aA
„Asmens sveikatos priežiūra yra viena iš svarbiausių visuomenei teikiamų paslaugų sričių, o slaugytojai sudaro didžiausią minėtos srities specialistų dalį. Tačiau neramu, kad jau dabar juntamas slaugytojų trūkumas.
Bendrosios praktikos slaugytojai
© Organizatorių archyvas

Palyginti su kitomis ES šalimis, Lietuva kartu su Slovakija įvardijamos kaip vienintelės ES šalys, kuriose slaugos specialistų mažėja“, – tikina Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto prodekanė Jurgita Matuizienė.

Remiantis LR Sveikatos apsaugos ministerijos 2016 m. patvirtintomis Nacionalinės slaugos politikos 2016–2025 m. gairėmis, Lietuvoje didėja kvalifikuotų slaugos specialistų poreikis. Todėl Vilniaus kolegija šiemet apsisprendė didinti studentų priėmimą į Bendrosios praktikos slaugos studijų programą ir ketina priimti 180 būsimų slaugytojų.

Kolegijoje vykdoma Bendrosios praktikos slaugos studijų programa puikiai įvertinta tarptautinių ekspertų ir akredituota maksimaliam (šešerių metų) laikotarpiui. Ji parengta vadovaujantis ne tik Lietuvos teisės aktais, bet ir Europos Parlamento bei Europos Tarybos direktyvomis.

Pasak Sveikatos priežiūros fakulteto prodekanės Jurgitos Matuizienės, šios studijos išskirtinės tuo, jog studentai profesinės veiklos praktikas atlieka realiomis darbo sąlygomis: praktinius gebėjimus lavina ligoninių, poliklinikų, šeimos centrų laboratorijose, VUL Santariškių klinikose, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Nacionaliniame vėžio institute ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose.

Bendrosios praktikos slaugytojai – paklausūs ir darbdavių vertinami specialistai
© Corbis/Scanpix

Studijų metu būsimieji slaugytojai pagal tarptautinių mainų programą gali išvykti mokytis į kitų šalių aukštąsias mokyklas – pagilinti profesinių bei užsienio kalbos žinių, pasisemti kultūrinės patirties. Baigusieji studijas įgyja slaugos profesinio bakalauro laipsnį ir bendrosios praktikos slaugytojo kvalifikaciją bei sėkmingai įsidarbina sveikatos priežiūros įstaigose. Lietuvos darbo biržos duomenimis, 99 proc. Bendrosios praktikos slaugos programos absolventų įsidarbina per pirmą pusmetį po studijų baigimo.

Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto absolventė Aida, greitai radusi širdžiai mielą darbą pagal specialybę, nenuleidžia rankų ir su entuziazmu toliau gilina profesines žinias. „Baigusi studijas Vilniaus kolegijoje tuoj pat įsidarbinau Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų Priėmimo skyriuje ir toliau gilinu žinias apie slaugą. Nors ir sunku suderinti studijas ir darbą, bet labai džiaugiuosi, kad apsisprendžiau tęsti mokslus. Dirbdama suprantu, kad slaugytojas – tai specialistas, kuris turi prisiimti be galo didelę atsakomybę už savo profesinius veiksmus.

Planuoju tęsti mokslo Vilniaus kolegijoje metu pradėtą tyrimą apie slaugos specialistų streso darbe priežastis. Slaugytojo profesija reikalauja daug žinių apie žmogaus sveikatą ir profesinių įgūdžių. Būtina gebėti bendrauti ir bendradarbiauti, rūpintis su sunkiomis ligomis susidūrusiais pacientais ir jų artimaisiais – tai dažnai kelia stresą. Tyrimo, kurį planuoju tęsti, rezultatai turėtų padėti atskleisti, ko reikia slaugytojui, kad netektų susidurti su „perdegimo“ sindromu“, – tikina Aida.

„Mes, didžiausias Vilniaus kolegijos absolventų darbdavys, esame suinteresuoti jūsų studijų kokybe ir Kolegijos sėkme. Per 70 proc. Santariškių klinikose dirbančių slaugytojų baigė Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą.

Dauguma iš jų yra aukštos profesinės kvalifikacijos specialistai, nuolat gilina žinias įvairiuose tobulinimosi kursuose, skaito pranešimus konferencijose ir seminaruose, įvaldę bendravimo įgūdžius su pacientais ir jų artimaisiais, noriai dalijasi savo profesine patirtimi su jaunesniais kolegomis, yra puikūs savo profesijos mokytojai“, – teigia VUL Santariškių klinikų Direktorė medicinai ir slaugai prof. dr. Danguolė Jankauskienė.

Šiemet Vilniaus kolegija stojantiesiems iš viso siūlo net 45 studijų programas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vėžiu susirgusi Vaiva pinigų negauna: kovoja ne tik su liga, bet ir su draudimo bendrove (48)

Kaip ir daugeliui vėžio diagnozė Vaivai Mickuvienei buvo tarsi žaibas iš giedro dangaus. „Man...

Įvertino „Barclays“ pasitraukimą: taip gerai Lietuvoje jau seniai nebuvo – bus dar daug kitų (16)

Daliai žmonių pradėjus skambinti pavojaus varpais, kad „ Barclays “ – tik pirmoji kregždė,...

Smūgis naudotų automobilių pardavėjams: neparduoda net pigiausių mašinų (170)

Milžiniškus protestus rengę, gatves blokavę ukrainiečiai palankesnių muito sąlygų...

Kaip klaidinami pirkėjai: per savo neapdairumą už būstą sumokėsite daugiau (1)

Pirmą kartą su būsto pirkimu ar pardavimu susiduriantys žmonės gali nesunkiai pasimesti...

2019-ųjų biudžetas: kiek „į rankas“ gaus pensininkas, mokytojas, prezidentė (496)

Seimas antradienį priėmė 2019 metų biudžetą . BNS žurnalistų komanda tradiciškai įvertino,...

Žilvinas Tratas 30-ąjį gimtadienį atšventė su pačiais brangiausiais žmonėmis: nesitikėjau, kad mane taip paveiks ši diena

Neseniai savo gimtadienį atšventęs žinomas aktorius Žilvinas Tratas drąsiai gali sakyti, kad per...

Seime priimant biudžetą – nesuvaidintos emocijos (14)

Seime surinkus 84 balsus už antradienį priimtas valstybės 2019 m. biudžetas. Per kelias valandas...

Astrologės Lolitos Žukienės 2019 metų prognozė gimusiems po Liūto ženklu: naujų progų ir sumanymų metai

Šiais metais kursite materialią gerovę. O kai kuriems gyvenimas siūlys alternatyvas ir reikės...

Balsavimas už biudžetą parodė, kaip ir kas palaiko valstiečius (108)

Per balsavimą už kitų metų biudžetą formalūs ir neformalūs „valstiečių“ partneriai Seime...

Vilniaus eglės kūrėja Jolanta Tūraitė įvardijo, kokia turėtų būti pagrindinė Kalėdų mada (5)

Vilniaus eglės bendraautorė, jau du dešimtmečius kurianti Kalėdų egles ne tik Lietuvoje, bet ir...