A. Pojavis sulaukė diplomatų palaikymolinksmybės iš Hogano - galerijoje

 (25)
Lietuvos atstovas "Eurovizijoje" Andrius Pojavis, jau visą savaitę viešintis Švedijoje bei besiruošiantis konkursui, šeštadienį atvyko į Hogano miestelį, kur ketina susituji su Skonės regiono lietuvių bendruomenės nariais. Pietų Švedijoje gyvenantiems tautiečiams atlikėjas surengė savo koncertą. Lietuvos delegacijos čia laukė ir soti lietuviška vakarienė.
Andrius Pojavis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Atlikėjas su pritariančiaisiais vokalistais koncertavo "Gunnerstorps gard" restorane. Ši užeiga - ypač populiari vietos lietuvių susibūrimo vieta. Tautiečiai čia dažnai užsuka pailsėti po darbų, pasistiprinti, atšvęsti gimtadienių. Čia koncertuoti atvyksta ir garsiausi Lietuvos atlikėjai. Praėjusių metų spalį Hogane lankėsi Andrius Mamontovas, birželio pirmąją čia planuojamas Džordanos Butkutės koncertas.

Iki "Gunnerstorps gun" nuo Malmės, kur įsikūrusi Lietuvos delegacija "Eurovizijoje", daugiau nei valanda kelio. Šeštadienis - vieną iš nedaugelio dienų, kuomet nuo ankstyvo rytmečio mūsų šalies atstovui nereikėjo lėkti, skubėti. Išsimiegojęs, pailsėjęs Andrius neskubėdamas po pietų išvyko į susitikimą su Švedijos lietuviais.

Dainininkas turėjo keletą valandų repeticijoms, mikrofonų suderinimui. Į Lietuvos atstovo "Eurovizijoje" koncertą susibūrė daugybė Švedijos lietuvių. A. Pojavis atliko kūrinių iš naujausiojo savo albumo "Aštuoni", dainą "Lietuva", kurios gimtojoje šalyje nėra nė karto atlikęs, taip pat ir akustinę "eurovizinio" kūrinio "Something" versiją. Švedijos lietuviai liko sužavėti dainininko paprastumu, prašė pakartoti "eurovizinį" kūrinį. Pasibaigus koncertui dauguma tautiečių panoro įsiamžinti su dainininku.

Koncerto metu A. Pojavis teiravosi Švedijos lietuvių patarimų, kaip jam antradienį Malmės arenoje pasirodyti kuo geriau.

Į renginį atvyko ir Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas. Kalbėdamas prieš koncertą tautiečius, gyvenančius Švedijoje, jis paragino balsuoti už Lietuvos atstovą ir palinkėjo jam sėkmės pirmajame pusfinalyje. Vietos bendruomenės nariai taip pat sakė besidžiaugią sulaukę tokio svečio, linkėjo jam kuo geresnės kloties pusfinalyje antradienį.

"Pirmadienį mokykloje visiems pasakykite, už ką reikia balsuoti", - juokaudamas susirinkusiems lietuvių vaikams patarė E. Bajarūnas.

Pasiklausyti Lietuvos atstovo "Eurovizijoje" su žmona atvyko ir Lietuvos garbės konsulas Švedijoje Ingmaras Ingstadas.

Po koncerto Lietuvos delegacijos laukė soti lietuviška vakarienė "Gunnerstorps gun" restorane.

Netrukus papildysime.

Lietuvos atstovo "Eurovizijoje" viešnagė "Gunnerstorps gard" - DELFI nuotraukų galerijoje:

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją