aA
Pirmadienį galima pradėti darbuojantis šalia jūros, o vakare sporto klubą iškeičiant į banglenčių pamokas. Gegužės 20-ąją įvyko „Workation Klaipėda“ programos startas, kuriuo Klaipėda pakvietė specialistus iš visos Lietuvos savaitei, mėnesiui ar visam šiltajam sezonui savo biurą perkelti į uostamiestį. Renginio metu banglentėmis čiuožti mokęsi įvairių sričių profesionalai nusprendė šią vasarą darbuotis kitaip.
„Light House“
„Light House“
© Organizatorių nuotr.

„Vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo šiuo metu susiduria Klaipėda ir kiti miestai – talentų pritraukimas. Todėl nusprendėme pasiūlyti itin patogias darbo ir laisvalaikio galimybes įvairių sričių specialistams, paslaugų įmonėms ar laisvai samdomiems darbuotojams iš visos šalies ir išbandyti darbą Klaipėdoje pradedant šiltąjį metų laiką. Šiltajam sezonui ilgėjant, Klaipėda tampa vis patrauklesnė vieta dirbti bei ideali vieta – gyventi“, – tikina ekonominės plėtros agentūros „Klaipėda ID“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Julija Taškūnaitė.

Įmonėms ir specialistams – išskirtinės sąlygos

Anot pašnekovės, šiltuoju metų laiku Klaipėda jau ne vienerius metus sulaukia įvairių sričių specialistų, bet iki šiol miestas nesiūlė paslaugų paketo įmonėms ar laisvai samdomiems darbuotojams, kurie norėtų atvykti padirbėti čia. Todėl šiemet „Klaipėda ID“ drauge su Klaipėdos miesto savivaldybe ir keturiomis darbo erdvėmis mieste nusprendė sukurti išskirtinius „Workation Klaipėda“ pasiūlymus specialistams iš visos Lietuvos.

„Bendradarbiaujame su viešbučiais, kurie pavieniams darbuotojams ar įmonėms, atvykstantiems dirbti ir atostogauti į Klaipėdą, suteiks nuolaidas apgyvendinimo paslaugoms. Be specialiai šiam projektui sukurtų bendradarbystės erdvių pasiūlymų, taip pat į paketą įtrauktos ekskursijos po miestą su gidu, išskirtinių restoranų ir kitų Klaipėdos vietų lankymas. Mūsų tikslas – parodyti visus Klaipėdos privalumus, kad komandos ar specialistai, kurie atvažiuoja čia šiltuoju laiku, atvyktų ir kitais metais, nebūtinai vasarą, ir pamiltų Klaipėdą taip, kaip mes“, – kalba J. Taškūnaitė.

Anot rinkodaros ir komunikacijos specialistės, atvykusieji netrukus pajus, kad uostamiestyje į darbą žiūrima kiek kitaip: rami aplinka leis susikoncentruoti į užduotis, o po darbų čia lengviau atsipalaiduoti ir atrasti idėjų įdomiam laisvalaikiui. „Būtent dėl to siūlome perkaitusį asfaltą ir pernelyg kondicionuojamą biurą iškeisti į šviežią orą ir visai kitokį, aktyvų laisvalaikį Klaipėdoje“, – tikina J. Taškūnaitė.

Renginio akimirka (Linos Dapkūnienės nuotr.)
Renginio akimirka (Linos Dapkūnienės nuotr.)

Įvairių sričių profesionalams – skirtingos erdvės darbui

Pasak „Klaipėda ID“ atstovės, uostamiestis tampa išskirtine vieta dirbti ne tik dėl to, kad gali pasiūlyti jūrą, marias, vokišką senamiestį ir kitokį gyvenimo būdą, pirmaujantį Lietuvoje pagal kokybę, bet ir modernius biurus, kurie atitinka skirtingų industrijų poreikius. Darbuotojus yra pasiruošę priimti „Kultūros fabrikas“, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, „Qtime“ bei šiais metais duris atvėrusi „Light House“ darbo erdvė, kuri yra moderniausia Lietuvoje, be to, siūlo integruotos gyvenamosios vietos (angl. coliving) paslaugas.

