„Tą vertinu ramiai, kadangi šiais metais nesu kūrinio autorius, nuo manęs nukrenta atsakomybė. Atsakomybę prisiimu sau kaip atlikėjas, kuris prižiūri patį pasirodymą ir privalo ypatingai stengtis dėl dainos atlikimo. Jeigu šioje vietoje bus nesklandumų, reiktų kalbėti su dainos autoriumi. Aš jaučiuosi ramiai“, – DELFI kalbėjo nacionalinės „Eurovizijos“ finalininkas ir prisiminė, jog ir praėjusiais bei užpraeitais metais atlikėjams buvo kilę keblumų dėl galimo kūrinių plagiavimo.

D. Montvydas pasakojo, jog pasaulyje yra sukurta daugybė dainų ir esą kažką naujo sukurti – sudėtinga. Jis sakė žinąs, kad teisiškai leidžiama kūrinyje atkarto tuos pačius du taktus. Klausiamas apie jo atliekamos eurovizinės dainos ir „Secret garden“ panašumus, atlikėjas sakė pats neklausęs ir nelyginęs.

„Nesu įsigilinęs į tą dainą. Man Martynas (vadybininkas Martynas Tyla – aut. past.) sakė, kad yra daina, kuri žmonėms yra panaši, tačiau aš stengiuosi nuo to atsiriboti. Kadangi esu susikoncentravęs į atlikimą, norėčiau kuo mažiau blaškytis ties analizėmis, ar tai yra plagiatas. Jeigu institucijos, kurios tą sprendžia, suras panašumų ir man bus neleidžiama dalyvauti toliau, tai bus tik dar geriau. Jeigu tokie dalykai išaiškės iki „Eurovizijos“, mūsų šaliai taip bus tik geriau, nes nebūtų skandalo visoje Europoje. Jeigu taip ir yra, norėčiau, kad viskas būtų teisiškai teisinga“, – kalbėjo D. Montvydas.

Atlikėjas įsitikinęs, kad plagiavimo paieškos – „Eurovizijos“ žaidimo, kuris žaidžiamas kasmet, dalis. Esą jeigu kažkas suranda, jog atliekama daina – plagiatas, tai atlikėjui – į naudą, mat apsaugo nuo skandalo Europos mastu.

„Iš kitos pusės, vyksta tam tikri žaidimai iki finalo. Tai vyksta su visais atlikėjais. Duok Dieve, kad nesklandumų nebūtų“, – DELFI sakė jis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės