aA
Nesiekiu tapti konkurso laimėtoju bei nepretenduoju, kad šis mano laiškas būtinai būtų kur nors publikuotas. Mano siekis, kad konkurso organizatoriai įsiklausytų bent į kai kurias mano mintis ir gal būt jos pasieks asmenis, nuo kurių priklauso eismo saugumas. Turiu gerokai virš 50 metų vairuotojo stažą, tad matęs ir šilto, ir šalto.
Vairuoti, vairaratis
© Shutterstock nuotr.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad absoliuti vairuotojų dauguma Lietuvoje - normalūs žmonės, vairuoja tvarkingai ir, žinoma, sąmoningai laikosi eismo taisyklių. Destrukciją keliuose, automobilių stovėjimo vietose ir, deja, avarines situacijas ir avarijas neretai sukelia chuliganiškai vairuojantys "kelių ereliai", sąmoningai nesilaikantys eismo taisyklių reikalavimų, kelyje matantys tik save ir savo (dažnai prabangias) transporto priemones. Suprantu, kad tokius vairuotojus ir jų nusižengimus išaiškinti ne taip paprasta, nors, aišku, būtina.

Daugeliui gyvenimą apkartina situacijos, kurioms išaiškinti nereikia jokių pastangų, jos ir taip visiems bado akis. Daug netvarkos dėl automobilių stovėjimo. Gatvėje ne visada rasi vietos pastatyti automobilį; būna, kad už stovėjimą reikia mokėti arba stovėjimą draudžia kelio ženklai. Būna narsuolių, kuriems tokios problemos nė motais - mašiną pastato šaligatvyje, ir ramūs. Pėstieji nepasius, kaip praeiti jau jų pačių reikalas.

Miestų gatvėse dabar už stovėjimą daug kur mokama. Kai kam parankiau automobilį pastatyti artimiausiuose kiemuose. Užstatomi įvažiavimai, pravažiavimai, išvažiavimai iš garažų ir tt. Įėjimai į butus kartais užstatomi taip, kad nors per automobilių viršų lipk. Jau nekalbu, kad spraudžiantis pro tarpelį tarp automobilių tenka purvą nuo jų šluostyti, o nešulius nors kieme palik. Savo automobiliu išvažiuoti iš tokio kiemo - tikra problema. Tiesa, policija tokiais atvejais padeda visada, atvyksta pagal kiekvieną iškvietimą. Bet ir ji ne visagalė. Ypač kai automobiliai su automatine pavara - jų nepatampysi.

Ne kartą pasitaikė, kad tarp tvarkingai gatvės pakraštyje sustatytų mašinų vienas šaunuolis mašiną pasistatė įstrižai gatvės. Pro tokią mašiną abipusis eismas nebeįmanomas, tenka laukti, praleisti priešais atvažiuojančius.

Ilgus metus niekaip negalėjau suprasti, kodėl kai kuriose užmiesčio sankryžose vis susiduria mašinos, nors matomumas puikiausias, kelio danga be priekaištų, eismas visai neintensyvus. Kol pats papuoliau į labai keblią situaciją. Važiuodamas pažymėtu pagrindiniu keliu, sustoju prie sankryžos kairiam posūkiui. Iš kairės susikertančiame kelyje taipogi kairiojo posūkio laukia kita mašina. Praleidęs atvažiuojančius tiesiai, pradedu kairį posūkį. O Dieve. Pasirodo, kairėje stovinti mašina visai ne stovi, bet labai lėtai rieda nedidele nuokalne, visiškai užblokavo man kelią į kairę. Sustoju skersai važiuojamosios dalies, beveik remdamasis į mašinos, esančios kairėje, dureles. Visiškai užtvėriau eismo juostą, atvažiuojantiems priešais. O priešais atvažiuojantis lekia "su vėjeliu". Gerai, kad vairuotojas greitai ir tiksliai įvertino situaciją, iš priekio jam niekas netrukdė, tad susidūrimo išvengėme. Bet avarinę situaciją sudariau bjaurią. Pradėjęs įdėmiau domėtis, ne kartą ir ne du mačiau panašiai riedančias "sustojusias" mašinas.

Eismą prižiūrinčioms tarnyboms ir vairuotojams visi mano paminėti pavyzdžiai - nieko naujo. Specialistai galėtų panašių pavyzdžių pateikti gerokai daugiau. Bet kaip juos išgyvendinti? Gal priimti laikinus eismo taisyklių papildymus, suteikiant kelių policijai didesnius įgaliojimus? Nors ir keista siūlyti taisyklėse reglamentuoti, kad vairuotojai paprasčiausiai privalo būti kultūringi, bet ką daryti?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujo verslo centro statybų užkulisiai primena mafijos klestėjimo laikus (8)

Naujo verslo centro Žvėryne statybose dirbę verslininkai jo rangovą „ Nobus LT “ kaltina...

Ką pasitraukęs iš Seimo veikė Mindaugas Bastys: ryšiai veda į dabar jau svetimos partijos viršūnę (25)

Zanavykų apygardoje renkant naują Seimo narį, Lietuvos socialdemokratų partijoje ( LSDP )...

Propagandos mašina atvyko į Daniją: platinami mitai apie gyvūnų viešnamius (3)

Danija – Hanso Christiano Anderseno pasakų šalis. Klestinti ir pažangi socialinės gerovės...

Druskos sunaudojate daugiau, nei manote: Unikausko patarimai, kaip kovoti su druskos pertekliumi

Kai prarandame saiką, net medžiagos, kurios būtinos mūsų organizmui, tampa jį žalojančiu...

Jakeliūno tyrimas: taikėsi į socialdemokratus, tiria konservatorius (2)

Seimo narys Stasys Jakeliūnas nusitaikė į Andriaus Kubiliaus vyriausybę – į jį patį ir...

Iš CSKA – į „Žalgirį“: Westermannas grįžta į Kauną Leo komentaras (21)

Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių. Į Kauną po sezono...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (359)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (70)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1401)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (613)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...