aA
Pagrindinis „Simpsonų“ veikėjas Houmeris turėjo nemažai silpnybių, bet viena iš didžiausių, be abejonės, buvo spurgos. Ne bet kokios, o iš „Dunkin' Donuts“ – amerikietiško kavinių tinklo, išgarsėjusio dėl savo saldžių užkandžių visame pasaulyje. Nors jau daugiau nei 60 metų lankytojai į „Dunkin' Donuts“ užeina norėdami paraugti spurgų, bet grįžta... išgerti kavos.
„Dunkin' Donuts“ spurgos ir žmogus, iš naujo išradęs franšizę
© Gamintojo nuotr.

Daugelis iš jų greičiausiai nustebtų, sužinoję, kad „Dunkin' Donuts“ įkūrėjas buvo ne tik puikus spurgų žinovas, bet ir vienas iš didžiausią XX a. verslo inovatorių.

Sudėtingiau nei atrodo

Žengti koja kojon su laiku ir besikeičiančiais vartotojų įpročiais – toks daugelio garsiausių prekės ženklų sėkmės garantas. Naujų verslo stiprinimo ir plėtros būdų išradimas – štai šiuo pasiekimu gali pasigirti vos keletas pačių geriausių.

Kuris legendinis prekės ženklas nebijo keistis ir stebina ne tik savo produktais, bet ir indelį į verslo tobulinimą, DELFI.lt lankytojų klausia rubrikos „Laukiamiausias prekės ženklas“ apklausa, vykstanti nuo spalio 20 iki 28 dienos.

Kūrybiškas požiūris ir išradingumas versle – nepamainomos savybės. Tai įrodo ir „Dunkin' Donuts“ istorija. Šiandien šiai kompanijai priklauso daugiau nei 11 tūkst. kavinių visame pasaulyje. Skamba neįtikėtinai, tačiau įmonė, kurios garsiausia prekė yra rožinės spurgos, pradėjo tikrą verslo plėtros revoliuciją.

Žmogus už spurgų imperijos

„Dunkin' Donuts“ įkūrėjas William‘as Rosenberg‘as gimė 1916 m. Aštuntoje klasėje jis buvo priverstas palikti mokyklą, kad galėtų paremti savo šeimą ir dirbo įvairius darbus. Kai 1948 m. atidarė pirmąją savo kavinę, tiksliai žinojo, kad ten pardavinės būtent kavą ir spurgas. Šį derinį jis atrado dirbdamas antroje didžiausioje JAV statybos kompanijoje, kai per pietų pertrauką pastebėjo, ką labiausiai mėgsta valgyti kiti darbininkai.

1955 m. W. Rosenberg‘as atidarė savo šeštą kavinę ir nusprendė, kad geriausias būdas toliau plėsti verslą – franšizavimas. Šis plėtros būdas buvo žinoma dar nuo viduramžių, tačiau iki tol niekas net negalėjo įsivaizduoti, kaip plačiai franšizė gali pasklisti pasaulyje.

1959 m. W. Rosenberg‘as inicijavo tarptautinę parodą, kurios metu subūrė verslininkų, remiančių franšizės idėją, grupę. Po metų iš jos išaugo Tarptautinė franšizės asociacija, o W. Rosenberg‘as tapo vienu iš jos įkūrėjų.

Spurgų tėvynės paslaptys

JAV yra laikoma spurgų tėvyne, tad niekuo nuostabaus, jog dažnai ir amerikietiškuose filmuose bei serialuose matome spurgas, o amerikiečių pop muzikos žvaigždė Madonna prieš išgarsėdama dirbo „Dunkin' Donuts“ kavinėje ir nebijo apie tai viešai pasakoti.

„Dunkin' Donuts“ spurgos ir žmogus, iš naujo išradęs franšizę
© Shutterstock nuotr.

