažytis ir jaukus, – bet kai ten eini su vietiniais, atrodo, ir čia kampas, ir čia, – iki buvusių sandėlių ir gamyklų teritorijų, kur klaipėdiečiai irgi visai neblogą „šaršalą“ užkūrę, vykdo įdomius projektus.

Mane labai žavi jų mokėjimas švęsti gyvenimą ir kasdienybę. Į Klaipėdą nenuvažiuosi šiaip: turi būtinai ir lūpas raudonai pasidažyti, ir aukštakulnius į lagaminą įsimesti, nes tie žmonės – kitokie. Jie turbūt to vėjo ir jūros „nupūsti“, – tvirtina D. Filmanavičiūtė.

Ji pripažįsta su vyru ne kartą kalbėjusi, kad jei reikėtų gyvenimui rinktis kitą miestą, ne Vilnių, labai norėtų pabandyti gyventi Klaipėdoje. „Ta mintis manęs neapleidžia. Gal kai vaikai gims, gal pusmečiui, gal tik vasarai, bet mes tą planą tikrai įgyvendinsime“, – sako žinoma moteris.

Užsakymo nr.: PT_79966175

Galimybių Klaipėda
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Karo ekspertai: Rusijos armijos atakos rodo – artėja didelis mūšis

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad rusai...

Gyventojų pajamos augo, tačiau viską suvalgė infliacija: sausis buvo lūžio taškas

Pirmąjį šių metų ketvirtį gyventojų darbo pajamos augo sparčiau nei prieš metus ir didėjo...

Naujausi duomenys iš karo Ukrainoje: rusai prarado apie trečdalį turėtų pajėgų, ruošiasi prijungimo scenarijams

Ukraina skelbia, kad Rusijos pajėgos savaip sureagavo į ukrainiečių pergalę ir grupės lyderio...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai prasibrovė iki pasienio su Rusija: pone prezidente, mes čia! perspėjama, kad rusai rengia specialią operaciją „Azovstal“

Ukraina pirmadienį rengiasi naujam Rusijos puolimui rytiniame Donbaso regione, Kyjivui pareiškus,...

Suomijos prezidentas po pokalbio su Putinu: esu nustebęs (6)

Plataus masto Rusijos įsiveržimas į Ukrainą yra įrodymas, kad Kremlius gali užpulti...

Populiariausias savaitės darbo pasiūlymas – administratoriui: kviečiama dirbti nuotoliu ir gauti 2000 eurų atlyginimą

Apžvelgdama savaitės populiariausius darbo skelbimus, CV-Online marketingo vadovė Rita...

Po griausmingos Ukrainos pergalės „Eurovizijoje“ – rusų įniršis: nori, kad šalis būtų diskvalifikuota iš konkurso

Rusijos socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos, kai Ukraina buvo paskelbta 2022 metų...

Pasipylė nepavydėtinos nuomininkų istorijos: už nuomą nemoka pusę metų arba užgrobia butą be jokių nuomos sutarčių

Kaistant būsto nuomos rinkai, pasigirsta vis daugiau istorijų apie nemokius, svetimą nuosavybę...

Ar programišiai gali įsilaužti į jūsų automobilio sistemas: rizika didesnė nei galvojate

Ar kada susimąstėte, kad programišiai gali įsilaužti ne tik į jūsų kompiuterį ar telefoną,...

Amerikiečių studija – kas dėl karo dėsis grūdų rinkoje

Karas Ukrainoje kelia vis didesnę įtampą pasaulinėje grūdų rinkoje.