Nesiekiu tapti konkurso laimėtoju bei nepretenduoju, kad šis mano laiškas būtinai būtų kur nors publikuotas. Mano siekis, kad konkurso organizatoriai įsiklausytų bent į kai kurias mano mintis ir gal būt jos pasieks asmenis, nuo kurių priklauso eismo saugumas. Turiu gerokai virš 50 metų vairuotojo stažą, tad matęs ir šilto, ir šalto.
Vairuoti, vairaratis
© Shutterstock nuotr.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad absoliuti vairuotojų dauguma Lietuvoje - normalūs žmonės, vairuoja tvarkingai ir, žinoma, sąmoningai laikosi eismo taisyklių. Destrukciją keliuose, automobilių stovėjimo vietose ir, deja, avarines situacijas ir avarijas neretai sukelia chuliganiškai vairuojantys "kelių ereliai", sąmoningai nesilaikantys eismo taisyklių reikalavimų, kelyje matantys tik save ir savo (dažnai prabangias) transporto priemones. Suprantu, kad tokius vairuotojus ir jų nusižengimus išaiškinti ne taip paprasta, nors, aišku, būtina.

Daugeliui gyvenimą apkartina situacijos, kurioms išaiškinti nereikia jokių pastangų, jos ir taip visiems bado akis. Daug netvarkos dėl automobilių stovėjimo. Gatvėje ne visada rasi vietos pastatyti automobilį; būna, kad už stovėjimą reikia mokėti arba stovėjimą draudžia kelio ženklai. Būna narsuolių, kuriems tokios problemos nė motais - mašiną pastato šaligatvyje, ir ramūs. Pėstieji nepasius, kaip praeiti jau jų pačių reikalas.

Miestų gatvėse dabar už stovėjimą daug kur mokama. Kai kam parankiau automobilį pastatyti artimiausiuose kiemuose. Užstatomi įvažiavimai, pravažiavimai, išvažiavimai iš garažų ir tt. Įėjimai į butus kartais užstatomi taip, kad nors per automobilių viršų lipk. Jau nekalbu, kad spraudžiantis pro tarpelį tarp automobilių tenka purvą nuo jų šluostyti, o nešulius nors kieme palik. Savo automobiliu išvažiuoti iš tokio kiemo - tikra problema. Tiesa, policija tokiais atvejais padeda visada, atvyksta pagal kiekvieną iškvietimą. Bet ir ji ne visagalė. Ypač kai automobiliai su automatine pavara - jų nepatampysi.

Ne kartą pasitaikė, kad tarp tvarkingai gatvės pakraštyje sustatytų mašinų vienas šaunuolis mašiną pasistatė įstrižai gatvės. Pro tokią mašiną abipusis eismas nebeįmanomas, tenka laukti, praleisti priešais atvažiuojančius.

Ilgus metus niekaip negalėjau suprasti, kodėl kai kuriose užmiesčio sankryžose vis susiduria mašinos, nors matomumas puikiausias, kelio danga be priekaištų, eismas visai neintensyvus. Kol pats papuoliau į labai keblią situaciją. Važiuodamas pažymėtu pagrindiniu keliu, sustoju prie sankryžos kairiam posūkiui. Iš kairės susikertančiame kelyje taipogi kairiojo posūkio laukia kita mašina. Praleidęs atvažiuojančius tiesiai, pradedu kairį posūkį. O Dieve. Pasirodo, kairėje stovinti mašina visai ne stovi, bet labai lėtai rieda nedidele nuokalne, visiškai užblokavo man kelią į kairę. Sustoju skersai važiuojamosios dalies, beveik remdamasis į mašinos, esančios kairėje, dureles. Visiškai užtvėriau eismo juostą, atvažiuojantiems priešais. O priešais atvažiuojantis lekia "su vėjeliu". Gerai, kad vairuotojas greitai ir tiksliai įvertino situaciją, iš priekio jam niekas netrukdė, tad susidūrimo išvengėme. Bet avarinę situaciją sudariau bjaurią. Pradėjęs įdėmiau domėtis, ne kartą ir ne du mačiau panašiai riedančias "sustojusias" mašinas.

Eismą prižiūrinčioms tarnyboms ir vairuotojams visi mano paminėti pavyzdžiai - nieko naujo. Specialistai galėtų panašių pavyzdžių pateikti gerokai daugiau. Bet kaip juos išgyvendinti? Gal priimti laikinus eismo taisyklių papildymus, suteikiant kelių policijai didesnius įgaliojimus? Nors ir keista siūlyti taisyklėse reglamentuoti, kad vairuotojai paprasčiausiai privalo būti kultūringi, bet ką daryti?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tik įsidarbinęs suprato, į kokį pragarą pateko: tai peržengė visas ribas (222)

Įtartina tvarka mokamas atlyginimas, materialinė atsakomybė net už kėdę, ant kurios sėdi, ir...

Ruošiamas naujas sprendimas dėl mokesčių „Sodrai“ (68)

Ar teisinga, kad už visiškai tą pačią paslaugą vienas žmogus moka, pvz., 5 Eur, o kitas – 10...

Lietuvos policiją sudrebinęs skandalas: aiškėja itin nemalonūs dalykai (83)

Trys policijos pareigūnai neteko darbo ir sėdo į teisiamųjų suolą už tai, kad kankino...

Pagrindiniame šalies kelyje nyksta greičio matuokliai (25)

Akylesni vairuotojai pastebėjo, kad pagrindiniame šalies kelyje A1 sumažėjo greičio matuoklių...

Ekspertas apie Rusiją: be atgrasymo mums gresia rimti pavojai siūlo rengti „staigias finansines pratybas“ (106)

Gebėjimas atgrasyti potencialius agresorius yra patikimos gynybos politikos kertinis akmuo. Juk daug...

Arti išsvajotos pozicijos likęs aštuoniolikmetis Drukarovas Pjongčangą galės palikti aukštai iškelta galva (1)

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų kalnų slidinėjimo slalomo rungtyje ketvirtadienį...

Orai: šaltis sustoti neketina – jutiminė temperatūra pasieks –30 laipsnių (83)

Nuo ketvirtadienio šalį kaustys arktinis šaltis, iš kurio išsivaduosime tikrai ne greitai....

Paskelbė tokį gyvenimo aprašymą, kad per kelias dienas sulaukė 150 darbo pasiūlymų (33)

Kijevo gyventoja Alisa Abasova paskelbė „Facebook“ neįprastą gyvenimo aprašymą ir per kelias...

Grūdų kainos pasuko žemyn: ko laukti (22)

Įžengus į 2018 metus augalininkystės sektorius Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus....

Matjošaitytė ginasi mainiusi Karbauskio ramybę į VRK vadovės pareigas (221)

Ar Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė šias pareigas ir...