aA
Žaliosios sienos, žydintys fontanai, želdinių ir gėlynų alėjos ir daugybė kitų žaliuojančių ar žydinčių projektų didžiuosiuose Lietuvos poilsio ir pramogų vietose – Druskininkų vandens parke „Aqua“, sveikatingumo ir poilsio centre „SPA Vilnius Anykščiai“, Birštone įsikūrusioje sanatorijoje „Eglė PLUS“ ir daugelyje kitų gražiausių Lietuvos vietų, milžiniška 100 kvadratinių metrų žalia siena per 3 pastato aukštus planuojama Latvijoje atsidarysiančiame poilsio ir prekybos centre, įvairiausi ir įspūdingiausi apželdinimo projektai Lietuvoje, Prancūzijoje, Anglijoje – štai tokia dabar yra apželdinimo „meistro“ Tautvydo Gursko kasdienybė.
Tautvydas Gurskas
© ASU nuotr.

Rutinos jo darbe nėra. Projektai, vietos, užsakovai, jų svajonės ir galimybės, erdvės ir paties mintys bei fantazijos keičiasi kasdien. „Mano darbas – nenutrūkstama kūryba“, – sako prieš daugiau nei dešimtmetį agronomijos (bakalauro) bei sodininkystės daržininkystės (magistro) studijų programas baigęs Tautvydas.

Jau būdamas antrakursis, Aleksandro Stulginskio universiteto (tuomet – Lietuvos žemės ūkio universiteto) studentas tuomet ėmėsi savo verslo. Turėjau puikius mokytojus, kurie mane motyvavo ir buvo man autoritetai. Pamenu, kaip dabartinis fakulteto dekanas Viktoras Pranckietis mus, studentus, valandų valandas mokė genėti medžius.

Tautvydas Gurskas
Tautvydas Gurskas
© ASU nuotr.

Tuomet 1 medelį aš su dviem savo kurso draugais genėjome valandą, dabar vienas tą lengvai padarau per 20 minučių. Išdrįsau pradėti kažką savo. „Matyt, mano svajonė ir pašaukimas būtent darbas sode“, – sako klestinčios apželdinimo firmos „Žali sodai“ vadovas Tautvydas Gurskas.

„Dvejojantiems žemiškųjų profesijų perspektyva galiu pasakyti labai drąsiai: Agronomijos ar Maisto žaliavų ir kokybės studijų programos, mano galva, yra Nr. 1 ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Kuris iš jūsų pirktų naujausią išmanųjį telefoną būdamas alkanas? Štai todėl su maistu, jo išauginimu ir prekyba susijusios profesijos – amžinos ir pačios svarbiausios“, – sako agronomo bakalauro studijas pasirinkęs Tautvydas.

„Mano darbo sritis – apželdinimas – per pastaruosius 10 metų išpopuliarėjo daugiau nei 10 kartų. Jeigu pradėjęs verslą klientų ieškojau aš, tai dabar jau nebespėjam visų jų patenkinti. Matyt, tai lemia atėjęs teisingas suvokimas, kad visiems reikia daryti tai, ką moka geriausiai. Mano klientai per tą laiką, kai mes gražiname jo sodą, uždirba daugiau, nei sumoka mums. O ir rezultatas, esu įsitikinęs, geriausias tuomet, kai darbą darai su meile ir išmanymu“, – sako T. Gurskas.

Jeigu išlaikei biologijos valstybinį egzaminą ir pretenduoji į valstybės finansuojamą studijų vietą – PASIDOMĖK šiomis studijų programomis:

Agronomija

Augalų biotechnologija

Maisto zaliavu kokybe ir sauga

Zeldininkyste

Zemes ukio technologijos ir vadyba

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kručinskai vaiko teisių į namus nebeįsileis: gyvename baimėje (349)

Eglė ir Gintaras Kručinskai atgavo vaikus po to, kai sutiko su Vaiko teisių apsaugos tarnybos...

Premjeras dėl galimos įtakos konservatoriams kreipėsi į specialiąsias tarnybas papildyta Landsbergio ir VSD komentarais  (1027)

Premjeras Saulius Skvernelis neatsiima savo žodžių, kad konservatoriams galimai įtaką galėjo...

Seimas atpigino žiemą (13)

Seimas nusprendė mažinti PVM malkoms ir laikraščiams.

Seimas taiso savo klaidas: padidino mokesčius turtingiesiems (60)

Priimdami mokesčių reformą parlamentarai praleido pro akis faktą, jog dideles pajamas...

Mokslininkai atskleidė, kas sukėlė didžiausią masinį gyvybės išnykimą Žemėje panaši situacija klostosi ir dabar (9)

Senovinio jūros dugno uolienose aptinkamos fosilijos rodo klestinčią ir įvairią jūros...

Skandalų drebinamoms Pravieniškėms vadovaus Dainius Sušinskas

Skandalų drebinamų Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos vadovo konkursą laimėjo...

Juozo Statkevičiaus ir Julijos Janus konfliktas internete sukėlė audrą: lietuviško kaimo šaknys išlindo (111)

Lietuviškosios mados korifėjus Juozas Statkevičius itin aštriai pakomentavo, ką mano apie...

Sumaištis Prancūzijoje: Maskva grįžta ir gali smogti daug taikliau (275)

Emmanuelis Macronas sėkmingai išsisuko nuo kibernetinių atakų ir melagingų pranešimų, kurie...

Streikuojantys mokytojai sulaukia ir finansinės paramos (238)

Penktą savaitę streikuojantys mokytojai sulaukia ne tik moralinės, bet ir finansinės paramos.