Anot J. Taškūnaitės, kiekvienoje iš šių erdvių sau patogias sąlygas darbuotis atras įvairių sričių profesionalai: IT sektoriaus atstovai, reklamos agentūros, kūrybines ir kitas paslaugas teikiančios įmonės, fotografai, dizaineriai, ir kt.

„Kultūros fabrike“ – kūrybinės erdvės ir grilio vakarėliai

Anot „Kultūros fabriko“ klientų aptarnavimo vadovės Linos Jonušauskienės, ši vieta jau kelias vasaras iš eilės yra populiari tarp dirbančiųjų ir besiilsinčių pajūryje. Pasak pašnekovės, banglentė šalia darbo stalo čia jau nieko nestebina – mat teritorija šalia Klaipėdos molo yra geriausia vieta čiuožti banglentėmis visose Baltijos šalyse.

Kultūros fabrikas
Kultūros fabrikas
© Organizatorių nuotr.

„Gera matyti vasaros kolegas, atriedančius į darbą dviračiais ir pradedančius čia rytą mankšta ar kavos puodeliu mūsų „Urban Garden“ stogo terasoje. Vakarais šioje terasoje po atviru dangumi laiką leidžiame žiūrėdami vasaros kiną ir mėgaudamiesi grilyje pasigamintais užkandžiais. Tikimės, kad ir šį sezoną „Kultūros fabriko“ siūlomi privalumai – miesto centre esančios industrinės darbui ir kūrybai įkvepiančios erdvės, kultūrinė bei aktyvaus laisvalaikio programa – pritrauks dar daugiau norinčių suderinti kokybišką darbą ir poilsį“, – kalba L. Jonušauskienė.

Kultūros fabrikas
Kultūros fabrikas
© Organizatorių nuotr.

KMTP būstinėje – 3D spausdintuvas ir kitos inovacijos

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) būstinėje atvykusieji specialistai ar jų komandos galės įsikurti biure, išsinuomoti darbo stalą arba nemokamai naudotis parke įrengto „Telia hub’o“ erdvėmis su interneto prieiga ir multimedijos įranga. Pajūryje dirbantiems ir atostogaujantiems inovatoriams parkas pasiruošęs sudaryti galimybę pasigaminti ar 3D spausdintuvu atsispausdinti savo kuriamo produkto prototipą.

KMTP dronas
KMTP dronas
© Organizatorių nuotr.

„Esame įsikūrę Klaipėdos universiteto miestelio teritorijoje. Ši vieta ne tik žavi istorinio architektūros komplekso kaimynyste – greta veikia platų paslaugų spektrą siūlantis prekybos centras su sporto klubu, ošia didelis parkas, vos per kelias minutes dviračiu ar paspirtuku galima nulėkti į miesto centrą, greitai pasiekti paplūdimį ir pušynus“, – privalumus vardija KMTP direktorė Roma Stubrienė ir priduria, kad darbas čia gali atverti galimybes įsilieti į pajūrio verslo ir mokslo bendruomenę.

KMTP Telia Hub
KMTP Telia Hub
© Organizatorių nuotr.

„Light House“ – nauji verslo ryšiai ir gyvenimas po vienu stogu

Šiemet duris atvėrusios „Light House“ bendradarbystės erdvės vadovas Paulius Naujokas tikina, kad nors „Workation Klaipėda“ programa dar tik pradėta vystyti, norinčių rezervuoti darbo ir miego erdves vasaros sezonui daugėja kasdien.

„Light House“
„Light House“
© Organizatorių nuotr.

„Mūsų išskirtinumas – visos reikalingos paslaugos po vienu stogu: įrengtos darbo ir miego erdvės, sporto klubas, kavinė, aktyvi bendruomenė, renginiai, nesibaigianti kava, sveiki kokteiliai ir dviračių takai, vedantys tiesiai prie jūros. Atvykę svečiai turės galimybę susipažinti su „Light House“ nariais, įsitraukti į vystomas veiklas bei užmegzti naujus verslo ryšius. Po darbų kviesime kartu aktyviai poilsiauti: važinėtis riedučiais, plaukioti baidarėmis ir pan.“, – kalba P. Naujokas.

