Informacinėje visuomenėje inovacijos tampa neatsiejama šiuolaikinių įmonių dalimi, naujos moderniosios informacinės technologijos ateina ne tik į verslo gigantų, bet ir į mažųjų bei vidutinių įmonių valdymą. Įmonės, siekdamos išlikti rinkose ir didinti pelną, skaitmenizuoja savo veiklą, o gaunamus duomenis kaupia, analizuoja, daro įžvalgas apie vienokius ar kitokius bendrovės veiklos rodiklius.
© KTU archyvo nuotrauka

„Norint duomenis versti į konkrečias įžvalgas ir sprendimus, bendrovėms reikalingi specialistai, galintys analizuoti įmonių veiklos procesų duomenis, spręsti prognozavimo bei optimalaus valdymo uždavinius. Su tokiais iššūkiais sklandžiai susidoroti gali tik geri taikomosios matematikos specialistai“, – teigė Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) dekanė Bronė Narkevičienė.

Darbo rinkoje auga taikomosios matematikos specialistų poreikis
© KTU archyvo nuotrauka

Pasak Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) ekspertų, geriausiai darbo rinkoje įsitvirtina matematikos ir kompiuterių mokslo studijų krypčių grupės absolventai. Įvairių tyrimų statistika atskleidžia, jog praėjus metams po studijų baigimo šių sričių studentai dažniausiai būna sėkmingai įsidarbinę ir gauna didesnį, nei šalyje esantį vidutinį atlyginimą.

Studijos orientuotos į rinkos paklausą

Pasak B. Narkevičienės, keičiantis verslo modeliams ir verslams skaitmeninant savo procesus, taikomosios matematikos specialybė – kaip niekad aktuali. Būtent dėl to ir KTU Taikomosios matematikos studijų programos turinį stengiamasi pritaikyti ne tik prie akademinių standartų, bet ir prie rinkos poreikių.

Bronė Narkevičienė
Bronė Narkevičienė
© KTU archyvo nuotrauka

„Paklausūs yra stiprų teorinį matematikos pagrindą turintys, gebantys dirbti pasaulinio lygio programine įranga, turintys išlavintą analitinį ir kūrybišką mąstymą darbuotojai. KTU Taikomosios matematikos studijų programa yra orientuota į šiuos dalykus“, – apie matematikos specialistų paklausą darbo rinkoje kalbėjo KTU MGMF dekanė.

Atsižvelgiant į rinkos poreikius, studijų programa orientuota į matematikos taikymą įvairiose srityse, kūrybiškumą, sustiprintą parengimą informatikos srityje ir aukštą studijų kokybę. Taikomosios matematikos specialistai, naudodami matematikos teoriją, skaičiavimo algoritmus, modeliavimo metodus ir kompiuterius, sprendžia praktinius ekonomikos, informatikos, draudimo, verslo ir kitų sričių uždavinius. Studijų metu jauni žmonės įgyja ne tik logikos, matematinės analizės, statistikos, modeliavimo, optimizavimo, prognozavimo žinių, bet taip pat lavina mąstymą, įgyja duomenų interpretavimo, sprendimų priėmimo kompetencijas.

Specialistams atvira ir užsienio rinka

Kokybiškas ir universalus parengimas Taikomosios matematikos studijų programos absolventams atveria daug karjeros galimybių – baigę studijas KTU MGMF jie gali dirbti sistemų analitikais, modeliavimo ir duomenų analizės specialistais, analitikais-programuotojais, operacijų tyrimų specialistais, draudimo ir finansų matematikais, įmonių ir įstaigų modeliavimo, informacijos analizės skyriuose, draudimo kompanijose, bankuose.

Dabartinėje darbo rinkoje patrauklūs specialistai yra tie, kurie geba dirbti pasitelkdami kelių skirtingų sričių žinias ir įgūdžius, turi platų matymo ir mąstymo lauką. Toks darbuotojas yra laukiamas tiek Lietuvos, tiek tarptautinėse bendrovėse. Universalaus, tarpdisciplininio parengimo svarbą pabrėžia ir verslo atstovai, pavyzdžiui, „Vičiūnų“ įmonių grupės verslo planavimo ir analizės vadovas Tomas Bagdonavičius įsitikinęs, kad dirbant didelėje įmonių grupėje labai svarbu turėti kūrybingą ir kvalifikuotą komandą, padedančią siekti užsibrėžtų tikslų.

