aA
Norintiems pradėti savo verslą, dar vienas palengvinimas: internetinis portalas, kuriame galima rasti visus žingsnius nuo idėjos išgryninimo, iki sutarčių su darbuotojais sudarymo pavyzdžių. DELFI domisi verslilietuva.lt teikiamomis galimybėmis verslo naujokams ir senbuviams.
Verslas internetu
Verslas internetu
© Shutterstock nuotr.

Vieno langelio principas internete

Verslilietuva.lt internetinis projektas yra platforma, naudinga tiek pradedantiems verslą, tiek jį jau turintiems. Portalo vyriausiasis projektų vadovas Konstantinas Pečiulis pasakoja, kad verslilietuva.lt yra tarsi visas informacines sistemas vienijanti svetainė, nukreipianti asmenis į jiems reikiamus tinklalapius. Tuo tarpu jau esamiems verslininkams portalas suteikia galimybę vienu paspaudimu susisiekti net su 119 institucijų, persiųsti joms dokumentus, reikalingus leidimams, licencijoms išduoti ir gauti institucijų atsakymus.

„Pas mus portale iš esmės yra nuorodos į kitose informacinės sistemose esančias paslaugas, taip pat mes teikiame į savo portale sukurtas paslaugas, tai pranešimų dėžutė, kurios pagalba galima gauti leidimus iš 119 institucijų, tai iš 60 savivaldybių ir 59 valstybės institucijų, kurios išduoda leidimus verslui“, – aiškina K. Pečiulis.

Projektų vadovas aiškina, kad verslilietuva.lt portale galima išsiimti alkoholio, tabako prekybos, elektros gamybos licencijas ir kitus verslininkams reikalingus dokumentus.

Tačiau svarbiausias portalo teikiamas patogumas yra vienoje skiltyje esančios visos el. paslaugos, kurių gali reikėti tiek planuojantiems pradėti verslą, tiek jį jau turintiems. Pasirinkus skiltį „El. paslaugos“ vartotojas nukreipiamas į elektroninių paslaugų sąrašą, prie kurių yra paaiškinimai ir jų funkcijos.

verslilietuva.lt
verslilietuva.lt
© DELFI

Steigiantiems verslą vos 6 žingsniai

Portalas verslilietuva.lt turėtų būti aktualiausias verslo naujokams. K. Pečiulis sako, kad visi norintys vystyti savo idėjas, pirmiausia turėtų apsilankyti šioje svetainėje ir perskaityti jiems galimai aktualią informaciją.

„Verslo naujokai gali sužinoti viską nuo verslo planavimo iki jo įsteigimo, plėtros ir galų gale uždarymo. Taip pat apie laikiną paslaugų teikimą Europos Sąjungoje“, – teigia K. Pečiulis.

Vyriausiasis projektų vadovas, norintiems pradėti savo verslą išvardija visus žingsnius nuo idėjos išgryninimo iki visiško verslo funkcionavimo.

  • Pirmiausia rekomenduojama užeiti ir pasinaudoti verslilietuva.lt svetainėje esančiais elektroniniais įrankiais. Čia pasiskaičiuoti kuriamo verslo pelną, samatą, numatyti pajamas mėnesiui ir matyti penkerių metų perspektyvą kuriamai verslo idėjai.
  • Antras žingsnis - pasinaudoti verslo atmintine. Portale yra 23 verslo atmintinės, kuriose aprašomi visi reikalavimai, kaip pradėti verslą beveik visose galimose srityse: kaip ir kur gauti leidimus, pagrindiniai teisės aktai, kurių reikia laikytis steigiant verslą, pateikiama preliminari informacija apie galimai būtinos įrangos kainą prekybos ar maitinimo įstaigoms.
  • Taip pat reikia pasidomėti, kokios procedūros būtinos, norint keisti patalpų paskirtį, jei planuojama nuomoti ne verslo idėjai skirtas patalpas.
  • Tuomet portale verta susirasti darbuotojų įdarbinimo procedūras ir reikalavimus bei tvarkyti apskaitą.
  • Galų gale nuspręsti, ar norima steigti individualią įmonę, ar uždarą akcinę bendrovę, ar kitą darinį.
  • Pagal numatomus reikalavimus įregistruoti savo verslą.

verslilietuva.lt
verslilietuva.lt
© DELFI

Konsultacijos su institucijomis internetu

Pasak K. Pečiulio, portalas verslilietuva.lt reikalingas ir verslo senbuviams. Čia jie gali ieškoti atsakymų į verslo problemas, remdamiesi kitų žmonių patirtimi ir rekomendacijomis, suformuotais sprendimų modeliais.