Tačiau didelės dėžės su 6 arba 12 spurgų – ne tik tikros meilės šiam saldumynui įrodymas, bet ir kainodaros rezultatas. „Dunkin' Donuts“ kavinėse labiau apsimoka pirkti daugiau nei vieną ar dvi spurgas.

Įdomu tai, kad šiandien „Dunkin' Donuts“ spurgos sudaro tik 8 proc. įmonių pelno. O daugiausia šis kavinių tinklas parduoda kavos, arbatos, kokteilių bei kitų gaiviųjų gėrimų. Dabar „Dunkin' Donuts“ yra netgi vienas iš pagrindinių „Starbucks“ kavinių konkurentų.

Kaip garsiems prekių ženklams pavyksta išlaikyti savo veidą ir tuo pat metu keistis? Šiuos klausimas tiesiogiai bus galima užduoti garsių prekės ženklų atstovams Vilniuje, kur jie svečiuosis „Franchise Hub Expo 2014“ lapkričio 12 d. Parodos metu garsių vardų atstovai pristatys savo franšizes ir ieškos partnerių verslo plėtrai.

Franchise Hub Expo 2014“ – tai jau ketvirtus metus franšizės verslo galimybes regione pristatantis renginys. Jį inicijavo Lietuvos verslo darbdavių konfederacija. Šiemet paroda vyks iškart trijose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Baltarusijoje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilnietis sutrikęs: vos tik gavo pinigų už komandiruotę, valdininkai nusprendė išmesti iš socialinio būsto (46)

Sigitas Danilevičius su drauge Virginija Balaišiene jau dešimt metų gyvena socialiniame būste...

Mirtį sėjantis koronavirusas nevaldomai plinta toliau: dar šoktelėjo susirgusiųjų ir mirusiųjų skaičius prognozuoja, kiek žmonių dar nežino, kad gali būti užsikrėtę; atnaujinta 09.16 (219)

Patvirtintų naujo tipo koronaviruso sukeltos pneumonijos atvejų skaičius Kinijoje sekmadienį...

Dėl žaliųjų rodyklių tikra sumaištis: atsiradus naujų reikalavimų jų sugrąžinimas gali užtrukti net 3 mėnesius (68)

Vyriausybei leidus savivaldybėms grąžinti nuo sausio pirmosios panaikintas dešiniojo posūkio...

Dukart savivaldos rinkimus pralaimėję Kauno konservatoriai kovingumo nepraranda: paaiškėjo, kas stos į kovą dėl mero posto (115)

Neseniai Kauno konservatorių, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)...

Darbdavį pribloškė merginos įžūlumas: be jokio įspėjimo pabėgo iš darbo (619)

Pasitaiko, kai užmezgus naują pažintį ar net ir po ilgalaikių santykių kuri nors pusė...

Gydytoja įspėja: net nesuprasite, kad jaučiamas skausmas kankina dėl užkritusių akių vokų (1)

Užkritę akių vokai smarkiai pakenkia išvaizdai – tačiau daug blogiau, jog tai sukelia ir labai...

39 metų aktorė Valda Bičkutė tapo mama: paskutiniai nėštumo mėnesiai nebuvo patys lengviausi (18)

Žinoma Lietuvos televizijos, kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė susilaukė pirmagimio....

Žvejams teks pakrapštyti pinigines: Mažeika siūlo branginti žvejo bilietą (11)

Aplinkos ministras „valstietis“ Kęstutis Mažeika siūlo maždaug euru branginti žvejybos...

Ką apie baltymus turi žinoti sportuojantys: įsišaknijęs vienas mitas

Kitados baltyminius koktelius, kaip ir begalę įvairiausių maisto papildų , vartojo vien tik...

Du garsūs vokiečių istorikai susikirto dėl Putino: Europa turi būti viskam pasiruošusi (387)

Kodėl nemaža dalis vokiečių jaučia simpatijas Putino Rusijai? Ar išties Rusijos gyventojams...