aA
Informacinėje visuomenėje inovacijos tampa neatsiejama šiuolaikinių įmonių dalimi, naujos moderniosios informacinės technologijos ateina ne tik į verslo gigantų, bet ir į mažųjų bei vidutinių įmonių valdymą. Įmonės, siekdamos išlikti rinkose ir didinti pelną, skaitmenizuoja savo veiklą, o gaunamus duomenis kaupia, analizuoja, daro įžvalgas apie vienokius ar kitokius bendrovės veiklos rodiklius.
© KTU archyvo nuotrauka

„Norint duomenis versti į konkrečias įžvalgas ir sprendimus, bendrovėms reikalingi specialistai, galintys analizuoti įmonių veiklos procesų duomenis, spręsti prognozavimo bei optimalaus valdymo uždavinius. Su tokiais iššūkiais sklandžiai susidoroti gali tik geri taikomosios matematikos specialistai“, – teigė Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) dekanė Bronė Narkevičienė.

Darbo rinkoje auga taikomosios matematikos specialistų poreikis
© KTU archyvo nuotrauka

Pasak Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) ekspertų, geriausiai darbo rinkoje įsitvirtina matematikos ir kompiuterių mokslo studijų krypčių grupės absolventai. Įvairių tyrimų statistika atskleidžia, jog praėjus metams po studijų baigimo šių sričių studentai dažniausiai būna sėkmingai įsidarbinę ir gauna didesnį, nei šalyje esantį vidutinį atlyginimą.

Studijos orientuotos į rinkos paklausą

Pasak B. Narkevičienės, keičiantis verslo modeliams ir verslams skaitmeninant savo procesus, taikomosios matematikos specialybė – kaip niekad aktuali. Būtent dėl to ir KTU Taikomosios matematikos studijų programos turinį stengiamasi pritaikyti ne tik prie akademinių standartų, bet ir prie rinkos poreikių.

Bronė Narkevičienė
Bronė Narkevičienė
© KTU archyvo nuotrauka

„Paklausūs yra stiprų teorinį matematikos pagrindą turintys, gebantys dirbti pasaulinio lygio programine įranga, turintys išlavintą analitinį ir kūrybišką mąstymą darbuotojai. KTU Taikomosios matematikos studijų programa yra orientuota į šiuos dalykus“, – apie matematikos specialistų paklausą darbo rinkoje kalbėjo KTU MGMF dekanė.

Atsižvelgiant į rinkos poreikius, studijų programa orientuota į matematikos taikymą įvairiose srityse, kūrybiškumą, sustiprintą parengimą informatikos srityje ir aukštą studijų kokybę. Taikomosios matematikos specialistai, naudodami matematikos teoriją, skaičiavimo algoritmus, modeliavimo metodus ir kompiuterius, sprendžia praktinius ekonomikos, informatikos, draudimo, verslo ir kitų sričių uždavinius. Studijų metu jauni žmonės įgyja ne tik logikos, matematinės analizės, statistikos, modeliavimo, optimizavimo, prognozavimo žinių, bet taip pat lavina mąstymą, įgyja duomenų interpretavimo, sprendimų priėmimo kompetencijas.

Specialistams atvira ir užsienio rinka

Kokybiškas ir universalus parengimas Taikomosios matematikos studijų programos absolventams atveria daug karjeros galimybių – baigę studijas KTU MGMF jie gali dirbti sistemų analitikais, modeliavimo ir duomenų analizės specialistais, analitikais-programuotojais, operacijų tyrimų specialistais, draudimo ir finansų matematikais, įmonių ir įstaigų modeliavimo, informacijos analizės skyriuose, draudimo kompanijose, bankuose.

Dabartinėje darbo rinkoje patrauklūs specialistai yra tie, kurie geba dirbti pasitelkdami kelių skirtingų sričių žinias ir įgūdžius, turi platų matymo ir mąstymo lauką. Toks darbuotojas yra laukiamas tiek Lietuvos, tiek tarptautinėse bendrovėse. Universalaus, tarpdisciplininio parengimo svarbą pabrėžia ir verslo atstovai, pavyzdžiui, „Vičiūnų“ įmonių grupės verslo planavimo ir analizės vadovas Tomas Bagdonavičius įsitikinęs, kad dirbant didelėje įmonių grupėje labai svarbu turėti kūrybingą ir kvalifikuotą komandą, padedančią siekti užsibrėžtų tikslų.

