Rudenį – bene didžiausia tikimybė partrenkti į kelią išbėgusius žvėris. Ši rizika išauga, nes gyvūnai migruoja savo įprastais takais, kerta intensyvius kelius, todėl tai kelia ypatingą pavojų vairuotojams.
Partrenktas briedis
© Skaitytojo nuotr.

Kasmet į kelią išbėgę gyvūnai sukelia šimtus avarijų ir pridaro milijoninių nuostolių. Pasitaiko situacijų, kada tokiuose susidūrimuose nukenčia žmonės, žūsta gyvūnai.

Kuo stambesnis gyvūnas, tuo pavojingesnis susidūrimas, todėl Lietuvoje labiausiai reikėtų saugotis briedžių. Toks įvykis gali prilygti susidūrimui su sunkiasvore transporto priemone.

Vairuotojai turi išlikti budrūs ne tik miškingose vietose, kadangi kai kurie žvėrys, pavyzdžiui, stirnos yra atvirų laukų megėjos, todėl gali išbėgti ir iš šalia kelio esančių pievų.

Kai partrenkiamas laukinis gyvūnas, vairuotojas apie įvykį privalo pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Susidūrimai su stambiu gyvūnu visuomet registruojami kaip eismo įvykiai, todėl reikia pranešti kelių policijai, užpildyti eismo įvykio deklaraciją.

Miškai yra išskirstyti medžioklės plotų vienetais, todėl, įvykus susidūrimui, policija privalo pranešti aplinkos apsaugos departamento agentūrai, kuri susisiekia su to ploto, kuriame įvyko susidūrimas, medžiotojų būreliu. Atitinkamo rajono medžioklės plotų valdytojai privalo paimti gyvūną, nesvarbu kokios būklės jis būtų. Taip pat apie tokį įvykį turi būti pranešta ir draudimo įmonei.

Vairuotojai turi likti neabejingi ir pranešti bendruoju pagalbos telefonu jei partrenkia ir smulkesnį gyvūną, pavyzdžiui, lapę, kiškį. Dažnai smūgio su tokiu gyvūnu vairuotojai tiesiog nepajaučia arba pamatę, kad automobilis yra nenukentėjęs, tiesiog nuvažiuoja, nors pranešti privalo.

Reikšmingiausi keliai nuo miško atskiriami tvoromis, tačiau tai nėra pati patikmiausia priemonė. Jos ne visada sustabdo savąjį taką žinančius gyvūnus, kurie tvorą gali išlaužti. Gyvūnai tokiose tvorose randa ir tarpų, jas nuolat reikia prižiūrėti. DELFI primena, kad Kelių direkcija, siekdama užtikrinti saugų eismą valstybinės reikšmės automobilių keliuose ir norėdama apsaugoti laukinius gyvūnus, įrengė 14 požeminių perėjų stambiems laukiniams gyvūnams, apie 680 km tinklo tvorų nuo laukinių gyvūnų ir 13 požeminių perėjų smulkiems gyvūnams ir varliagyviams,


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gabrieliaus Landsbergio 750 tūkst. eurų investicijos istorija: kaip vystėsi Austėjos verslas (579)

Konservatorius Gabrielius Landsbergis sako, kad pinigų 750 tūkst. eurų investicijai į „SEB...

Valdas Adamkus: didžiausios grėsmės Vakarams – terorizmas, ekonominis nesaugumas ir migracija (62)

Didžiausios grėsmės, su kuriomis susiduria tiek Europa, tiek Jungtinės Valstijos , yra...

Savaitės orai: vasara trauktis atsisako (19)

Po gaivaus trečiadienio į Lietuvą plūstelės gerokai šiltesni orai. Ketvirtadienį termometrai...

Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva (119)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, jog miško kirtimo normos didinimas leidžia atjauninti...

Košmariškas Donaldo Trumpo antradienis: vienas jo padėjėjų kaltę verčia pačiam prezidentui du padėjėjai pripažinti kaltais (25)

Donaldas Trumpas buvo apkaltintas sąmokslu sukčiauti per rinkimų kampaniją, o du jo buvę...

DELFI TV Gyvai: kada plastinė operacija — būtinybė, o ne užgaida?

Išgirdę „plastinė operacija“ tikriausiai pirmiausia pagalvojate apie išpuoselėtos išvaizdos...

Išskirtinis Kauno biurų augimas: tokio istorijoje dar nebuvo (1)

2018 metų pirmąjį pusmetį sparčiausia biurų plėtra fiksuojama Kauno mieste. Nekilnojamojo turto...

Sekmadieniais nedirbti norėtų visi parduotuvių darbuotojai: kodėl kalbama tik apie didžiuosius tinklus (136)

Nors viešosiose diskusijose apie nedarbą sekmadieniais bei švenčių dienomis kalbama apie...

Širinskienė Seimo etikos sargų prašo atlikti tyrimą dėl Gabrieliaus Landsbergio elgesio (360)

Paaiškėjus, kad turėdamas privatų interesą Gabrielius Landsbergis nenusišalino ir dalyvavo...