aA
„Į Klaipėdą atvažiavome prieš šešerius metus. Dabar dažnai pagalvojame, kad tai buvo vienas geriausių sprendimų gyvenime“, – sako uostamiestyje su vyru du mažylius auginanti Lina Jokubauskienė. Jų mintis po aštuonerių metų sostinėje spontaniškai įsikurti Klaipėdoje, kurioje lig tol niekuomet negyveno, nustebino ne vieną vietinį, tačiau L. Jokubauskienė tikina, kad gimus dviem atžaloms, šiuo pasirinkimu džiaugiasi dar labiau.
Auginti vaikų – į Klaipėdą: daugelį nustebinęs sprendimas porai pasiteisino su kaupu
© DELFI / Karolina Pansevič

Pirmas savaitgalis Klaipėdoje: įkurtuvės ir du darbo pokalbiai

Iš Jonavos kilusi bei aštuonerius metus Vilniuje gyvenusi L. Jokubauskienė sako prie sostinės taip ir neprisirišusi, todėl su vyru kelias vasaras besidarbuodama Klaipėdoje vis pagalvodavo, kad būtų smagu likti uostamiestyje. Vieną dieną galutinai apsisprendę pamėginti, Klaipėdoje jie įsikūrė vos per kelias savaitgalio dienas: išsirinko būstą nuomai, susipakavo daiktus, išsinuomojo autobusiuką ir persikėlė, o jau pirmadienį Lina skubėjo į du darbo pokalbius.

„Tą vasarą labai stipriai įsibėgėjome ir pradėjome leisti šaknis uostamiestyje. Klaipėda mus kažkuo patraukė. Tai nebuvo visai aklas sprendimas, nes čia dirbti jau senokai delegavo mano tėtį, pamaniau, kad būtų smagu dažniau su juo matytis. Taip pat mus labai viliojo jūra. Bet daugeliui toks mūsų žingsnis buvo keistas – nauji pažįstami, kolegos mūsų klausė: „Kaip? Iš Vilniaus – į Klaipėdą? Paprastai juk būna atvirkščiai.“ O mes juokdavomės, sakydavom, atvažiavom į patogesnį miestą vaikų auginti, nors apie vaikus iš tiesų tuo metu net negalvojome“, – pasakoja L. Jokubauskienė ir priduria, kad jos nuojauta vėliau pasitvirtino – uostamiestis jai lig šiol atrodo labai gerai pritaikytas jaunoms šeimoms.

Neklausė patarimų dėl darželio, ir nenusivylė

Kalbai pakrypus apie Klaipėdos vaikų ugdymo įstaigas, trejų metų dukrą ir vienerių sūnų auginanti moteris patikina, kad ir čia jie su problemomis kol kas nesusidūrė, nors pripažįsta – pažįstami gana skeptiškai vertino sprendimą atžalą į darželį leisti vėliau nei įprasta.

Klaipėda
Klaipėda
© DELFI

„Dukrą į darželį užregistravau, kai jai buvo keli mėnesiai, bet jį lankyti pradėjo tik beveik sulaukusi trejų. Galėjau į darželį ją leisti kaip ir dauguma, kai sukako dveji, bet pernai rugsėjį gimė sūnus. Pagalvojau, kad jei išleisiu dvimetę į darželį, neatsiginsiu ligų ir virusų. Tad likau su vaikais namuose. Iš kaimynų girdėjau pastabų, kad jei neleisiu vaiko dabar, vėliau nebegausiu vietos darželyje. Nekreipiau dėmesio į tas kalbas ir ji sėkmingai į darželį iškeliavo šiemet. Be to, darželį gavome tiesiai po langais, būtent tą, kurio norėjome, ir nesusidūrėme su jokiomis problemomis“, – šypsosi L. Jokubauskienė.

Moteris priduria, kad yra girdėjusi, jog kai kuriems vaikų užregistruoti į arčiausiai namų esančią priešmokyklinio ugdymo įstaigą nepavyko, bet savivaldybė tokiais atvejais pasiūlė alternatyvą keliomis gatvėmis toliau. „Turime labai daug bendraamžių draugų su mažyliais, ir nesame girdėję, kad būtų susidūrę su situacija, jog absoliučiai negavo jokio darželio“, – tvirtina ji.

Nereikia dirbti vaikų taksistais

Paklausta apie laisvalaikį, klaipėdiečių šeima sako labiausiai mėgstanti ilgus pasivaikščiojimus pajūriu, prie Olando kepurės. O kai orai nelepina, su vaikais traukia į žaidimų kambarius, Delfinariumą, Jūrų muziejų, mini zoologijos sodą ar baseiną.

„Veiklos ir būrelių vaikams mieste tikrai netrūksta, mūsų dukra nuo vienerių lanko ir muzikos mokyklėlę. Didžiąją dalį dienos su mažaisiais būnu viena pati, čia močiučių neturime – man ir pas gydytoją reikia nulėkti, ir į parduotuvę, ir visur keliauju su vaikais, bet nesunku. Niekada netenka prastovėti didelėse spūstyse. Kartais pasijuokiame: jei dega žalias šviesoforo signalas ir turį jį praleisti stovėdamas, Klaipėdoje mes tai vadiname „kamščiu“. Po Vilniaus tikrai pasijuto, kad gyvenimo tempas čia lėtesnis, nebešvaistome laiko nereikalingiems dalykams“, – įsitikinusi L. Jokubauskienė.

Galimybių Klaipėda
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Deklaruotas didesnis dujų suvartojimas neatsipirko: grąžinta mažesnė permoka tiekėjas turi patarimą (1)

Noras patogiau apmokėti komunalines paslaugas gali kartais atsigręžti prieš patį vartotoją. Iš...

Benkunskas įvardijo, nuo kurių Vilniaus gatvių pradės taisyti klaidas

Dešimt metų Vilniaus vicemeru dirbęs 38–erių Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę (2)

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Karas Ukrainoje. Ukraina išlaisvino dar vieną svarbų miestą: pasitraukdami okupantai sugebėjo „pasižymėti“ Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo (1)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Nemaloni patirtis parduotuvėje iškėlė skaitytojai klausimą: kiek taip žmonių apgaunama visos Lietuvos mastu? (1)

Savanorių prospekto „ Lidl ” parduotuvėje apsilankiusi kaunietė liko nemaloniai nustebinta....

Vytautė Merkytė

Vytautas su šunų pagalba ieško dingusių asmenų ir skenduolių: papasakojo įsimintiniausias paieškas ir koks momentas – skaudžiausias

Tai itin baisus scenarijus, tačiau retkarčiais kai kuriems žmonėms jis tampa realybe – dingo...

Moterys apie šį sutrikimą kalba itin nedrąsiai – delsia kreiptis pagalbos, o gyvenimo kokybė blogėja kasdien

Šlapimo nelaikymas moterų gretose dažna problema, sako „Northway“ medicinos centro...

Ekspertas įvertino Rusijos ir Kinijos vadovų susitikimą: Putinui teko nuryti karčią piliulę (1)

Trečiadienį baigėsi istoriniu laikomas Kinijos vadovo Xi Jinpingo ir Rusijos prezidento Vladimiro...

Karo ekspertai: kažkas tikrai bus

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad dėl...

Konvojuojat kalinius užpultas Matuko žudikas Kontenis: tai kerštas už vaiko nužudymą (14)

Dėl keturmečio posūnio Matuko nužudymo 19 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas Kėdainių...