„Tarp mūsų darbuotojų yra KTU Taikomosios matematikos absolventų, turinčių išlavintą analitinį mąstymą, geras optimizavimo, prognozavimo, verslo rizikos, duomenų analizės žinias, gerai įvaldžiusių informacines technologijas bei gebančių greitai adaptuotis kintančiose verslo sąlygose. Kadangi kasdienėje veikloje savo darbuotojams formuluojame daug ir įvairių užduočių, tokie darbuotojai, su platesniu išsilavinimu, yra perspektyvesni“, – apie universalių matematikų pranašumą kalbėjo T. Bagdonavičius.

Tomas Bagdonavičius
Tomas Bagdonavičius
© KTU archyvo nuotrauka

Darbuotojų poreikis augs

Darbuotojų, gebančių ne tik analizuoti, bet ir interpretuoti gaunamus duomenis, poreikis nuolat auga. Darbo rinkos tyrimo agentūros prognozuoja, kad iki 2022 m. specialistų, turinčių gilias matematikos žinias ir analitinius gebėjimus bei galinčių juos taikyti sprendžiant praktinius uždavinius, paklausa didės 15–20 procentų.

Pagal kasmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) paskelbtą geriausių darbų reitingą, matematikos srities profesijos nurodytos kaip vienos iš pirmaujančių. Į pirmąjį reitingo dešimtuką patenka tokios matematinės krypties specialybės kaip duomenų analitika, statistika ar kompiuterinių sistemų analitika. Reitingų ataskaitoje teigiama, jog privačiame sektoriuje auga matematinės analizės poreikis, todėl šių specialistų paklausa per artimiausią dešimtmetį stipriai išaugs.

„Lietuvoje, kaip ir užsienyje, vyrauja panašios tendencijos. Matematika – nelengvas mokslas, tačiau suteikiantis studentui sėkmingos karjeros galimybę tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje“, – mokyklų absolventus rinktis KTU Taikomosios matematikos studijų programą ragino B. Narkevičienė.

Daugiau apie Taikomosios matematikos studijų programą ir stojimo sąlygas skaitykite ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

(Ne)Grįžtu. Į Airiją emigravusi Inga: kai žiūriu lietuviškas žinias apie Karbauskį – man baisu dėl Lietuvos (247)

Nuosavas namas, atostogos egzotiškuose kraštuose, daugiau nei dešimtmetį puoselėjamas savas...

Žinomi bičiuliai ir kolegos gedi netikėtai mirusio Eimunto Nekrošiaus: liko nepapasakotos istorijos ir neįgyvendinti planai (92)

Antradienį, lapkričio 20 dieną žinomas teatro režisierius Eimuntas Nekrošius iškeliavo...

Turkijos žiniasklaidoje – šiurpus paskutinių nužudyto žurnalisto gyvenimo akimirkų aprašymas (8)

Turkijos naujienų portalas publikuoja citatas ir viešina tapatybes asmenų, kurių balsai skamba...

Kremliaus kritikas apie Interpolo farsą: jau surengė spaudos konferenciją ir aiškina, kaip mane persekios bet kur pasaulyje (20)

Rusijos prokurorams pirmadienį paskelbus naujų baudžiamųjų kaltinimų JAV gimusiam Kremliaus...

Ištrauka iš neskelbto interviu su Nekrošiumi: kas yra laimė? (1)

INIT TV praėjusią savaitę nufilmavo interviu su Eimuntu Nekrošiumi. Kol medžiaga rengiama...

Naujausias tyrimas: kada organizmas sudegina daugiausiai kalorijų net nieko nedarant (8)

Organizmo vidinis laikrodis diktuoja biologinį paros ritmą. Jis „pasako“ organizmui, kada šis...

Gintarės Gurevičiūtės grožio paslaptys: iki 30-ies nenaudojo veido kremo, o plaukų kondicionieriaus nereikia iki šiol

Televizijos laidų vedėja ir prodiuserė Gintarė Gurevičiūtė vadinama viena gražiausių Lietuvos...

Po gatvių remonto Panevėžyje nebegali įvažiuoti į kiemus (3)

Panevėžyje suremontavus Kosmonautų gatvę, įvaža į uždarą kiemą ties 10-uoju pastatu, po...

Opozicija surinko parašus po interpeliacija švietimo ministrei Petrauskienei (233)

Opoziciniai konservatoriai antradienį pranešė surinkę reikalingus parlamentarų parašus po...

Gerai įsidėmėkite šias vietas: čia įžengus gali tekti susimokėti baudą

Prieš keletą mėnesių kilus visuomenininkų ir gamtosaugininkų pasipriešinimui dėl kertamų bei...