„Qtime“ erdvėse – dalijimasis patirtimi ir lygiavimasis į pasaulines įmones

Pasak „Qtime“ vadovo Sergejaus Kolpakovo, nuo pat pirmos šios bendradarbystės erdvės atidarymo dienos kompanija stengiasi paskatinti jaunimą plėtoti savo vidinį potencialą.

Qtime
Qtime
© Organizatorių nuotr.

„Qtime“ visuomet siekė pasiūlyti daugiau nei tik darbo vietą – siekiame iš tiesų sukurti bendradarbystės erdvę, kurioje keičiamasi žiniomis, dalijamasi patirtimi, jaunimas mokomas savarankiškai įgyvendinti naujus projektus ir vystyti verslą. Šiuo metu mūsų erdvėje dirba net 24 nepriklausomos komandos. Kurdami savo interjerą ir vidinę politiką lygiuojamės į „Google“ kompanijas.

Qtime
Qtime
© Organizatorių nuotr.

Įsikūrėme pačiame miesto centre, tad visos šventės ir paradai yra matomi pro mūsų langus. Jei išvargins darbai, vos per 10 minučių galėsite pasiekti keltą ir nuplaukti į Kuršių neriją, kur pasikrausite energijos ir pasisemsite idėjų naujiems darbams“, – tikina S. Kolpakovas.

Daugiau informacijos apie „Workation Klaipėda‘19“ galite rasti čia.

Užsakymo nr.: PT_81220907

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

NATO ir EK vadovų susitikime – Nausėdos perspėjimas: Lukašenkos režimas nesiliaus testuoti Vakarų pasaulio vienybę papildyta (66)

Į Vilnių sekmadienį atvyko NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Europos...

COVID-19 protrūkis mažame miestelyje parodė, kaip galėtų baigtis pandemija (1)

Tai turėjo būti vasariška šventė. Tūkstančiai pramogautojų Liepos 4-ąją susirinko į...

Šis ES įstatymų projektas gali tapti „auksiniu standartu“ visam pasauliui – ant kortos pastatyta labai daug

Europos Parlamente rengiamas Skaitmeninių paslaugų aktas žada užbaigti interneto laukinių vakarų...

Kuris tyrimas pavojingesnis sveikatai: kompiuterinė tomografija ar magnetinis rezonansas? (48)

Šiuolaikinė medicina tiesiog neįsivaizduojama be radiologinių tyrimų – rentgeno , magnetinio...

Mirtinas Valančiūno ginklas, kurio rinktinėje jis nė neišsitraukia: kodėl?

Jonas Valančiūnas NBA rungtynėse vieną po kito smeigia keturis tritaškius iš eilės ir pagal...

Vilnius nesiliauja stebinti: kuri eglė jums patiko labiau – šių metų ar pernykštė? balsavimas (95)

Sostinė kasmet stebina išskirtiniais kalėdinių eglių įvaizdžiais, kuriais garsiai žavimasi ne...

D+Aurimas Perednis, laida „Iš esmės“, Liudmila Timofejeva

Privalomus skiepus darbuotojams jau vadina neišvengiamybe: nebus taip, kad darbdavys iškart atleis darbuotoją

Ministerija prakalbo apie privalomą skiepijimą nuo koronaviruso slaugos, globos, švietimo ir...

Šimonytė apie valdančiųjų trinčių su prezidento patarėjais priežastis: aš apie šį procesą parašysiu knygą (134)

Nepaisant to, kad nesutarimų tarp valdančiosios daugumos ir Prezidentūros nemažėja ir, kad...

Neviešuose prieglobsčio prašymo sprendimuose – daug klausimų keliantys Migracijos departamento specialistų įrašai

Iš vienos musulmoniškos valstybės į Lietuvą neteisėtai iš Baltarusijos atvykusio asmens...

Ąžuolinius baldus gaminančio Mariaus gyvenimas apsivertė pamačius draugo kūrybą (21)

Ąžuolinių baldų gamyba yra specifinis verslas Lietuvoje. Nors medinius baldus gaminančių...