Lietuvos zoologijos sode gali pamatyti, kad ne visos katės baidosi vandens, o vasaros laukia ne visi gyvūnai. Kol Lietuvos zoologijos sodo liūtė Molė mėgaujasi saulės voniomis, kitos katės atgaivos ieško net vandenyje.
© DELFI (E.Kniežausko nuotr.)

Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė pasakojo, kad pagrindinis plėšrūnų užsiėmimas dabar yra kailio keitimas.

„Kuo skiriasi plėšrūnai nuo kitų gyvūnų? Vasarą jie numeta kailį ir svorio. Pavyzdžiui, didžiosios katės, kaip ir naminiai katinai nujaučia ateinančią žiemą ir, jei reikia, užsiaugina ir storesnį kailį“, – kalbėjo vedėja.

Daugumai lietuvių tokia vasara, kokia yra dabar, nėra pati laukiamiausia. Atslenkančios vėsaus oro masės, dideli vėjai neleidžia pilnai mėgautis vasaros teikiamais malonumais, bet kažkam mes taip pat esame Pietų kraštai. Kai kuriems zoologijos sode esantiems gyvūnams tai tikra atgaiva.

„Vasarą nelaisvėje gyvūnams yra sunkiau. Dauguma mūsų kačių yra Sibiro gyventojos – snieginiai leopardai, Amūro tigrai, taip pat turime ir arktinių vilkų. Jie jaučia diskomfortą, jiems karšta, dingsta apetitas“, – pasakojo A. Grėbliauskienė.

Kaune įsikūręs zoologijos sodas turi bene turtingiausią Amūro tigrų veisimo istoriją ir patirtį. Po visą Europą paskleidęs savo užaugintus Amūrinius tigrus, greitai galės jiems palengvinti gyvenimą.

„Šiaurės gyvūnams būtinai reikia duoti šalto vandens. Jį pakeičiame kelis kartus per dieną. Po renovacijos tigrai turės baseinus, kuriuose galės nardyti. Dabar tik daryti fontanus ir laistyti gruntą galime. Katės bijo vandens, bet vasarą tą baimę įveikia“, – sakė skyriaus vedėja.

Nėra lengva ir kitiems plėšrūnams – vilkams.

„Vikė, kai karšta, lenda į pavėsį, bet arktiniams vilkams to neužtenka. Vasara jų gimtinėje trunka mėnesį. Gegužę dar laikosi 20 laipsnių šalčio pagal Celsijų, o rugsėjį jau prasideda pūgos. Jie dieną naktį lakioja. Per karščius fontanus jiems paliekame dieną-naktį įjungtus. Gerai, kad zoologijos sode daug senų ir didelių medžių. Atsiranda pavėsis, drėgmė geriau laikosi“, – kalbėjo A. Grėbliauskienė.

Jei didžiosios katės ir arktiniai vilkai leipsta nuo karščio, kai temperatūra pasiekia 30 laipsnių, tai kiti gyvūnai zoologijos sode tik ir laukia karščių – tai ropliai.

„Mūsų skyriaus gyvūnai yra šaltakraujai ir jie labai priklauso nuo aplinkos. Mes visada labai laukiame vasaros. Visos roplių rūšys kilusios iš šiltų kraštų. Antarktidoje roplių nėra“, – pasakojo šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėja Alma Pikūnienė.

Anot jos, geidžiamiausia temperatūra yra 25 ir daugiau laipsniai pagal Celsijų.

„Kai atšyla, tai mes kiekvieną šiltą akimirką gaudome ir nešame gyvūnus į lauką. Kai kurie ir dabar jau ten yra ir gyvens iki rudens. Gyvūnui taip daug sveikiau ir jis būna laimingesnis“, – pasakojo skyriaus vedėja.

Tropikariume esančiuose terariumuose galima užtikrinti aukštesnę temperatūrą nei dabar besilaikantys vargani 17 laipsniai, bet nebūtinai dirbtinė šiluma turės pranašumą prieš natūralią.

„Dėl ko savo vaikus vežame į lauką? Kad imuninė sistema atsirastų, išvengtumėme rachito ir panašiai. Tas pats su gyvūnais. Ir močiutės kaime kuo anksčiau stengiasi išvesti viščiukus ir veršelius į lauką. Jokios lempos negali atstoti natūralios šviesos. Tik mūsų gyvūnai nuo naminių skiriasi tuo, kad jiems reikia labai daug šviesos ir šilumos“, – sakė A. Pikūnienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienas paslaptingiausių ginklų istorijoje: liepsnojo net jūra karius apimdavo paniška baimė (26)

Bizantijos gyventojai šį paslaptingą ginklą vadino „jūrų ugnimi“, vėliau istorijoje...

Lietuva laukia Venckienės grąžinimo: kaip violetinė Garliavos banga užvaldė politikų protą (532)

Nuo Lietuvos teisėsaugos į JAV pabėgusi Neringa Venckienė šiuo metu suimta ir laikoma JAV...

Prabangus gyvenimas slėpė kraupias paslaptis: patikusias moteris grobdavo tiesiog gatvėje (22)

„Sraigtasparnių nusileidimo aikštelė, 27 miegamieji su neperšaunamaisiais langais, iš aukso...

Karbauskis: aš – švariausias politikas Lietuvoje, o mes kitąmet tikriausiai laimėsime visus trejus rinkimus (80)

Nors žemės ūkio ministras Bronius Markauskas išsaugojo pareigas bent jau iki tol, kol savo...

Emigrantė kirpėja: norvegių grožio samprata skiriasi kardinaliai (11)

Laikai, kai lietuviai užsienyje buvo tik pigi darbo jėga, jau tikrai praėjo. Nuo Lietuvos...

Rimvydas Valatka. Misija kenkti Lietuvai (384)

Amerika turėjo makartizmą. Lietuva turi markauskizmą. Kalba ne tik apie nabagą žemės ūkio...

Virtuvės atnaujinimas: kaip tai padaryti greitai, lengvai ir pigiai (3)

Virtuvė yra vienas daugiausiai naudojamų kambarių namuose, o tai reiškia, kad ji ypač linkusi...

Užkalnis: baisi rizika restorano nenužudė (63)

Žinote, kokia blogiausia mintis pasaulyje, atidarinėjant restoraną? Sakyti „padarom taip, kad...

Atliko eksperimentą: kas nutiko savaitę pasimaitinus kaip „Victoria's Secret" modelis? (11)

Jei kada nors žavėjotės „Victoria's Secret“ madų šou, tikėtina, kad norėtumėte sužinoti...

Kada klastotė gali kainuoti brangiau už originalą (8)

Įsigijus klastotę trečiojoje šalyje didesnių problemų muitinėje neturėtų kilti, jei tai vos...