Ne tik šašlykai ar riebios ant laužo keptos dešrelės kenkia širdžiai. Žmonėms, kurie neleistinoje vietoje susikuria laužus, širdies ritmą pakoreguoti gali sutikti miškininkai ir aplinkosaugininkai.
© Shutterstock nuotr.

Prasidėjus poilsiavimo gamtoje sezonui girininkas Darius Šapokas nori atkreipti dėmesį į šią pramogą, kuri baigtis gali labai liūdnai.

Miškininkai pripažįsta – natūraliai gaisrai gamtoje nekyla. Šalčininkų miškų urėdijos Girios girininkijos girininkas D. Šapokas gaisrų miške mastą ir poveikį puikiai supranta – Šalčininkų miškai ne vieną kartą smarkiai nukentėjo nuo įsisiautėjusios ugnies, tačiau kiekvieno prasižengėlio bausti neskuba.

„Reikia džiaugtis, kad žmonės randa laiko ir nori pasibūti gamtoje, bet reikia žinoti, kaip saugiai ir gerai pasibūti joje“, – sakė miškininkas.

Gaisras yra rykštė ne tik žmonių turtui, bet ir gamtai. Deja, ne visi miškų lankytojai gali suvokti tikrąjį, o ne tik iš nuotraukų matomą gaisrų mastą.

Suniokotose plotuose gyvybė dar daug metų sunkiai atsikuria. Sunaikinami ne tik paukščių lizdai, smulkūs žinduoliai, augalų rūšys, bet ir visa smulkioji gyvybė – mikroflora ir mikrofauna. Prasidėjusi grunto erozija neleidžia taip lengvai miškui atsikurti.

Įstatymais įtvirtinta nuostata, kad miškai yra visuomenės turtas dar nereiškia, kad juose galima elgtis kaip panorėjęs. Laužaviečių bet kur kurti negalima, o tik tam įrengtose vietose. Saugiu atstumu nuo medžių kamienų įrengtose laužavietėse, kurios yra apsuptos plačia mineralizuota juosta.

Ne visi poilsiautojai varginasi kūrendami laužus. Daug kam patogiau yra atsivežti savo šašlykinę ar nusipirkti pigią vienkartinę iš prekybos centro. Jas kūrenti taip pat reikia atsakingai.

„Net ir atsivežus savo šašlykinę, ją galima kūrenti tik tam skirtose vietose – poilsiavietėse ar kitose profesionaliai įrengtuose taškuose, kur jau yra laužavietės. Ten gerai užtikrintas saugumas, bet ir patiems reikia imtis priemonių. Žarijas iš šašlykinės reikia išpilti į laužavietę, jas užgesinti su vandeniu ar apipilti žemėmis, nes neatsakingas elgesys gali pridaryti daug žalos miškui, miškininkams ir gamtai“, – sakė D. Šapokas.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudą nuo 28 iki 57 eurų už ne vietoje sukurtą laužavietę, bet išlaidos gali išaugti keleriopai, jei miškininkai ras šiukšlių ar mėtomų nuorūkų. Vien už nuorūką gresia 145 eurų baudos, bet D. Šapokas neskuba jų dalinti.

„Kaip jau sakiau, nereikia skubėti bausti. Ne blogi žmonės eina į mišką ilsėtis, o ir per mano praktiką neteko sutikti labai agresyvių, labai girtų. Miškų lankymo sezono metu mes labiau atliekame prevencinę priemonę. Daug bendraujame su miško lankytojais, rūkančius prašome rūkyti tvarkingai, paaiškiname kur galima susirasti laužavietes ir saugiai kūrenti laužus. Manau pirmojoje vietoje ir turėtų būti prevencija ir švietimas“, – sakė girininkas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darbdaviai dėl šių darbuotojų neriasi iš kailio: kokias algas jiems siūlo (2)

Paklausiausių profesijų sąrašas plečiasi, darbo rinkoje trūksta ne tik programuotojų, IT...

Socialdemokratų „atskilėliai“ kuria partiją: buvusio elito likučiai ir „darbiečių“ pažiba pirmininku išrinko G. Kirkilą (436)

Šeštadienį į steigiamąjį suvažiavimą Vilniuje susirinko naujos politinės organizacijos –...

Atviras interviu su Ieva Zasimauskaite apie maldas nuo pusės penkių ryto ir veidmainystes pramogų pasaulyje (84)

Lietuva išsirinko – šįmet į didžiąją „Euroviziją“ siunčia Ievą Zasimauskaitę....

BBC: buvęs rusų šnipas parašė laišką Putinui (75)

Buvęs dvigubas Rusijos agentas Sergejus Skripalis dar prieš apnuodijimą rašė Rusijos...

Landsbergis: laikas kalbėti apie mūsų, kaip politinės partijos, ateitį papildyta (387)

Artėjant 2019 metų rinkiminiam maratonui konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis partijos...

Painiava Eurolygoje mažėja: ką „Žalgiris“ gaus sau į ketvirtfinalio porą? tikslas – išvengti CSKA, apklausa (41)

Dar net nespėjus deramai pasidžiaugti Kauno „Žalgirio“ šią savaitę pagaliau ištrauktu...

Laukiantiems pavasario – puikios naujienos (15)

Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai . Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10...

Verslininkė Inga Malinauskienė: šeimoje aš indų plauti nenoriu (29)

Baltijos Amerikos klinikai jau daugiau nei 20 metų vadovaujanti Inga Malinauskienė nelinkusi...

Liūdną vaizdą apie Lietuvą piešia ne tik Ballų šeimos realybės šou, bet ir filmas apie reperę Silvaną (9)

„Kino pavasario“ atidarymo filmu šiemet tapusi trijų Švedijos režisierių juosta „Silvana“...

Sūrio pyragas su šviežiais vaisiais

Papuoštas mandarinais, kivi vaisias ir braškėmis, šis nekeptas sūrio pyragas atrodo beveik...