„Tarp mūsų darbuotojų yra KTU Taikomosios matematikos absolventų, turinčių išlavintą analitinį mąstymą, geras optimizavimo, prognozavimo, verslo rizikos, duomenų analizės žinias, gerai įvaldžiusių informacines technologijas bei gebančių greitai adaptuotis kintančiose verslo sąlygose. Kadangi kasdienėje veikloje savo darbuotojams formuluojame daug ir įvairių užduočių, tokie darbuotojai, su platesniu išsilavinimu, yra perspektyvesni“, – apie universalių matematikų pranašumą kalbėjo T. Bagdonavičius.

Tomas Bagdonavičius
Tomas Bagdonavičius
© KTU archyvo nuotrauka

Darbuotojų poreikis augs

Darbuotojų, gebančių ne tik analizuoti, bet ir interpretuoti gaunamus duomenis, poreikis nuolat auga. Darbo rinkos tyrimo agentūros prognozuoja, kad iki 2022 m. specialistų, turinčių gilias matematikos žinias ir analitinius gebėjimus bei galinčių juos taikyti sprendžiant praktinius uždavinius, paklausa didės 15–20 procentų.

Pagal kasmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) paskelbtą geriausių darbų reitingą, matematikos srities profesijos nurodytos kaip vienos iš pirmaujančių. Į pirmąjį reitingo dešimtuką patenka tokios matematinės krypties specialybės kaip duomenų analitika, statistika ar kompiuterinių sistemų analitika. Reitingų ataskaitoje teigiama, jog privačiame sektoriuje auga matematinės analizės poreikis, todėl šių specialistų paklausa per artimiausią dešimtmetį stipriai išaugs.

„Lietuvoje, kaip ir užsienyje, vyrauja panašios tendencijos. Matematika – nelengvas mokslas, tačiau suteikiantis studentui sėkmingos karjeros galimybę tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje“, – mokyklų absolventus rinktis KTU Taikomosios matematikos studijų programą ragino B. Narkevičienė.

Daugiau apie Taikomosios matematikos studijų programą ir stojimo sąlygas skaitykite ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Žalgiris“ – tikras fenomenas: kodėl žaliai baltas kraujas taip masina Eurolygos turčius? lyderis – pagal du rodiklius (14)

Jau tapo įprasta, kad kasmet į kovą prieš galingiausias Europos krepšinio armijas stojantis Kauno...

Kelyje po Europą: džiaugsmas piniginei, laisvėje gyvenančios beždžionės ir laimingi žmonės (6)

Įspūdžius apie mūsų kelionę reikia skaityti vienu įkvėpimu. Tai – kaip greitas veiksmo...

Užkalnis: kaip jums paaiškinti, kad jūsų restoranas blogas? (190)

Žinau, kad daug kas galvoja, kad man patinka kritikuoti restoranus ir visaip prie jų kabinėtis....

Septyneri metai namo statyboms: pora atskleidė, kas atėmė daugiausia laiko ir pinigų (115)

Namo statybos – ilgai trunkantis ir nelengvas procesas, kuris gali trukti keletą metų ar net...

Peskovas: Merkel ir Putinas planuoja naują formatą dėl Sirijos (5)

Rusija ir Vokietija sieks naujo formato su Prancūzija ir Turkija, kad būtų stabilizuota padėtis...

Gailina pusę metų jautėsi pavargusi kol pagaliau rado ligą: buvo priversta gerti 15 tablečių per dieną

Dusulys , drebulys, augantis svoris ir nuolatinis nuovargis – sutrikusios skydliaukės simptomai,...

Draugas papasakojo apie Grafininos parodytas kaukes: jei ji gyva ir stebi šią situaciją – jai tai brangiai kainuos (55)

Paskelbus be žinios dingusios Sandros Grafininos paiešką, suimtas jos vyras Nigelas Westas. Šią...

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – ieškoma kur kas egzotiškesnių vietų (10)

Beveik netenka organizuoti vestuvių tikroje kaimiškoje sodyboje – šiuolaikinės poros renkasi...

Ne tik liūtys skandina Remigijų Šimašių, arba kodėl vilniečiai dabar pavydi Kaunui (614)

Pagal paskutinę „Vilmorus“ apklausą, Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus reitingas yra...

Benediktas Vanagas leidosi į avantiūrą vaikams paaiškinti žodį iš „F“ raidės ir sekso prašymą (20)

„Lietuva yra geriausia vieta auginti vaikams. Tiesą pasakius, tai galėtų būti ir nemaža...