Jau labai greitai Kalėdiniai rūpesčiai girnapusės svoriu prispaus daugelio pečius. Ką dovanoti brangiausiems, artimiausiems žmonėms? Ir kaip susikurti šventę sau? Dovana be konkurencijos ir kontraindikacijų – kelionės. Kaip kad juokiasi televizijos ir radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita, gavus kelionę tikrai nereikia ieškoti mandagaus veido dėkojant už dovaną. Tad belieka išsiaiškinti, kaip tokią dovaną – kelionę - padaryti ne tik smagią, bet ir įperkamą kuo daugiau žmonių.
© Asmeninio albumo nuotr.

1 idėja – dovanokite lėktuvo bilietus. Kelionė – neabejotinai puiki dovana, tačiau jei suma už poilsinį ar pažintinį kelialapį – iš fantastikos srities, visuomet galima apsiriboti tik skrydžio bilietais. Taip ir padovanosite kelionės bei gero laiko pradžią, ir sykiu padengsite dalį keliausiančiojo išlaidų.

„Pavyzdžiui, jei turite draugę, kurios simpatija gyvena Amsterdame, tai jau vien bilietai į šį miestą bus puiki dovana. O ką nuveikti ir kur apsistoti nuvykus, manau, draugė lengvai sugalvos pati“, - sakė televizijos kelionių laidos „Bus visko“ viena iš vedėjų S. Albavičiūtė.

2 idėja – rinkitės trumpas keliones. Net ir kelios dienos svetur suteiks įspūdžių ir atitrauks nuo įprastų rutinų. „Žinoma, kadangi tokia dovana kažkiek įpareigoja ir patį jos gavėją, geriausia įteikti neilgą savaitgalio išvyką – taip mažiau rizikuosite sujaukti kažkieno planus, - sakė psichologė, organizacijų konsultantė ir universiteto lektorė Aistė Mažeikienė. - Dovanojant kelionę, ypač jei dovanos gavėjui tai – staigmena, patartina vengti tokių skrydžių laikų, dėl kurių žmogui teks imtis atostogas. Išimtis galėtų būti nebent didelės piniginės vertės kelionė, pavyzdžiui, į Tailandą, visa šeima. Tačiau tokiu atveju reikėtų rinktis kuo tolimesnę kelionės datą, mažiausiai – po 6 mėnesių ar net vienerių metų nuo bilietų įteikimo“.

3 idėja – pasirūpinkite dovana iš anksto. „Pavyzdžiui, šiuo metu į populiarius Europos ar Skandinavijos šalių miestus galima rasti pigių skrydžių ir už 10 eurų, - sakė lėktuvų bilietų rezervavimo sistemos „Skrendu.lt“ atstovė Rasa Levickaitė. – Tiesa, sudėjus aptarnavimo, oro uostų ir kitus mokesčius, kaina kiek padidėja. Tačiau ir 40 eurų už bilietus į abi puses, pvz., į Liverpulį Didžiojoje Britanijoje, Milaną Italijoje ar Frankfurtą Vokietijoje – ne pernelyg kišenę draskanti suma, tiesa?“

4 idėja – keliaukite kartu! Įgiję kelionės bilietus ne tik kitam, bet ir sau, įteiktos dovanos nauda mėgausitės ir džiaugdamiesi dėl kito, ir dėl savęs. „Kai mokame ir už savo kelionės bilietą, dovanos kaina automatiškai tampa tarsi mažesnė ar apskritai greičiau pasimiršta, nes juk ir patys laukiame kelionės ir pozityvios mintys nustelbia liūdesį dėl išsiskyrimo su pinigais“, - sakė A. Mažeikienė.

Tiesa, jei prie lėktuvo bilieto dovanos dar pridedate ir jūsų paties kompaniją, psichologė patarė būti objektyviems ir sąžiningai atsakyti sau į klausimą, ar žmogus, kuriam planuojate padovanoti antrą savo bilieto pusę ir tikrųjų norės keliauti kartu ir ar jis – ta kompanija, su kuria kelias dienas jausitės gerai patys? Nes kelionė - tai, dažniausiai, buvimas kartu.

