Atšilus orams gatvėse ima dūgzti motociklininkai, kurie dažnai viršija leistiną greitį – nervina kitus eismo dalyvius. Oficialios Lietuvos motociklininkų organizacijos kritiką atmeta, sako, kad baikerių klubų nariai kelių eismo taisyklių nepažeidinėja. Susivienijimų vadovai apgailestauja, kad ne visi motociklų vairuotojai kelyje elgiasi tinkamai. Nepaisant to, taisyklių pažeidėjai, anot jų, neturėtų būti tapatinami su baikerių klubų nariais.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Yra medžiotojų būrelis ir yra pavieniai brakonieriai. Čia lygiai tas pats. Žmonės kaimo girtuoklį, važiuojantį motociklu, gali supainioti su MC klubo nariu. MC yra registruotas klubas. Ant mūsų nugarų užrašyta „Lietuva“. Užsirašėme ne šiaip sau – atstovaujame savo šaliai. Kaip galima niekšybėmis atstovauti Lietuvai? Klubų nariai važinėja tvarkingai“, – teigė baikerių klubo „Copper Heart MC“ prezidentas Rimantas Alksninis.

Anot jo, žmonės ne visada geba atskirti pavienius kelių eismo taisykles pažeidinėjančius britvininkus nuo oficialiai įregistruotų motociklininkų klubų. Pašnekovas tikino, kad susivienijimų nariams pagarbiai ir pavyzdingai elgtis kelyje yra garbės reikalas.

Piktinasi automobilių vairuotojų kultūra

R. Alksninis aiškino, kad baikerių klubui suteiktas MC vardas yra labai svarbus. Jo nariai vadovaujasi griežtomis taisyklėmis.

„Tai nėra paprastas motociklininkų klubas, kuris šiandien įsikūrė, rytoj išsiskirstys. MS klubai 2 kartus per metus organizuoja baikerių kongresus. Juose gali dalyvauti oficialiai įregistruoti klubai, kurie paklūsta taisyklėms“, – dėstė baikerių klubo prezidentas.

Pašnekovas teigė, kad MC klubų narių materialinė padėtis nėra svarbi. Kiekvienam keliami vienodi reikalavimai, jeigu jie nevykdomi, nario paprašoma klubą palikti.

R. Alksninis įsitikinęs, kad tiek vairuotojai, tiek ir pėstieji kelyje elgiasi nekultūringai, mano, jog tam įtakos turėjo sovietinės santvarkos ydos.

Jo teigimu, motociklininkai iš automobilių vairuotojų norėtų sulaukti daugiau pagarbos: „Nežinau, ką su automobilių vairuotojais reikia daryt? Vakaruose, jei kelyje susidaro kamštis, motociklininkui leidžia važiuot be eilės. Į muitinę taip pat jis gali įvažiuot be eilės. Ten motociklininkai yra gerbiami. Lietuvoj, jeigu važiuoji motociklu, nepraleidžia, mano, kad vis tiek sustosi, nepilsi į šoną. Iš kur gali būt geri santykiai? Dėl to kyla įtampa, konfliktai. Jeigu tvarkingai važiuoja kolona, į jos vidų įlenda kas nors, ir dar rodo vidurinį pirštą...“

Šoktelėjo motociklininkų sukeltų avarijų skaičius

Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Virginijus Visockis tikino, kad motociklininkams trūksta susibūrimo vietų, todėl jie išsikrauna ne specialiai įrengtose vietose, bet gatvėse.

Pašnekovo žodžiais tariant, federacijos tikslas – britvininkams, ekstremalių pojūčių mėgėjams sudaryti sąlygas Kauno Nemuno žiede tam tikru metu nemokamai treniruotis.

„Aš manau, kad motociklininkams per lengvai išduodami vairuotojų pažymėjimai. Sistema per daug paprasta. Reikėtų jaunimą labiau mokyti saugaus eismo. Vis dėlto taisykles pažeidinėja ir automobilistai, bet dabar visi labiausiai žiūri į mus. Mes į tai turime greitai reaguoti. Privalome rodyti gerą pavyzdį, kad galėtume gauti lengvatų iš valstybės. Jeigu nepaisai taisyklių, niekas į tave nežiūri“, – reziumavo V. Visockis.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo skyriaus vyresniojo specialisto Vigando Imbraso duomenimis, pernai žuvo 9 motociklų vairuotojai – tai 4 mažiau nei 2010 m. Nepaisant to, praėjusiais metais motociklininkų sužeista daugiau (166) nei 2010 m. (137). Pernai motociklų vairuotojai sukėlė 112 eismo įvykių – 18 daugiau nei 2010 m.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos dieną vėl atšvęsime su trenksmu: šįkart nagus prikišo ne tik Kremlius (2)

Birželį sostinės Vingio parke vyksiančią Rusų kultūros dienos šventę jau temdo nesutarimai....

Karbauskio išviešintas Urbšys: Tomas Dapkus tiesiog mane informuodavo, jei kas blogai (251)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) lyderis Ramūnas Karbauskis teigė...

Orai: kuo toliau, tuo karščiau – kitą savaitę +30 (2)

Nuo ketvirtadienio temperatūra kasdien stiebsis vis aukščiau ir aukščiau. Debesys trauksis ir...

Palangoje – netikėtas Maskvos CSKA krepšininkų vizitas (106)

Savaitgalį Eurolygos rungtynėse Belgrade dėl trečios vietos Kauno „Žalgiriui“ nusileidusi...

Apsilankė Talino restoranuose: per vieną vakarą galima pravalgyti visą lietuvišką atlyginimą (127)

Talinas su savo restoranais ir kavinėmis neabejotinai pirmauja Baltijos šalyse. Šiame mieste...

30-mečio sūnaus įžūlumui nebuvo ribų: tėvai grasino ir siūlė pinigų, bet viską išsprendė tik teismas (32)

Po visiškai neilgai trukusio teisinio ginčo Niujorko valstijos teisėjas paskelbė nuosprendį,...

Dalia Grybauskaitė – apie „paskolas dėžutėse“, VSD pažymas ir „Agroverslo“ susiliejimą su politika išskirtinis interviu (953)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad teisėsauga turi labai atsargiai galvoti, kokius slaptus...

Palygino kainas Lietuvoje ir Portugalijoje: lietuviai neturėtų skųstis (282)

Tūkstančiu eurų per mėnesį papilnėjanti piniginė – įprastas ir orus portugališkas...

Dažną šunų ir kačių šeimininkų įprotį veterinaras vadina nusikaltimu (5)

Pradėjus kaitinti pavasarinei saulei , dažnas žmogus spėjo pajusti karščio sukeliamą...

Saugotis būtina, bet tada negausite gyvybiškai svarbaus vitamino: kaip elgtis? (11)

Šį pavasarį orai mus kaip niekad lepina kaitria saule, o tvyrantis karštis labiau primena...