„Sportas dabar – mano arkliukas. Tačiau iš tiesų kalbinate tinginę, kuri gyvenime sportavo labai mažai. Iki 30 metų man neatrodė, kad sportas yra reikalingas. Intensyviai sportuoju paskutinius trejus metus. Prieš tai irgi kažkiek sportavau, bet intensyviai reiškia, kad dabar tai darau kasdien. Tai joga, plaukimas, fitnesas sporto klube“,- pasakoja energija trykštanti Ajurvedos centro „Shanti“ savininkė Eglė Kauneckienė.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Moteris sako dabar sporto poreikį ugdanti ir savo vaikams, nes judėjimas lygu gera sveikata.

- Kas atsitiko, kad pradėjote sportuoti, pradėjo kažką skaudėti?

Ne, ačiū Dievui, mano gyvenime dauguma dalykų ateina sąmoningai. Aš norėčiau būti sveikai senstanti, o ne našta kažkam. Kai tau yra 50 metų, bet tu jau nepaeini, nes tavo sąnariai suklypę ir panašiai. Prieš 3 metus pradėjusi lankyti plaukimą supratau, kad man yra labai prastai, viską skaudėjo, kol išsijudinau.

Pradėjau daryti tai ne dėl grožio kaip kūno kulto, bet dėl sveikatos. Kas pasikeitė? Labai daug kas pasikeitė. Tas 1,5 valandos per dieną pajudėjimas yra mano visos dienos energijos užtaisas. Aš niekada dar tokia energinga nesijaučiau kaip dabar.

Mano labai žemas kraujospūdis. Tai kuo toliau, tuo labiau pradedi save saugoti, nes pasilenki, susisuka galva, vos nenugriūni, užsiriši batus, vėl susisuka. Pradedi vaikščioti kaip kiaušinis – žemas spaudimas, nieko negaliu ir panašiai. Tai sportas šituos dalykus sutvarko akivaizdžiai. Tas išsijudinimas iš to tingulio. O atrodo, kad laiko neturi. Bet aš daug daugiau laiko turiu, kai pradėjau sportuot!

- Koks sportas Jūsų mėgstamiausias?

- Ir plaukiu, ir jogą darau, ir vaikštau, žiemą slidinėju. Mano protas galbūt nėra toks ramus ir pastovus, bet aš savęs dėl to negraužiu. Duodu krūvį širdžiai, todėl akivaizdžiai pagerėjo širdies veikla.

Anksčiau aš dusdavau, į penktą aukštą neužlipdavau, ir tu gali čia vaidint kaip nori, bet vis tiek jeigu nejudi, tai iš kur visa tai turėsi? Išmoksti save saugoti, gyveni, bet energingai stryktelėti ir neišeina. Nes atrofuojasi visi raumenys. Kiekvienam žmogui per dieną reikalingas mažiausiai 30 minučių judėjimas iki išprakaitavimo.

- Kokia buvo Jūsų pradžia?

- Aš pati pradėjau paprastai – nuo kardio judėjimo. Iš pradžių nuo 15 min., paskui 20, 30, dabar tai man užima valandą laiko. Nekalbu apie priemones – nuo miško iki bėgimo takelio. Galų gale, namie galima lanką sukti – yra tų priemonių labai įvairių. Bet faktas – reikia tą daryti, ir ne kartą į savaitę ar į mėnesį.

Tempimo pratimai, joga, asanos – jeigu nenorite ryti cheminių vaistų ir padėti sau subalansuoti energetiką. Nereikia kažko labai daug – po truputį, bet pastoviai. Kol aš tai supratau, kad reikalinga ne pripuolama fizinė veikla, kai guli, guli, guli ir paskui griebi ir kažką darai, o tau viską skauda... Reikia po truputėlį, bet pastoviai, ir tai turėtų būti kaip išsivalyti dantis, kaip praustis, taip ir judėt.

Aš nebuvau tokia supratinga, nors tikrai žinau daug tokių žmonių.

Bet galiu pasakyti, kad niekada nėra per vėlu. Ir po truputėlį darydamas tu gali jaustis ne ką prasčiau nei tie, kurie sportuoja nuo vaikystės. Juk kaip gerai jautiesi, kai gali su vaikais pabėgioti, futbolą pažaist.

Bet kad tą galėtum daryti, tavo visas raumenynas būtų išvystytas ir stiprus, tu turi mylėti save. O padaryti mankštelę gali bet kas. Nereikia imti daug iš karto. Pradėkit nuo mažų dalykų ir didinkit. Jeigu nesportavote metų metais, pradėkite nuo 15 minučių kasdien.

Aš esu už judėjimą, nes džiaugiuosi savo puikia savijauta.

- Ar būna dienų, kai nesinori sportuoti ir leidžiate sau padaryti pertrauką?

- Labai retai. Bet svarbiausia yra nueiti. Kaip sako bėgikai – svarbiausia yra apsiauti batelius. Paskui būni be galo patenkintas, nes gauni gauni tokį užtaisą, visą dieną būni aktyvus. Be to, gali skaniau ir daugiau pavalgyt, tau neauga svoris. Tu pilnavertiškai gyveni. O ne tai, kad paskui stengiesi nevalgyt, nes nejudi, neišnaudoji kalorijų, tik darbas-automobilis-namai.

Nėra energijos apykaitos. Jau nekalbant apie tai, kad mes negalime būti savo vaikams ir artimiesiems našta. Bet tu būsi ta našta, jeigu nejudi. Kaip kūnas gali mokėti būti tvarkingas? O kokia sporto šaka – čia jau ne esmė, visos yra geros, svarbu yra judėt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kodėl nutilo Grybauskaitė (401)

Likus metams iki kadencijos pabaigos prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo atostogauti, o...

Išsigandusiems gripo – vilčių teikianti žinia (14)

Pagaliau Lietuvoje fiksuojamas sergamumo grip u ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų...

Dėl Sirijoje žuvusių Rusijos samdinių – nauji liudijimai: ryškėja visai kitoks vaizdas (419)

Vien 2017 metų rugsėjį Sirijoje žuvo ne mažiau kaip 54 kariai iš Rusijos privačių karinių...

Viešųjų pirkimų tarnyba „Vilniaus plano“ pirkinį vadina keistu (1)

Savivaldybės įmonės „ Vilniaus planas “ profilį socialiniame tinkle „Facebook“ nuo šių...

Virusais užsieniečių pinigus grobstę lietuviai pasodinti už grotų (2)

Vasario 19 d. Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltais tris asmenis, kurie, panaudojant...

Po Latvijos sūrininko bankroto – atgarsiai Lietuvoje (10)

Rygos miesto Vidzemės apylinkės teismui pateiktas ieškinys dėl sūrio gamintojo „Latvian...

Siaubingas atsitiktinumas sukrėtė visą šalį: niekada negalėsime to pamiršti (8)

Meksikos pietuose esančio Santjago Chamiltepeko miestelio gyventojai galvojo, kad blogiausia jau...

Korupcija aukščiausiuose sluoksniuose: kas žinotina apie Latvijos centrinio banko prezidento sulaikymą (29)

Pastarąją savaitę Latvijos finansų sistemai buvo suduoti du itin skausmingi smūgiai.

Ilgai kvietimo į rinktinę laukęs Želionis: apie neįprastus skambučius ir svajonę žaisti „Žalgiryje“ (5)

Palangoje pirmadienį antrą kartą susibūrė netradicinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė,...