„Senbuviams turbūt būtų aktualūs kontroliniai klausimynai, kuriuos naudoja jau priežiūrą atliekančios institucijos, ateidamos pas verslininką inspektuoti jo verslo vietos, tarkim. Ar tai būtų restoranas, valgykla ar prekybos vieta. Institucijos naudojasi tais kontroliniais klausimynais nustato, ar pagal tuos klausimus verslas atitinka reikalavimus“, – aiškina K. Pečiulis.

Nereikia papildomų dokumentų

Tiek pradedantiems verslą, tiek jį jau vystantiems, norint pasinaudoti verslilietuva.lt el. paslaugomis užtenka turėti elektroninę bankininkystę, per kurią asmuo bus perkeltas į jam reikiamos el. paslaugos tinklalapį. Tačiau portalo vyriausiasis projektų vadovas priduria, kad kai kurioms paslaugoms vis dėlto bus reikalingas e. parašas.

„Įmonės vadovui geriausia turėti elektroninį parašą, kad galėtų jau visomis paslaugomis naudotis. Kadangi kai kurios iš jų reikalauja aukštesnio saugumo ir prašo dokumentą pasirašyti elektroniniu parašu“, – sako K. Pečiulis.

Anot jo, daliai verslilietuva.lt esančių el. paslaugų nereikia jokių papildomų dokumentų – jose integruoti Valstybinės mokesčių inspekcijos, Sodros, Registrų centro duomenys. O jeigu institucijose dar nėra vieno ar kito dokumento, jį verslininkas gali elektroniniu būdu prisegti prie siunčiamų kitų pareiškimų ar prašymų.

Verslo steigimo procesas dar niekad nebuvo toks aiškus ir visur aprašomas, todėl visi norintys jį pradėti, turintys idėjų ir tiesiog nežinantys, nuo ko pradėti, gali mažiau nei per pusvalandį sužinoti visą verslo steigimo abėcėlę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kęsto Komskio verslas žlunga nesumokėjęs našlaičiams (164)

Vilnietė Simona Kibirkštytė viena augina du mažus vaikus. Be tėvo juos paliko tragiška avarija,...

Pirkėjams rūpi ne tik kaina: už skandalus įmonės sumoka kritusiais pardavimo rodikliais (53)

Lietuviai skaito produktų etiketes, o specialūs produktų žymėjimai, tokie kaip „ekologiška“...

Gyvai / Specialisto patarimai perkantiems automobilius ir pokalbis apie Užgavėnes „Delfi rytas“

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo“, – taip šiandien turėtume šūkauti, užsikąsdami ir...

Nuramino dėl Vilniuje įtarto koronaviruso atvejo: visi mėginiai neigiami (145)

Dėl koronaviruso tirto iš šiaurės Italijos grįžusio vyro mėginiai buvo neigiami, patvirtino...

Italija ištikta šoko, pirminio koronaviruso šaltinio nustatyti nepavyksta šalį krečia ir politikų rietenos (61)

Europoje kilusios koronaviruso bangos paliestoje Italijoje tolydžio plinta panika. Šalies...

Mirė Sausio 13-osios byloje kaltu pripažintas buvęs sovietų gynybos ministras (163)

Maskvoje mirė buvęs Sovietų Sąjungos gynybos ministras Dmitrijus Jazovas , pranešė Rusijos...

Koronavirusui skverbiantis į Europą, prognozuojamos pasekmės: Lietuvos ekonomikai tai atsilieps (41)

Lietuvos ekonomikai Kinijoje ir Šiaurės Italijoje siaučiančio koronaviruso pasekmės bus...

Ant suolo lemiamu metu paliktas Motiejūnas: Kinijoje gynybos principai kitokie (26)

Donato Motiejūno sugrįžimas į Lietuvos rinktinę nebuvo rožėmis klotas. Pasitelkęs savo...

The Economist

Vėl paverskime Europą nuobodžia! (1)

ES ginčijasi dėl smulkmenų ir džiaugiasi grįžusiu nuobodžiu stabilumu.

Bankai nespėja dalyti paskolų, tačiau NT analitikas ragina pradėti galvoti logiškai (70)

Ekonomistai jau kelerius metus viešojoje erdvėje kalba, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja. Vienas iš...

|Maža didelių žinių kaina