aA
Buitinės technikos pardavėjai pastebi, kad vartotojų įpročiai kinta. Vis daugiau dėmesio skiriama aukštesnės energijos klasės prietaisams. Tačiau jų atsiperkamumas ne tik vartotojams, bet ir gamintojams vis dar yra mįslė.
Kuo daugiau pliusų prie A raidės, tuo prietaisas vartoja mažiau energijos
© AFP/Scanpix

Prieš kelerius metus pasirodę A+++ klasės prietaisai turėjo užkariauti Lietuvos rinką, tačiau kol kas tai neįvyko. Koją jų populiarumui pakišo didelė gaminių kaina, kadangi A+++ energetinės klasės buitinė technika vis dar gerokai brangesnė už A+ ar A++ klasėms priskiriamus prietaisus.

Šiuo metu pasaulio pripažintų, patikimų ir kokybiškų gamintojų A+++ klasės skalbyklė parduotuvėse kainuoja nuo 1199, 99 Lt, šaldytuvas – nuo 1999,99 Lt, indaplovė – nuo 1899,99 Lt, orkaitė – nuo 1699,99 Lt.

Sutaupyti galima ir daugiau nei 200 Lt per metus

Bendrovės „Avitelos prekyba“ prekybos vadovas Ramūnas Gudauskas pasakojo, kad skirtingų klasių kainų skirtumas šiai dienai nėra toks ženklus, kaip prieš kokius 5 ar 10 metų.

„ECO tendencija sparčiai populiarėja, tad išskirti konkretų A+++ klasės pirkėją būtų itin sudėtinga. Dažniausia pirkėjas reikalauja A klasės, o toliau mūsų profesionalių pardavėjų- konsultantų pareiga paaiškinti, kad vertingiausias produktas yra aukštesnės A++ ar A+++ klasės ir kainų skirtumas nėra didelis, o nauda akivaizdi“, - patikino R. Gudauskas.

Jis pasakojo, kad vartotojai darosi sąmoningesni, tad ir jie savo ruožtu stengiasi mokyti taupyti elektros energiją.

Skirtumas yra ženklus – įsigiję A+++ klasės prietaisą bei pakeitę juo D klasės seną šaldytuvą, sutaupytumėte net iki 277 Lt.
R. Gudauskas

„Siūlome jiems nelaukti ir padaryti sprendimą – atnaujinti ekonomiškai ir energetiškai neefektyvią techniką į pažangesnę. A+++ energetinės klasės šaldytuvo, sunaudojančio apie 145 kW per metus elektros energijos išlaidos siekia apie 73 Lt. A klasės šaldytuvas sunaudoja apie 300 kW, tad už elektros sąnaudas sumokate apie 350 Lt. O D klasės šaldymo prietaiso, suvartojančio per metus 650-700 kW elektros energijos, jums kainuos apie 350 Lt. Skirtumas yra ženklus – įsigiję A+++ klasės prietaisą bei pakeitę juo D klasės seną šaldytuvą, sutaupytumėte net iki 277 Lt“, - patikino R. Gudauskas.

Papildomas pliusas – 10 proc. mažiau energijos

Prekybos tinklo „Topo centras“ atstovė Lina Mažeikienė pasakojo, kad aukščiausios energetinės klasės prietaisų kaina nuo prietaiso, turinčio žemesnę energetinę klasę, gali skirtis 100-300 Lt ar daugiau, priklausomai nuo gamintojo.

„Visi pirkėjai skirtingi, tačiau pastebime, kad vis dažniau pirkėjai paskaičiuoja, kiek sutaupys per metus, ir įvertina, kad didesnė aukštesnės energijos klasės prietaiso kaina per keletą metų atsipirks“, - patikino L. Mažeikienė.

Pasak jos, kuo daugiau pliusų prie A raidės, tuo prietaisas vartoja mažiau energijos. Apytiksliai vertinama, kad kiekvienas papildomas pliusas reiškia apie 10 proc mažesnes energijos sąnaudas.

„A klasės 7 kilogramus skalbinių talpinanti džiovyklė per 10 metų leis sutaupyti elektros už daugiau nei 2000 Lt, t.y, apie 200 Lt per metus, lyginant su B klasės tiek pat skalbinių talpinančia džiovykle. A+++ klasės 8 kilogramų talpos skalbyklė per 10 metų leis sutaupyti elektros už daugiau nei 800 Lt, t.y, apie 80 Lt per metus, lyginant su A klasės 8 kilogramų skalbykle. Šaldytuvas-šaldiklis, iki 300 l talpos – A+++ klasės, sutaupys apie 900 Lt per 10 metų. Tai yra, 90 Lt per metus, lyginant su A klasės šaldytuvu-šaldikliu. A+++ klasės šaldiklis (vertikalus, iki 300l talpos) sutaupys apie 500 Lt per 10 metų lyginant su A klasės šaldikliu“, - pasakojo specialistė.

Atsiperka per 2-4 metus

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos Vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas pasakojo, kad šaldytuvų kategorijoje, per metus 0,3 proc. nuo parduoto kiekio yra A+++ klasės produktai. Tuo metu A+++ klasės skalbyklių pardavimai sudarė beveik 20 % nuo bendro parduoto kiekio vienetais.

Specialisto teigimu, šie gaminiai atsiperka per maždaug 2-4 metus.

Laurynas Vilimas
Laurynas Vilimas
© DELFI / Tomas Vinickas

„Vis daugiau gamintojų siūlo ir akcentuoja energijos efektyvumą, o kainos skirtumas tarp aukštesnės ir žemesnės energijos klasės prietaisų mažėja. Tai, kas anksčiau buvo prabanga (kaina galėjo skirtis net iki 1000Lt), dabar po truputį tampa norma“, - patikino L. Vilimas.

Anot jo, naudojat aukštesnės klasės produktus, per metus galima sutaupyti tikrai ženklią sumą pinigų. Ženkliausias sutaupymas pasiekiamas naudojant būtent šaldytuvus ir džiovykles.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (132)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (1)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (75)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1260)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Sąvartyno gyventojų kasdienybė už 120 eurų: mes nieko nebijome ir jaučiamės kaip viršininkai (91)

Daugiau kaip 20 metų sąvartyne gyvenantys Laima ir Pavelas nesiskundžia: per mėnesį kiekvienas...

Bendžius žaidė kaip rinktinėje – „Rytas“ galingai startavo LKL „Neptūnas“ įmetė 100 taškų (39)

LKL vicečempionas Vilniaus „Rytas“ sekmadienį galingai pradėjo naująjį sezoną ir namuose...

Popiežius Pranciškus Lietuvoje – istorinio vizito akimirkos (10)

Popiežius Pranciškus baigė oficialią savo istorinio vizito Lietuvoje dalį, o rytoj keliaus...

Landsbergis įvertino popiežiaus vizitą: dabar mes turime ir draugą (51)

Sekmadienio vakarą popiežius nacių aukas pagerbė tylia malda buvusiame Vilniaus gete, o sovietų...

Pasiaukojimas dėl meno: įspūdingiausi aktorių pokyčiai dėl vaidmens sukels įspūdį net skeptikams (1)

Aktorių darbas – argi jis sudėtingas? Dauguma mūsų turbūt nekart svajojo apie vaidmenį kine...

Antroji popiežiaus diena: penkios įsimintiniausios citatos (1)

Popiežius Pranciškus sekmadienį aukojo šv. Mišias Kauno Santakos parke , susitiko su kunigais...