aA
Šiandien Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) pritarė siūlymui išskirti 10 Lietuvos eksporto prioritetinių rinkų. Į šias rinkas siekiant didžiausio efektyvumo planuojama koncentruoti valstybės skatinimo priemones, viešojo sektoriaus veiksmus ir taip paspartinti Lietuvos eksporto plėtrą ir šalies ekonomikos augimą.
© Flickr nuotr.

„Šiame Ekonominės diplomatijos tarybos posėdyje spręsti klausimai yra svarbūs siekiant tiek eksporto, tiek tiesioginių užsienio investicijų plėtros. Daugiausia dėmesio šiandienos diskusijoje skyrėme eksporto skatinimui. Išskirtos 14 didžiausią potencialą turinčių šalies eksporto rinkų, iš jų 10 – pagrindinių, kuriose šiuo metu aktyviai skatinsime plėtros procesus, ir 4 žvalgybinės, kuriose Lietuvos verslo galimybės dar tiriamos. Ketiname į minėtas rinkas koncentruoti eksportą skatinančias identifikuotas diplomatines ir finansines priemones“, – įžvalgomis po posėdžio dalinosi ūkio ministras Evaldas Gustas.

EDT nariams Lietuvos eksporto plėtros gaires posėdyje pristatė ūkio viceministrė Rasa Noreikienė. Pagrindinės 10 prioritetinių rinkų, iš 41 strateginiuose dokumentuose nustatytos rinkos, yra šios: Švedija, Vokietija, Norvegija, Jungtinė Karalystė, Ukraina, Prancūzija, JAV, Kinija, Izraelis ir Japonija. Įsitvirtinimas prioritetinėse rinkose prisidėtų auginant eksportą ir pritraukiant investicijų į šalies ūkį. Šiuo metu visos Eksporto gairėse numatytos rinkos Lietuvai yra svarbios, tačiau iš atrinktų rinkų galime tikėtis didesnės grąžos.

VšĮ „Versli Lietuva“ didžiausią eksporto potencialą turinčias rinkas išskyrė remdamasi objektyviais kriterijais. Gryninant rinkas buvo svarbūs paklausos parametrai, kaip plėtros potencialas, ir perkamoji galia. Taip pat buvo įvertintas rinkų gravitacinis rinkos poveikis, t. y. prekybos teorija, pagrįsta, kad didžiausia eksporto plėtra vyksta bendradarbiaujant su artimiausiomis ir stambiausiomis rinkomis. Ypač toks poveikis svarbus tik pradedančioms eksporto įmonėms, todėl turime padėti joms žengti šį žingsnį. Taip pat atsižvelgta į Lietuvos pramonės konkurencinę poziciją, verslo poreikius ir nuomonę, kuriuos tyrė „Versli Lietuva“. EDT posėdžio metu taip pat buvo diskutuota apie išsamesnės rinkų analizės poreikį ir glaudesnį konsultavimąsi su verslo sektoriumi siekiant suformuoti tikslines priemones efektyvesnei plėtrai prioritetinėse eksporto rinkose. Sutarta toliau vykdyti prioritetinių rinkų analizę, ypač koncentruojantis į aukštos pridėtinės vertės sektorius bei identifikuojant Lietuvos verslo galimybes įsilieti į pasaulines pridėtinės vertės kūrimo grandines.

Ūkio ministras posėdyje priminė apie pradėjusias veikti eksporto paramos priemones, kad verslo atstovai aktyviai jomis naudotųsi – tai „Naujos galimybės“, „Expo sertifikatas“. Be to, netrukus pradės veikti ir kitos priemonės, kaip „EXPO konsultantas“, „Verslo klasteris“. Taip pat Ūkio ministerija planuoja įgyvendinti priemonę eksporto sandoriuose atsirandančiai rizikai mažinti.

Investicijų pritraukimo ir Lietuvos eksporto skatinimo politikos tikslams įgyvendinti kitąmet itin reikšmingas bus dalyvavimas tarptautinėje gyvybės mokslų parodoje „Life Science Baltics 2016“, taip pat ambasadų vaidmuo ir darbas pritraukiant tiesiogines užsienio investicijas pagal „Investuok Lietuvoje“ sukurtą bei toliau Užsienio reikalų ministerijos kuruojamą projektą.

EDT sudaro: užsienio reikalų ministras L. Linkevičius (pirmininkas), ūkio ministras E. Gustas (pirmininko pavaduotojas), žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas R. Dargis, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos tarybos pirmininkas A. Rakauskas, susisiekimo ministras R. Sinkevičius, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Š. Kliokys, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas V. Sutkus, Ministro Pirmininko patarėja I. Urbonavičiūtė, asociacijos „Investors` Forum“ valdybos pirmininkas R. Valiūnas.

Užsakymo Nr._2 2015_113910

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Apie įtakingiausius verslininkus ir ekonomistus – pokalbis su Arvydu Avuliu, Nerijumi Mačiuliu ir Robertu Dargiu vyksta apklausa (1)

DELFI šiandien paskelbė 2019 metų Lietuvos įtakingiausiųjų verslininkų ir ekonomistų...

Skandalų purtomų Žiežmarių gyventojai išplatino viešą laišką: vis dėlto šie žmonės yra ne tokie kaip mes (162)

Po sprendimo į naujus namus Žiežmariuose perkelti 10 protinę negalią turinčių asmenų...

Beveik 2 prom. pripūtęs garsusis kelių erelis Tumėnas: yra kaip yra

Dėl Vilniuje sukeltos baisios avarijos, kai skriedamas dideliu greičiu taranavo policijos...

Pradėjus aiškintis, kaip prie Matijošaičio įmonės sklypų ežeras virto sausuma, savivaldybė patyrė tikrą nesėkmių ruožą (323)

DELFI paskelbus publikaciją apie galimai nukasinėtą Lampėdžio ežero pakrantę šalia Kauno mero...

Skvernelis išsižada plano grąžinti senąją ilgųjų savaitgalių tvarką (24)

Seimui lapkričio 2-ąją – Vėlines paskelbus nedarbo diena , premjeras Saulius Skvernelis...

Automobilių mokestis daugeliui bus siurprizas: kiek turės mokėti, sužinos tik paskutinę minutę (358)

Planuojamas taršos mokestis kelia karštas diskusijas. Nors šį mokestį turėtų mokėti daugelis,...

Sandoris milžinas baigtas: Lietuvos skelbimų portalai parduoti už šimtamilijoninę sumą (21)

Skelbimų svetainės „ Autoplius.lt “, „Aruodas.lt“ ir „Skelbiu.lt“ turi naują savininką...

Dvyliktuką Pietų Korėjoje pasirinksiantis Adomaitis ėmė taikyti bausmes dėl klaidų (39)

Lietuvos krepšinio rinktinė trečiadienio vakarą išvyksta į paskutinį kontrolinį turnyrą...

Po „valstiečio“ skundo dėl Verygos – etikos sargų sprendimas

Seimo nario Algimanto Kirkučio sprendimą dalyvauti ligoninės vadovo konkurse iš anksto komentavęs...

Trumpo sūnus Barronas – sunkiai atpažįstamas (11)

Savaitgalį Barronas Trumpas atrodė neatpažįstamas, išlipęs iš prezidentą gabenusio lėktuvo...