Beveik šešerius metus Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume šeimininkavę statybininkai pagaliau pasitraukė ir užleido vietą tikriesiems pastato gyventojams ir lankytojams.
Delfinariumas
© Stopkadras

Rekonstruoto delfinariumo erdvės gerokai išsiplėtė: įrengtas ne tik itin modernus Delfinų terapijos centras, bet ir Saulės įlanka vadinamas lauko baseinas su dengtomis žiūrovų tribūnomis.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė negalėjo atsidžiaugti, jog 2009 metais prasidėjusi delfinariumo rekonstrukcija pagaliau baigta.

Anot jos, rekonstruotame pastate ir naujose erdvėse bus itin patogu gyventi patiems delfinams, daug maloniau dirbti bus darbuotojams, o lankytojus žavės ne tik delfinų pasirodymai, bet ir kitos veiklos.

„Mums itin svarbu, jog delfinariume įrengta labai moderni vandens valymo sistema. Vanduo yra ta terpė, kur delfinai gyvena, todėl jis turi būti nepriekaištingas. Vandens valymo sistema leis tai užtikrinti. Delfinams patogiau bus ir dėl to, kad jų gyvenamosios erdvės padidėjo kelis kartus.

Įrengti net atskiri baseinai, kuriuose bus galima apžiūrėti galimai sergančius delfinus, nekeliant jiems streso. Yra net delfinų gimdymo baseinas“, – vardijo O. Žalienė.

Žiūrovų salė, kurioje vyksta delfinų pasirodymai, buvo atsidaryta jau prieš dvejus metus. Joje sumontuota nauja garso ir vaizdo sistema leidžia kurti dar efektingesnius pasirodymus.

Neseniai pabaigtas įrengti ir Delfinų terapijos centras bei Saulės įlanka. „Džiaugiamės, jog gyvūnai galės mėgautis tikra saule, nes jiems reikalingi ultravioletiniai spinduliai. Jie galės plaukioti lauko baseine, o tokio iki šiol visai neturėjome. Be to, baseine vasarą vyks įvairūs edukaciniai užsiėmimai, sudominsiantys lankytojus“, – teigė O. Žalienė.

Delfinų terapijos centro veikla orientuota į šeimas. „Specialistai dirbs ir su įvairių sutrikimų turinčiais vaikais, bet nuošalyje neliks ir kiti šeimos nariai, kurie naujajame Delfinų terapijos centre tikrai ras, ką veikti. Šiuo metu eilės delfinų terapijai laukia apie 300 vaikų. Juos jau priimame, tačiau nemanau, jog eilė kada nors išnyks, nes delfinų terapija ir labai populiari, ir naudinga“, –tvirtino O. Žalienė.

Delfinų terapijos paslaugos yra mokamos. Tačiau per užsiėmimus ne tik bendraujama su delfinais įvairių gylių baseinuose, bet siūlomos ir papildomos terapijos – meno, kinezeterapijos, sensorinės integracijos, muzikos. Šeimos gali naudos relaksacijos kambariu, vaikai laiką gali leisti žaidimų kambaryje.

Delfinariume įsikūrė ir naujų gyventojų. Delfinų terapijos centre apsigyveno roplių – gekonų, iguanų vėžlių, kurie taip pat naudojami terapinėms veikloms.

Rekonstruotame delfinariume įrengta ir Jūros salė. Ji yra apsupta iliuminatorių, pro kuriuos galima matyti plaukiojančius delfinus ir Kalifornijos liūtus, Jūros salėje vyksta ne tik edukaciniai užsiėmimai, bet ją galima išsinuomoti ir šeimos ar korporatyvinėms šventėms.
Numatoma, jog kitais metais ant delfinariumo stogo pradės veikti Dangaus kavinė.

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo rekonstrukcija, kurios projekto pavadinimas yra „Jūros teikiamų pramogų, poilsio, sveikatingumo paslaugų ir pažinimo parkas Kopgalyje“, kainavo apie 13,5 mln. eurų, iš kurių daugiau nei 11 mln. eurų yra ES lėšos.

Vyriausybė yra patvirtinusi Nacionalinės pažangos programą (NPP), kuri nubrėžia valstybės vystymosi žingsnius 2014–2020 metams. Vienas iš NPP programos tikslų – užtikrinti sveikatai palankią aplinką, stiprinti ir saugoti Lietuvos gyventojų sveikatą, užtikrinti kokybišką, prieinamą ir tvarią sveikatos priežiūrą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Juščenka: taika pasiekiama tik dviem keliais – pergale arba pralaimėjimu (124)

Tuoj bus penkeri metai, kai tūkstančiai žmonių Maidane, Ukrainoje, nuvertė tuometinį šalies...

Po savanorio A. Sakalausko žūties Lietuvos spec. tarnybos padarė tai, kas atrodė neįsivaizduojama (299)

1991 m. rugpjūčio 21 d. Vilniuje gindamas šalies parlamentą nuo okupantų kulkos žuvo karys...

Savaitės orai: vasara trauktis atsisako

Po gaivaus trečiadienio į Lietuvą plūstelės gerokai šiltesni orai. Ketvirtadienį termometrai...

Telefonu sutiko išbandyti maisto papildus — netrukus liko skolinga (91)

Bandydami parduoti savo gaminius prekybininkai griebiasi įvairiausių triukų, vienas iš jų —...

Rugsėjis atnešė nemalonių naujienų: tėveliai supažindinti su nauju kainoraščiu (220)

Artėjantis rugsėjis patuštins ne tik tų tėvelių, kurių atžalos jau eina į mokyklą, kišenes....

Ryšių su Rusija turėjusį Trumpo rinkiminės kampanijos vadovą teismas pripažino kaltu (6)

Buvęs Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu 8-iuose iš 18...

VRK planuoja skelbti mažiau duomenų apie rinkimuose dalyvavusius kandidatus (6)

Vyriausiosios rinkimų komisijos planuose – užverti savo duomenų bazes apie kandidatus. Svarstoma...

Ameriką sukrėtė kraupi šeimos drama (22)

33 metų Kolorado gyventojui Chrisui Wattsui pateikti kaltinimai nužudžius besilaukiančią žmoną...

Broliai atsisveikina su Panevėžiu: įsimylėjome šį miestą (5)

Broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai netrukus turėtų papildyti „Prienų“ komandą, o...

Neįgaliųjų čempionate lietuvės triumfas džiugina medalių kraitį auksu papildžiusią Airiją (11)

Europos lengvosios atletikos neįgaliųjų čempionate švieslentė fiksavo lietuvės pergalę 1500 m...