Kai kurie žmonės yra įsitikinę, kad cheminės medžiagos, įeinančios į dažų sudėtį, per galvos odą gali patekti į būsimos mamos kraują ir taip turėti neigiamos įtakos jos ir būsimo vaikelio sveikatai. Ar tai mitas ar tikrovė? Klausiame kirpėjos-stilistės Daivos Grybauskienės.
© Shutterstock nuotr.

Iš ko sudaryti plaukų dažai ir koks jų veikimas?

Anot D. Grabauskienės, norint suprasti plaukų dažų veikimo principą, reikia žinoti, kad plaukų dažai turi savo klasifikaciją. Yra nuplaunamieji dažai, kurie spalvą gali pakeisti tik trumpam. Jie padengia tik plauko paviršių arba labai negiliai įsiskverbia į plauko vidų, tad spalvos efektas juos naudojant nėra itin ryškus ar ilgalaikis. Jų sudėtyje nėra vandenilio peroksido ir amoniako, todėl atspalviai nusiplauna po kelių galvos trinkimų. Šių dažų privalumas toks, kad leidžia išbandyti daug ir įvairių plaukų atspalvių.

Kitai kategorijai priskiriami trumpalaikiai dažai, kurių poveikis kiek ilgesnis – spalva išlieka vidutiniškai iki 10–12 galvos trinkimų. Kadangi tokių dažų sudėtyje paprastai nėra amoniako ir mažesnė vandenilio peroksido koncentracija, jų poveikis taip pat gana švelnus, jais negalima stipriai pašviesinti natūralių plauko pigmentų. Gaunamas plaukų atspalvis paprastai yra natūralios plaukų spalvos tonų.

Ir trečiai kategorijai priskiriami ilgalaikiai plaukų dažai. Jie plaukų spalvą pakeičia ilgam – spalva išlieka iki pat plauko ataugimo. Dažų veikimas paremtas tuo, jog visų pirma išbalinamas natūralus plauko pigmentas ir tuomet sukuriamas dirbtinis.

Kenkia ar ne?

Ataugančios kitos spalvos plaukų šaknys iki nėštumo dažiusioms plaukus gali ne juokais sugadinti nuotaiką. Tačiau, kirpėjos-stilistės D. Grabauskienė teigimu, moterys dėl to neturėtų pernelyg graužtis. Rimtų įrodymų, jog plaukų dažai kenkia moterų sveikatai, – nėra. Plaukų dažai neprasiskverbia pro odą, jų sudėtinės medžiagos niekaip negali pakenkti vaikeliui, o dabartiniai dažai esą saugūs ir nekenksmingi, tokios nuomonės laikosi specialistė. Cheminiai dažai plauko šaknies nepaveikia.

Dažomieji šampūnai ir dažai veikia dalį, esančią virš odos, t. y. plauko tiltą. Juk pastebime, kad, kai plaukai atauga, jie vėl būna natūralios spalvos. Tačiau pastaruoju metu ypač pagausėjo alerginių reakcijų, kurias sukelia tam tikros plaukų dažų sudedamosios dalys.

Apie 5 proc. žmonių, nuolat naudojančių plaukų dažus, išsivysto alergija, t. y. alerginis kontaktinis dermatitas, pasireiškiantis galvos srities, kaklo, veido paraudimu ir niežėjimu. Sunkesniais atvejais gali patinti veidas ir galvos sritis. Taigi, jei nesilaukiančiai moteriai plaukų dažai gali pridaryti nemalonumų, tai kaip sureaguos įsiaudrinę nėščiųjų hormonai, – sunku nuspėti.

Kokius dažus geriausiai rinktis?

„Merginoms, kurios nori būti gražios ir nuolatos atrodyti efektingai net nėštumo metu, patarčiau dažyti plaukus švelniomis priemonėmis, dažais augaliniu pagrindu ir paprašyti kirpėjos, kad neteptų jų galvos odos, o pasistengtų padengti tik plaukus. – sako specialistė. – Tai galima padaryti padengiant plaukus sruogelėmis ne nuo pat šaknų. Tokios priemonės neliečia vidinės plauko struktūros.

Be to, tokių dažų malonesnis kvapas, nejaučiama aitrių cheminių priedų, nuo kurių gali pradėti pykinti. Taip pat nėštumo metu nepatariu radikaliai keisti plaukų spalvos ir naudoti dažų, kuriuose yra vandenilio peroksido ar amoniako. Šviesinant plaukus vandenilio peroksidu, kartais pažeidžiama plauko struktūra, sumažėja blizgesys, elastingumas, stiprumas.

Norėčiau įspėti, kad nėščia moteris gali likti nusivylusi dažymo rezultatu, kadangi plaukų spalva bus ne visai tokia, kokios norėjo Taip vyksta dėl hormoninių pokyčių.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Ikea“ vadovas papasakojo, kuo ypatinga parduotuvė Lietuvoje ir kokios gudrybės bendrovei uždirbo milijardus (21)

Visame pasaulyje pastaruoju metu vyksta dideli rinkų pokyčiai, tačiau Lietuvoje nėra viskas taip...

Pietų Prancūzijoje – šaudynės ir įkaitų drama: visus išžudysiu! tai – teroro išpuolis; nuolat atnaujinama (96)

Prancūzijos pietvakarių regione vienas policininkas penktadienį buvo pašautas ir vienas vyras...

Kur galėtų pasukti Grybauskaitė, baigusi prezidentauti? (22)

Kur pasistatyti naują namą, kitais metais antrąją kadenciją prezidento poste baigsianti Dalia...

Indrė Makaraitytė. Tai jie paruošė dirvą Karbauskio šuoliui (445)

Algis Ramanauskas , visiems puikiai žinomas ne tik kaip peliuko personažas, rėžė ugningą...

Baigė patikrinimą ligoninėse: skelbia, kur maitina prasčiausiai ir rengia privalomas taisykles (33)

Mobili ekspertų komisija, sudaryta iš Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) ir Valstybinės maisto...

Rusų šnipai po diplomatine priedanga Lietuvoje: kaip jie atrodo ir ką veikia? (530)

Po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuva svarsto išsiųsti...

Eurokomisaras siunčia žinią: Lietuvai būtini nauji mokesčiai papildyta (441)

Lietuvai vis dar išlieka aktualūs turto ir aplinkosaugos mokesčiai, be to, būtina struktūrinė...

Dailus kariškis tapo interneto žvaigžde: iš proto varo ne tik moteris, bet ir vyrus (35)

Kartais, atrodo, nebūtina daryti nieko, kad taptum žvaigžde. Užtenka turėti dailų it nulietą...

Lietuviai užsienyje pernai išleido beveik milijardą eurų (1)

Po užsienio šalis keliavę turistai iš Lietuvos pernai ten išleido 912,8 mln. eurų – 4,1...

Skvernelis atleido politinį pasitikėjimą praradusį patarėją Tomą Garasimavičių (22)

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį atleido politinį pasitikėjimą praradusį patarėją...