aA
Prasidėjus tamsiajam metų laikui ir keičiantis oro sąlygoms, specialistai pataria, į ką atkreipti dėmesį esant tam tikroms situacijoms.
© Gamintojo nuotr.

Vairavimo ekspertai juokaudami pataria, kad esant blogoms oro arba kelio sąlygoms, geriausiai niekur nevažiuoti ir šiltai likti namuose. Tačiau jeigu kelionė yra neišvengiama, anot transporto ekspertų, svarbus ne tik oras, eismo sąlygos, techninė automobilio būklė, bet ir nusiteikimas, susikaupimas.

„Psichologinis nusiteikimas yra reikalingas, nes vairuodamas automobilį itin ilgą laiką vairuotojas tam tikrus veiksmus, susijusius su vairavimu, atlieka negalvodamas, nemąstydamas. [...]

Ypač jeigu iš vakaro buvo sausa danga, o ryte pasnigo, vairuotojas pamiršta, kad reikia iki priekyje važiuojančios transporto priemonės palikti šiek tiek didesnį atstumą“, – sako VGTU Automobilių transporto katedros docentas dr. Robertas Pečeliūnas.

Prasidėjus tamsiajam metų laikotarpiui ir vis artėjant žiemos sezonui, eksperto teigimu, būtina atkreipti dėmesį į bene tris svarbiausius automobilio dalykus: valytuvus, šviesas ir, žinoma, padangas.

„Daugiausiai informacijos – apie 80 proc. – vairuotojas gauna per akis. Tad prieš žiemą būtina pasitikrinti valytuvų šepetėlius – ar jie nesudilę, gerai valo. Tas pats oro kondicionierius – atrodo, žiemą nebereikalingas, tačiau kol variklis dar šaltas ryte išvažiuojant, labai pagelbėja ir pašalina rasojimą nuo automobilių stiklų“, – teigia R. Pečeliūnas.

Automobilio padangos, kaip ir žmogaus batai, tikrai svarbus aspektas, todėl reikėtų rinktis ne universalias, o būtent žiemines padangas, sako ekspertai.

Kaip vieną svarbiausių vairavimo aspektų jie įvardija ir važiavimą į įkalnę ar leidimąsi nuo kalno – tai žiemos metu reikia daryti ypač atsargiai, kad automobilio nenuneštų į šalikelę.

„Universalios padangos – nežinau, pagal ką jos skirstomos, gal pagal protektoriaus raštą. Bet universalus daiktas, kuris tinka viskam, yra netinkamas niekam. Automobilis, kaip ir žmogus, kuris turi du apavus – ir vasarai, ir žiemai“, – tvirtina VGTU Automobilių transporto katedros docentas.

Žieminės dygliuotos ar nedygliuotos padangos – specialistai teigia, kad bendro sutarimo, kas yra saugiau, nėra, tad rinktis kiekvienam tenka atskirai, įvertinus, kur daugiau važinėjate.

„Jeigu užmiestyje – dygliuotos, jeigu mieste – galbūt ir nereikalingi dygliai. Tačiau žiūrint į situaciją mūsų miestų kiemuose, kai žiemą būna daug sniego, neišvalyti kiemai, didelės provėžos, labai sunku iš tų provėžų išvažiuoti su nedygliuotomis padangomis.

Aišku, jeigu sniegas nuo kelio dangos nuvalytas, dygliuotų padangų sukibimas su kelio danga sumažėja. Tačiau nepamirškim, kad esant plikledžiui arba permainingam orui, kai prasideda sniegas, kelininkai nenuvalys tą pačią akimirką. Tai šiuo atveju dygliuotos padangos yra nepamainomas dalykas“, – tvirtina R. Pečeliūnas.

Kaip vieną didžiausių mitų pašnekovas įvardija naują automobilį. Naujas automobilis greičiausiai bus saugesnis, nes jame yra daugiau naujos įrangos, tačiau didelę reikšmę turi ir pats vairuotojas.

Ekspertų nuomone, pats automobilis nedalyvauja eismo įvykyje, nes jį sukelia vairuotojas. Naujas automobilis tik sumažina eismo įvykio pasekmes.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dakaro aidas: Vanago šuolis nosimi į žemę ir Gelažninko smėlyje pamestas motociklas (5)

Šių metų Dakaras Lietuvai ypač sėkmingas – parvežti net du rekordai: 24 vieta galutinėje...

Prezidentinę kampaniją Skvernelis pradeda labai rizikuodamas (279)

Prezidentinę kampaniją Saulius Skvernelis pradeda reitingų duobėje, pirmą kartą jo karjeroje...

Mačiulis sudalyvavo 10 metų iššūkyje: pažiūrėkite į Lietuvos skaičius (202)

Socialiniuose tinkluose išpopuliarėjusį 10 metų pokyčių iššūkį įgyvendino ir ekonomistas...

Perspėja: dešimtys tūkstančių JK gyvenančių ES piliečių po „Brexit“ gali tapti nelegaliais gyventojais (97)

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos reikalavimas visiems JK gyvenantiems ES...

Tragiškai žuvo perspektyvi Lietuvos rankininkė (125)

Lietuvos rankinio federacija (LRF) pirmadienį pranešė, kad eidama 22-uosius metus tragiškai...

Lietuvis studentas per vasarą užsidirbo 25 tūkst. JAV dolerių: tai geriausia patirtis mano gyvenime

Kasmet vis daugiau jaunų žmonių vasaromis uždarbiauja užsienio šalyse. Vilniaus Gedimino...

Pirkėjai nusigręžia nuo daug žadėjusio rajono: koją kiša vienas „bet“ (94)

Vilniaus šiaurinėje dalyje įsikūręs Santariškių mikrorajonas išsisikiria ne tik kaip medicinos...

Tai žinoti privalo visi: kepimo metu darant vieną klaidą gresia susirgti vėžiu (26)

Medikai ir maisto gaminių žinovai įspėja: negalite gyventi be skrudintų bulvyčių , bulvių...

Žmones su negalia restorane įdarbinęs olandas nustebo išvydęs lietuvių reakciją (8)

Rudens pradžioje Vilniuje duris pravėrė naujas restoranas „Pirmas blynas“, kurio įkūrėjas...

„Chimki“ direktorius iškėlė Kurtinaičiui aiškius tikslus (14)

Patekimas į Eurolygos atkrintamąsias – toks pagrindinis Rimo Kurtinaičio, pirmadienį grįžusio...