aA
Visi tėvai ir jų vaikai, lankantys mokyklą, turi skirtingų tikslų ir lūkesčių. Tačiau tiek vieni, tiek kiti tikisi puikių mokymosi rezultatų ir akademinių pasiekimų. Tai sukelia įtampą ir nemažai streso, nes nevisi dalykai mokykloje vienodai gerai sekasi.
Mokiniai
Mokiniai
© Organizatorių nuotr.

Dažniausiai „tiksliukai“ nelabai draugauja su humanitariniais mokslais, o „humanitarams“, skaičių pasaulis prilygsta kosmoso platybėms. Tokiu atveju, profesionalus korepetitorius gali ne tik padėti išlaikyti balansą tarp visų mokslo disciplinų, bet ir surasti naujų mokymosi ar informacijos sisteminimo metodų, kas padėtų įsiminti ir užpildyti norimo dalyko žinių spragas.

Korepetavimas tai nėra bausmė silpnai besimokantiems už prastus pažymius. Greičiau tai popamokinė veikla ar malonus užsiėmimas, kuriame galima sutikti labai motyvuotų, siekiančių mokytis daugiau ir norinčių gilinti savo žinias moksleivių, atrasti bendraminčių bei naujų draugų.

Taip pat, neretai jauni žmonės jau nuo pat vaikystės žino, ką norėtų veikti gyvenime ir kuo norėtų būti užaugę bei tikslingai siekia būtent savo būsimai specialybei reikalingų žinių, dalyvaudami įvairiose olimpiadose ar mokydamiesi papildomai. Korepetavimas gali padėti jiems tinkamai pasiruošti, giliau analizuojant pasirinktą sritį ir išplėsti jau turimas žinias labiau ruošiantis valstybiniam egzaminui ar studijoms užsienyje.

Mokiniai
Mokiniai
© Organizatorių nuotr.

Korepetavimas padeda atsikratyti baimių. Lietuvoje tarp mokytojų ir mokinių yra tam tikras bendravimo barjeras, tad kartais sunku paprašyti pakartoti temą ar papildomai paaiškinti. Tai padaryti gali būti nedrąsu ir dėl bendraklasių reakcijos – jei niekas nieko neklausia, matyt, visi suprato. Naujo mokytojo privalumas, kad jis dalyką aiškina naujas metodais, kurie, jei netinka mokiniui, yra keičiami, kol randamas tinkamiausias. Stresas dingsta, nes korepetitorius neparašys blogo balo, nemoralizuos. Šiandienos pamoka neturės jokios įtakos bendravimui kitoje pamokoje ar po pusmečio. Bendramoksliai irgi čia atėjo, nes nori išmokti daugiau, suprasti mokomąjį dalyką, tad jie – toje pačioje valtyje. Tai žmonės, kurie neturi jokio pagrindo pykti, jei paprašei mokytojo išsamesnio paaiškinimo.

Taigi, mitas, kad korepetavimas skirtas tik silpnai besimokantiems. Korepetavimas skirtas tiems, kurie nori į kontrolinius darbus eiti pasirengę visiems variantams: vienus klausimus jie gliaudys kaip riešutus, o kiti – kurių nepvyks atsakyti – taps įdomia kitos korepetavimo pamokos tema. Tai užklasinė veikla tiems, kurie siekia aukštų egzaminų rezultatų, dalyvauja olimpiadose.

Beje, gavus gerą balą iš atsiskaitymo saulė iškart pradeda šviesti vaiskiau, o pakili nuotaika laikosi bent iki pertraukos. Keli sėkmingi atsiskaitymai iš eilės ir vidinė motyvacija tik auga – juk negalima po tiek gerų pažymių gauti kokio nelemto penketo.

Raginame peržvelgti mokomuosius dalykus ir kritiškai įsivertinti, kur žinios (ne pažymiai, o žinios) yra ne visai tokio lygio, kuris jus tenkina. Kaip manote, ar kitoks mokymo stilius, motyvacija galėtų pagelbėti? Jei taip, raginame nebijoti tiesiog išbandyti kitą mokytoją – korepetitorių.

Užsakymo nr.: PT_78985277

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Darbuotojų bėdos su karantino pabaiga nesibaigs: gali netekti ne tik darbo, bet negauti ir išmokų (56)

Nors po truputį pradeda ryškėti galima karantino pabaigos data, rūpesčiai nei darbuotojams, nei...

Po erkės įkandimo tarnybos metu neteko didžiosios dalies darbingumo: tikina, kad jam buvo pakištas suklastotas dokumentas (52)

2016 m. pavasaris tuometiniam kariui savanoriui buvo lemtingas. Tarnybos metu įsisiurbusi erkė jį...

Skvernelis: yra dvi priežastys, kodėl reikalingas karantinas (306)

Ministrų kabinetas trečiadienį karantiną šalyje pratęsė iki birželio 16 dienos. Premjeras...

Europos skolų grąžinimas gali reikšti sunkų apsisprendimą, ką apmokestinti

Europos lyderiai vieningai sutaria dėl to, kad koronaviruso krizės metu ekonomikoms būtina skirti...

Šiąnakt – istorinis įvykis: „SpaceX“ pirmą kartą išskraidins astronautus į atvirą kosmosą

Praėjus beveik dešimtmečiui – vėl iš JAV teritorijos į atvirą kosmosą kyla astronautai....

Automobilių nuoma užsienyje: ko jums nepasako iki galo ir ką reikią žinoti, kad atostogos netaptų galvos skausmu (9)

Planuojant atostogas dažnai susiduriama su dilema – nuomotis automobilį ar pasikliauti viešuoju...

Europos Komisija: Lietuva gali pretenduoti į 6,3 mlrd. eurų iš ES atsigavimo fondo (293)

Europos Komisija siūlo, kad Lietuva galėtų pretenduoti į 6,3 mlrd. eurų iš kuriamo Europos...

Bauginantys rodikliai: Covid-19 aukų Ispanijoje gali būti tūkstančiais daugiau nei skelbiama oficialiai (3)

Ispanijoje nuo Covid-19 galėjo mirti tūkstančiais daugiau žmonių nei rodo oficiali...

|Maža didelių žinių kaina