Pavyzdžiui, S. Albavičiūtė dažnai savo kelionių kompanjone renkasi mamą. Mama ir dukra kartu keliavo į Barseloną, Maltą, Tenerifę. „Mamai esu dovanojusi keliones įvairiomis progomis – per Motinos dieną, per Kalėdas, per gimtadienį... Kai tik matau, kad yra galimybė, būtinai kur nors keliaujame. Labai gaila, kad nenufilmavau to momento, kai mama dovanų gavo kelionę į Barseloną – po mano pasakojimų apie šį miestą ji labai norėjo jį pamatyti... Kai dovanojate kelionę, reiktų pagalvoti, kur tas žmogus iš tikrųjų norėtų nukeliauti“, - patarė Simona.

7 idėjos, kaip pa(si)dovanoti kelionę ir nesubankrutuoti
© Asmeninio albumo nuotr.

5 idėja – dovanai susimeskite. Jei metai sukasi per greit ir kalėdinės dovanos atrodo netekę prasmės, dovanojimo džiaugsmą galima susigrąžinti padidinus dovanos vertę. Pavyzdžiui, užuot teikę vieniems mielus, o kitiems – bereikalingai dulkes namie renkančius niekučius, dovaną galima įteikti tik vienam žmogui iš visos kompanijos, žinoma, visiems prie tos dovanos prisidėjus. Tada ir dovana - įspūdingesnė, o kai ji – tik viena, išvengiama bereikalingo stumdymosi prieššventiniu periodu parduotuvėse.

„Kartą, prieš vieną gimtadienį, esu pasakiusi draugams, kad geriausia dovana man būtų kelionė į Barseloną. Buvau joje jau daugiau nei 10 kartų ir tai – ne pabaiga. Buvau labai laiminga per gimtadienį gavusi lėktuvo bilietus! Kelionę dovanų esu gavusi ne kartą“, - pasakojo Simona.

6 idėja – keliaukite didesniu būriu. Kalėdos – tai dalijimosi šventė. Tad kuo didesniu būriu švęsite, tuo daugiau pozityvumo bus išdalinta. Lygiai taip pat ir keliauti didesniu būriu yra smagiau. Žinoma, visuomet yra tokių kelionių, į kurias geriausia vykti tik dviese ar net vienam, ir visuomet yra tokių žmonių, kuriems išbūti didesnėje kompanijoje ilgesnį laiką yra sunku. Vis dėlto sėkmės atveju tokios kelionės ypač smagios ir suvienijančios - kiek primena gyvenimą komunoje su mums brangiais, mums patinkančiais žmonėmis.

„Jei vis dėlto baiminatės ilgesnį laiką likti be galimybės pabūti vienam, rinkitės trumpą savaitgalio kelionę – taip ir sumokėsite mažiau, ir ištverti nuolatinę kompaniją bus lengviau“, - patarė psichologė.

„Pačios Kalėdos nėra tinkamiausias metas kelionėms. Bilietai paprastai būna brangūs, sunku gauti viešbučius. O štai pošventinis periodas – sausis, vasaris leis pakeliauti pigiau. Lėktuvų, viešbučių ir paslaugų kainos būna mažesnės, vietos gyventojai - jau išleidę pinigus, todėl keliautojai – ypač laukiami“, - sakė „Skrendu.lt“ atstovė.

7 idėja – padovanokite kelionę sau. „Tiesa, planuojantiems keliones iš anksto ar storesnės piniginės savininkams šventinis periodas keliauti yra itin parankus dėl susilpnėjusios darbinės aplinkos. Būna daugiau laisvadienių, žmonės užsiėmę šventėmis, todėl rimti sprendimai priimami arba gerokai prieš šventes, arba jau atidedami į kitus metus. Tad daug kas pasinaudoja šiuo ne itin darbingu periodu ir iškeliauja. „Nes ir kitais metais vėl reikės daug kūrybinių ir fizinių jėgų, o jų neįgyjama prie šventinių stalų, kompiuterio ar televizoriaus ekranų“, - sakė A. Mažeikienė.

Šventiniu arba iškart po jų sekančiu periodu dažnėjančias keliones fiksuoja ir lėktuvų bilietų rezervavimo sistema „Skrendu.lt“. Jos duomenimis, pernai šaltuoju metų laiku į šiltas egzotiškas šalis, pvz., Tailandą, Šri Lanką, Maldyvus skrido net 11 proc. daugiau poilsiautojų iš Lietuvos nei tuo pačiu metu 2013-ais.

