aA
Žvejo mėgėjo bilietas reikalingas net tuo atveju, jei žvejoji ant šakelės prisirišęs valą. Tą gerai žinojo Trakuose sutiktas poilsiautojas ir patikrinimo metu Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams tiesė žvejo mėgėjo bilietą.
© DELFI (E.Kniežausko nuotr.)

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai pirmadienio pavakarę surengė neeilinį patikrinimą Trakuose poilsiautojų nugultose ežerų pakrantėse. Pareigūnai aptiko du žvejo mėgėjo bilietų neturinčius, bet meškeriojančius asmenis ir nubaudė tris per arti vandens pastatytų automobilių šeimininkus.

Inspektoriai dar prieš reido pradžią sutiko – daug pažeidėjų nepavyks rasti karštą pirmadienio vakarą, o brakonieriai renkasi atokesnes vietas. Tačiau, pasak inspektorių, poilsiautojai turi žinoti, kad gali būti patikrinti ir pačiu netikėčiausiu laiku.

Opiausia poilsiautojų keliama problema gamtai ir kitiems poilsiautojams – šiukšlės. Jei seniūnijai priklausančiose ar privačiose poilsiavietėse poilsiautojų paliekamos šiukšlės surenkamos – bešeimininkėje žemėje neatsakingi poilsiautojai nesikuklina palikti šiukšlių po savęs ar kūrenti nelegalių laužų.

Laikinai Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento vadovo pareigas einantis Juozas Dautartas teigė, kad šiukšlinimo problema nors ir mažėja, bet išlieka skaudi.

„Šiukšlių prie vandens telkinių randame mažiau nei ankstesniais metais, bet jų vis tiek labai daug. Pagrindinė to problema ne tame, kad nebūtų konteinerių, tačiau trūksta poilsiavimo kultūros. Daug keliauju po užsienį, Skandinaviją – ten nėra tokio klausimo, ar galima palikti šiukšles po savęs“, – pasakojo J. Dautartas.

Nors stambios atliekos – padangos, namų apyvokos įrengimai perdirbti priimami nemokamai, anot J. Dautarto, žmonės veždavo ir veža jas į paprastas stovėjimo aikšteles šalia Trakų ežeryno.

Kita problema, su kuria nuolat turi kovoti gyvosios gamtos inspektoriai – neleistinas automobilių statymas šalia vandens. Neužtenka išlaikyti reikalaujamo atstumo iki vandens telkinio. Automobilio palikti bet kur ant pievos negalima. Automobilį reikia statyti tam pritaikytoje aikštelėje arba šalikelėje.

Vandens telkinio apsauginėje juostoje automobilius pastačiusiųjų laukia baudos nuo 100 ik 500 litų.

Vilniaus Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyresnysis specialistas Egidijus Kirkliauskas teigė, kad poilsiautojai mėgsta statytis automobilius vos ne pakrantėje, ir paskui jie stebisi, iš kur tos baudos. Tačiau automobiliai nėra tokie nekalti.

„Automobiliai yra mobilūs taršos šaltiniai. Į aplinką iš jų gali patekti įvairios kenksmingos medžiagos, todėl privalu laikytis tam tikro atstumo“, – kalbėjo vyresnysis specialistas.

Varvantys tepalai ir kitos medžiagos iš ne visai techniškai tvarkingų automobilių netrunka patekti į gruntą, o iš ten į vandenį, kur naikina mikrofauną, moliuskus, teršalai kaupiasi žuvyse. Medžiagos yra neskaidžios ir aplinkoje išlieka ne vienus metus.

Itin skaudi problema būna, kai poilsiautojai neretai dar įsigudrina ir nusiplauti automobilius paežerėje. Tada taršos mastai išauga žymiai daugiau, o taip pat prisideda ir valymo produktų tarša. Iš šampūno ir muilo į aplinką patenka fosfatai, kurie skatina vandens žydėjimą ir prisideda prie deguonies, reikalingos žuvims, suvartojimo ar telkinių apžėlimo

Tačiau inspektoriai nėra beširdžiai. Jeigu jie mato, kad taisykles pažeidė kultūringi, neprisišiukšlinę, negirtaujantys žmonės – jie apsiriboja tiesiog pabarimu ir nurodymu perstatyti automobilį į tinkamą vietą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskis pasiruošęs keisti NT apmokestinimą (101)

Premjeras Saulius Skvernelis ir Seimo „valstiečių“ frakcijos lyderis Ramūnas Karbauskis...

Ministerijoje budėjusi mokytoja Veronika grįžta pas mokinius: dirbs neatlygintinai (395)

Švietimo ir mokslo ministerijoje ( ŠMM ) nuo lapkričio 28 dienos budėjusi pradinių klasių...

650 tūkstančių gyventojų – „Sodros“ pranešimai apie naują pensijų skaičiavimo tvarką (13)

Gyventojams, kurie dalyvauja pensijų kaupime ir buvo pasirinkę kaupimą pagal formulę 2+0+0 bei nuo...

Kauno Kalėdų miestelio kainų apžvalga: kiek mokėsite už karštą vyną, kavą ir saldėsius (5)

Kauno rotušės aikštėje esančio kalėdinio prekybos miestelio pardavėjai patenkinti - žmonių...

Kaunas siūlo įteisinti policijos ir vairuotojų išpeiktą naujovišką gatvių ženklinimą (132)

Kauno gatvėse išpiešti rombai sukėlė tikrą diskusijų audrą – vieni palaikė Kauno...

Po dar vienų derybų mokytojai ketina stabdyti streiką ir trauktis iš ministerijos (154)

Po antradienį vykusio dar vieno darbo grupės posėdžio Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM),...

„Manchester United“ atleido trenerį Jose Mourinho (30)

„Manchester United“ atleido vyriausąjį komandos trenerį – portugalą Jose Mourinho . Apie...

Britų vyriausybė intensyvina pasiruošimo planus blogiausiam variantui (4)

Didžiosios Britanijos vyriausybė antradienį susirinko tartis dėl pasiruošimų scenarijui, kad...

Bunkės mylimasis – pirmą kartą atvirai: papasakojo, kodėl buvo priverstas mesti kriminalisto darbą (37)

Dainininkės Natalijos Bunkės širdies draugas Edgaras Eidėjus pirmą kartą viešai prieš...

Sniegingą rytą nuotaiką sugadino „Volkswagen“ vairuotojas: tegul kraustosi ten, kur KET negalioja (46)

Tamsų ir sniegingą pirmadienio rytą Vilniaus gatves sukaustė tradicinės spūstys. Ne paslaptis,...