aA
Ir žiemą galima bėgioti, tvirtina DELFI pašnekovai, raginantys atvėsus orams ant vinies sportinių batelių nekabinti. Bėgiojimas žiemą padeda grūdintis ir apsaugo nuo peršalimų.
© Shutterstock nuotr.

Vilnietis Dainius Podolinskis bėgioja ištisus metus. „Man atrodo, bet kuriame sporte esant ekstremalioms oro sąlygoms, reikia turėti gerą įrangą: pradedant nuo bėgimui skirtų specialių batų iki specialios aprangos, kuri kvėpuoja, išleidžia drėgmę, tačiau neįleidžia šalčio ir panašiai“, – DELFI pasakojo D. Podolinskis.

Jis savęs nelaiko bėgimo profesionalu, tačiau du kartus yra nubėgęs Vilniaus pusmaratonį, o šįmet įveikė Barselonos maratoną.

Vyras turi specialiai bėgimui žiemą skirtą striukę, kelnes. Kad nepaslystų, jis perka specialius sportinius batelius su dygliais. Jie gelbsti risnojant per sniegą ir ledą. Beje, dėl aukštų kainų bėgiojimo inventorių D. Podolinskis perka internetu arba būdamas užsienyje.

D. Podolinskis yra skaitęs, kad ilgesnes distancijas galima bėgti iki 15 laipsnių šalčio – tada sveikatai nėra neigiamo poveikio. Lietuvoje speigai nėra dažni, tad, sako jis, termometro stulpeliui nukritus žemiau, galima eiti bėgioti į sporto klubą.

O ar skiriasi bėgiojimo įpročiai vasarą ir žiemą?

„Taip, pavyzdžiui, vasarą aš visada bėgioju vakarais arba ankstyvais rytais, nes dieną bėgioti karšta. O žiemą malonu bėgioti dienomis, kada saulėta, nors ir šalta. Mano organizmas į šaltį reaguoja geriau nei į karštį“, – pasakojo vilnietis.

Bėgiojimas atšalus: ar yra ko bijoti?
© DELFI / Tomas Vinickas

Kad galėtų bėgioti žiemą, D. Podolinskis turėjo išmokti kvėpuoti per nosį. Jei šaltis kandžiojasi, ant nosies jis užsitempia specialų šaliką.

Senamiestyje gyvenantis vyras dažniausiai bėgioja Neries krantine. Savaitgaliais, kai turi daugiau laiko, jis bėgiojimui renkasi Vingio parką. „Čia kiekvienais metais, net ir žiemą, atsiranda vis daugiau bėgiojančių žmonių. Man atrodo, lietuviai pradėjo labiau rūpintis savo sveikata, daugiau aktyviai leidžia laiką“, – kalbėjo pašnekovas.

Vingio parkas bėgiojimui tinkamas, nes valomas, be to, ten, kur po žeme driekiasi šiluminės trasos, nebūna ledo ir sniego. „O Neries krantinė labai nesutvarkyta. Dėl to noriu papriekaištauti sostinės savivaldybei. Vasarą styrantys metalo strypai dar matyti, o žiemą per sniegą jų nesimato. Turi būti gėda, kad krantinė miesto cente taip neprižiūrėta“, – sako D. Podolinskis.

Pradėjęs bėgioti žiemą, vyras užsigrūdino. Štai praėjusią žiemą jis peršalo tik kartą, o anksčiau susirgimų būdavo gerokai daugiau.

Žmonės bijo, kad apsirgs

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas, Palangos sveikatos mokyklos vadovas Dainius Kepenis kartais sulaukia žmonių nuogąstavimų, kad pradėję bėgioti jie peršals ir apsirgs.

„Kaip jie gali apsirgti? Jeigu jis reguliariai išeina į lauką pajudėti, neįmanoma apsirgti. Žmogus turi sušilti, išprakaituoti, o parbėgęs palenda po dušu ir nusiprausia. Kad supūs vėjas – neįmanoma. Jeigu tu bėgdamas sustosi, atsilaposi, skersvėjis gali sutraukti, bet jei judi ir nesustoji, iki pat namų ristele bėgi, jokių peršalimų būti negali“, – tvirtina D. Kepenis.

Pasak jo, norint bėgioti ir žiemą, reikia pradėti dabar, kol oro temperatūra nėra neigiama. Taip paruošime gerkles šaltesniam orui, o kai paspaus šaltukas, gerklė bus pasirengusi šalčiui.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Taršos mokesčiai privers išlipti iš pamėgtų automobilių – galingus vokiškus pakeis nedideli japoniški (202)

Prabilusi apie mokestį taršiems automobiliams, Aplinkos ministerija riebų brūkšnį nubrėžė...

Mokslų daktarė apie uogas, kurių naudą dažnai užmirštame: jei jų nevalgote, neįsivaizduojate, ką prarandate (10)

Juodieji serbentai (lot. ribes nigrum ) Europoje valgomi jau apie 400 metų, o įrašai apie šias...

Pretendentai į ministrų postus – spalvingos asmenybės (206)

Nors pasitikėjimą pasitikrinęs Saulius Skvernelis nepanoro atskleisti galimų pretendentų į tris...

Klaipėdietė užfiksavo supykusio kurjerio elgesį: toks elgesys sulauks bausmės (209)

Viena klaipėdietė išvydusi, ką siuntų tarnybos darbuotojas daro su siųsti paruoštomis...

Palanga be išeiginių marškinių ir aukštų kulniukų: kaip miestiečiai rengiasi paprastą dieną

Pagrindinio šalies kurorto – Palangos – lankytojai, kaip taisyklė, visuomet pasižymi...

Pravieniškėse – dar neregėtas garsių kriminalinio pasaulio šulų maištas (298)

Su Pravieniškių pataisos namuose įvesta nauja tvarka iki šiol nesusitaikę Kauno kriminalinio...

Ginekologas ragina netikėti populiariais mitais apie menopauzę: įvardijo, kas padės, o kas suteiks tik placebo efektą (3)

Nors kuo toliau tuo daugiau atsiranda galimybių stabdyti bėgantį laiką, organizmo neapgausi....

Ruslanas Kirilkinas įsiamžino erotiškoje fotosesijoje ir sulaukė labai pikantiškų pasiūlymų

„Man 35-eri metai ir aš pats nešu atsakomybę už savo žodžius bei poelgius“, – sako puikiai...

Kooperatyvas sugalvojo kaip išlikti – pirko pienovežius, kad pats galėtų eksportuoti pieną

Įmonės ir kooperatyvai gali siekti reikšmingos paramos produktų perdirbimui ir rinkodarai pagal...

Turkija priversta pulti į Rusijos glėbį: JAV griežtindama sankcijas apie tai nepagalvojo (102)

Azerbaidžano valstybinė naftos kompanija kreipiasi į Rusiją , ieškodama žaliavos naujai 6,3...