Lietuvos zoologijos sode gali pamatyti, kad ne visos katės baidosi vandens, o vasaros laukia ne visi gyvūnai. Kol Lietuvos zoologijos sodo liūtė Molė mėgaujasi saulės voniomis, kitos katės atgaivos ieško net vandenyje.
© DELFI (E.Kniežausko nuotr.)

Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė pasakojo, kad pagrindinis plėšrūnų užsiėmimas dabar yra kailio keitimas.

„Kuo skiriasi plėšrūnai nuo kitų gyvūnų? Vasarą jie numeta kailį ir svorio. Pavyzdžiui, didžiosios katės, kaip ir naminiai katinai nujaučia ateinančią žiemą ir, jei reikia, užsiaugina ir storesnį kailį“, – kalbėjo vedėja.

Daugumai lietuvių tokia vasara, kokia yra dabar, nėra pati laukiamiausia. Atslenkančios vėsaus oro masės, dideli vėjai neleidžia pilnai mėgautis vasaros teikiamais malonumais, bet kažkam mes taip pat esame Pietų kraštai. Kai kuriems zoologijos sode esantiems gyvūnams tai tikra atgaiva.

„Vasarą nelaisvėje gyvūnams yra sunkiau. Dauguma mūsų kačių yra Sibiro gyventojos – snieginiai leopardai, Amūro tigrai, taip pat turime ir arktinių vilkų. Jie jaučia diskomfortą, jiems karšta, dingsta apetitas“, – pasakojo A. Grėbliauskienė.

Kaune įsikūręs zoologijos sodas turi bene turtingiausią Amūro tigrų veisimo istoriją ir patirtį. Po visą Europą paskleidęs savo užaugintus Amūrinius tigrus, greitai galės jiems palengvinti gyvenimą.

„Šiaurės gyvūnams būtinai reikia duoti šalto vandens. Jį pakeičiame kelis kartus per dieną. Po renovacijos tigrai turės baseinus, kuriuose galės nardyti. Dabar tik daryti fontanus ir laistyti gruntą galime. Katės bijo vandens, bet vasarą tą baimę įveikia“, – sakė skyriaus vedėja.

Nėra lengva ir kitiems plėšrūnams – vilkams.

„Vikė, kai karšta, lenda į pavėsį, bet arktiniams vilkams to neužtenka. Vasara jų gimtinėje trunka mėnesį. Gegužę dar laikosi 20 laipsnių šalčio pagal Celsijų, o rugsėjį jau prasideda pūgos. Jie dieną naktį lakioja. Per karščius fontanus jiems paliekame dieną-naktį įjungtus. Gerai, kad zoologijos sode daug senų ir didelių medžių. Atsiranda pavėsis, drėgmė geriau laikosi“, – kalbėjo A. Grėbliauskienė.

Jei didžiosios katės ir arktiniai vilkai leipsta nuo karščio, kai temperatūra pasiekia 30 laipsnių, tai kiti gyvūnai zoologijos sode tik ir laukia karščių – tai ropliai.

„Mūsų skyriaus gyvūnai yra šaltakraujai ir jie labai priklauso nuo aplinkos. Mes visada labai laukiame vasaros. Visos roplių rūšys kilusios iš šiltų kraštų. Antarktidoje roplių nėra“, – pasakojo šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėja Alma Pikūnienė.

Anot jos, geidžiamiausia temperatūra yra 25 ir daugiau laipsniai pagal Celsijų.

„Kai atšyla, tai mes kiekvieną šiltą akimirką gaudome ir nešame gyvūnus į lauką. Kai kurie ir dabar jau ten yra ir gyvens iki rudens. Gyvūnui taip daug sveikiau ir jis būna laimingesnis“, – pasakojo skyriaus vedėja.

Tropikariume esančiuose terariumuose galima užtikrinti aukštesnę temperatūrą nei dabar besilaikantys vargani 17 laipsniai, bet nebūtinai dirbtinė šiluma turės pranašumą prieš natūralią.

„Dėl ko savo vaikus vežame į lauką? Kad imuninė sistema atsirastų, išvengtumėme rachito ir panašiai. Tas pats su gyvūnais. Ir močiutės kaime kuo anksčiau stengiasi išvesti viščiukus ir veršelius į lauką. Jokios lempos negali atstoti natūralios šviesos. Tik mūsų gyvūnai nuo naminių skiriasi tuo, kad jiems reikia labai daug šviesos ir šilumos“, – sakė A. Pikūnienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Savaitės pradžioje Lietuvos orus lems ciklonas (5)

Pirmadienio dieną Lietuva pateks į šilčiausiąją šio ciklono dalį. Aukščiausia temperatūra...

Laikantis Viduržemio jūros regiono dietos pagerėja sveikata: egzotiška mityba lengvai suderinama su lietuviška (73)

Jeigu norite valgyti kaip tikras Viduržemio jūros regiono gyventojas, pasirodo, visai nereikia...

Parduotuvės vadovas apie krentančius pardavimus: kažkas jaučiasi, bet nežinau tik kas (366)

Tiek Lietuvoje, tiek Europoje kalbama, kad šiuo metu yra ekonominis pakilimas.

Kraupios pliušiniais žaislais nuklotos vaikų kapinės: ten patekus norisi sukalbėti visas maldas, kurias moki (16)

Ilgas žvyrkelis. Šalia jo – sena, medinė, išvirtusi tvora. Aplink matosi kelios trobelės,...

Šio diktatoriaus tironija sunkiai protu suvokiama: po masinės egzekucijos prancūzams trūko kantrybė prabangiose vilose – kraupūs radiniai (109)

Centrinė Afrikos Respublika ( CAR ), nepaisant neapsakomai gausių gamtinių išteklių, išlieka...

Kremliaus logika: baugina JAV bombonešiais Lietuvoje, bet pasienyje griaudi rusų bombos (1070)

Kodėl NATO sąmoningai kursto įtampą pasienyje su Rusija ? Kodėl Lietuvoje JAV ir...

Į legionieriaus vėlyvą atsisveikinimą smagiai reagavo ir Juškevičius, ir buvęs strategas (1)

Dar birželio antroje pusėje Žanis Peineris raitė parašą ant sutarties su Stambulo...

Baigėsi festivalis „Karklė“: didžiausi gerbėjai jau laukia kitų metų Papildytos nuotraukų galerijos (47)

Tris dienas trukusiame festivalyje „ Karklė Live Music Beatch 2018“ nuskambėjo paskutinis šių...

Nakvynės vietos įsiminė ilgam: vienoje – įdėmus savininko žvilgsnis, kitoje – dušas kambaryje (3)

Pasiskaičiusi istorijų apie prastus ir keistus viešbučius, nutariau parašyti ir savo...

Justino Jankevičiaus nebelieka „Kitokiuose pasikalbėjimuose“: šiandien mes sukame skirtingais keliais (43)

„Kitokių pasikalbėjimų“ kūrėjas Mantas Bertulis socialiniame tinkle „Facebook“...