Tuo tarpu asmenine patirtimi pasidalijusi psichologė sakė, jog dar prieš 6 metus visa A. Mažeikienės šeima yra nutarusi per žiemos šventes keliauti. „Jei kelionė per Kalėdas atrodo brangus malonumas, tiesiog paskaičiuokite, kiek pinigų išleisite dovanoms, kurios greitai nugula tolimiausiose namų lentynose, šventiniam stalui, namų puošimui, vizitams į svečius. Dar pridėkime sąskaitas už sporto klubus, kurių prireiks tilpti į mėgstamus džinsus po rymojimo prie šventinių stalų ir „sąmatą“ palyginkite su kelionės kaina, - šventės receptu dalijosi A. Mažeikienė. – O pasirinkus kelionę per šventes, viskas jau dažniausiai būna paruošta: laukia išpuoštos miestų aikštės, vyksta daugybė nemokamų šventinių renginių, tad ir bilietais į koncertus ar teatrus rūpintis nereikės“.

Artėjant šventiniam periodui, kelionę geriausia dovana laiko ir S. Albavičiūtė: „Dovanoju keliones ir kitiems, ir sau – vos tik atsiranda papildomų pinigų. Manau, kad joks daiktas negali atpirkti kelionių įspūdžių. Visada sakau, kad geriausia dovana – padovanoti įspūdžius, prisiminimus ir į tokią dovaną – kelionę – visa tai telpa“, - sakė S. Albavičiūtė. Mergina sakė svajojanti apie Meksiką, Tibetą.

Simona Albavičiūtė
Simona Albavičiūtė
© Asmeninio albumo nuotr.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Siaubas Šiauliuose: įtariama, kad moteris iš balkono išmetė savo vaiką ir iššoko pati (356)

Šiauliuose iš balkono (ketvirtas aukštas) iškrito 6 metų mergaitė. Pirminiais duomenimis, po...

Nemaloni staigmena emigrantams Jungtinėje Karalystėje: per vieną dieną gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis (387)

Pastaruoju metu vis dažniau nuskamba istorijos apie iš Jungtinės Karalystės (JK) deportuojamus...

Rimvydas Valatka. Kriptovaliutos dėsnis – jauni meilužiai meta seną tautą (18)

Dienos po Šv. Valentino šimtametei tautai išpuolė kaip reta sunkios. Šalčių pakąstos rožės...

Lietuvoje pagimdė rekordiškai jauna mergaitė (793)

Šiais metais sausio mėnesį Lietuvoje naujagimio susilaukė vos 12 metų sulaukusi mergaitė. Tai...

Už lietuvio kariškio ištekėjusiai etiopei dėl savo laimės teko pakovoti: turi patarimų ir lietuviams (232)

Daugiau nei prieš dešimtmetį iš Etiopijos atvykusi Eskedar Maštavičienė prisimena nelengvą...

Sparčiai populiarėjanti kombučia: vieniems – panacėja nuo įvairių ligų, kitiems – tiesiog skanus gėrimas (34)

Kai paprastą pasaulyje nuo seno žinomą arbatos grybą visi pradėjo vadinti egzotiškai...

Gyvai / Lietuvos kyokushin karatė čempionato finalai

Lietuvos kyokushin karatė čempionato finalai. Tiesiogiai iš Vilniaus.

Rado pelningą būdą išnaudoti automobilius: jau pritraukė milijonus

Izraelyje įsikūrusi sparčiai besiplečianti įmonė savo pavyzdžiu įrodė, kaip užsitikrinti...

Tikroji išdykėlė kratosi senojo pseudonimo ir išgyvena aukso amžių ne tik scenoje, bet ir asmeniniame gyvenime (62)

Nors pastaruoju metu Aušrinę Gerikienę televizijos ekranuose ar naujienų portaluose matome...

Unikalaus žaidimo autorius: sėkmingo verslo taisyklės pasikeitė (8)

Izraelyje gyvenantis Ronen Gafni dirbo programuotoju, vedė mokymus, su žmona augino du vaikus, bet...