Apie „Žvejybos rojų“ kalbama buvo daug, bet tiek pat darbo buvo įdėta ir jį kuriant. Po kelis metus vykdytų mokslinių tyrimų, įžuvinimo darbų, biurokratinių procesų, pagaliau jis oficialiai atidarytas Zarasų ir Molėtų rajonuose. Nors ne visi entuziastai dar spėjo įmerkti meškeres į praturtintus ežerus, jau žvalgomasi, kur galėtų atsirasti dar vienas toks rojus.
© DELFI (E.Kniežausko nuotr.)

„Mes pajuokaujame, kad visą Lietuvą norime paversti „Žvejybos rojumi“, bet širdyje tikiu, kad tai įmanoma. Toks ir yra mūsų tikslas. Tokius projektus galime paremti patys iš savo šaltinių, smarkiai prisideda ir žvejai mėgėjai, kurie už leidimus žvejoti sumoka milijonus. Darysime viską, kad tie pinigai ir būtų skiriami vandens telkiniams“, – kalbėjo Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

„Žvejybos rojus“ – išskirtinė vieta Lietuvoje. Žvejai ten gali tikėtis geresnių laimikių, nes įžuvinimas kelis metus jau buvo vykdomas intensyviau, į tuos vandens telkinius pro padidinamąjį stiklą žiūrėjo ir vietiniai gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai. Visgi, manais žvejai taip pat turės aukoti savo senus įpročius – „Žvejybos rojuje“ galios „pagavai-paleisk“ principas ir parsinešti namo meškeriotojai galės ribotą skaičių žuvų.

„Ne vien tik įžuviname telkinius. Imamės ir kitų priemonių lygiagrečiai. Švietimas gali daug ką. Žinomas žvejys Paulius Korsakas pasakojo, kad jį džiugina jauni žvejai, kurie į vandenį švysteli visą kibirą žuvies. Seni žvejai griebiasi už galvos, o jis šypsosi. Žmonės išleidžia šimtus eurų įrangai, valtims, kelionėms, tad tikrai gali nusipirkti žuvies. Žvejyba tampa vis geresniu laiko leidimo būdu ir manau, kad „pagavai-paleisk“ principas čia labai gerai suveiks“, – pasakojo ministras.

Nuo pavasario šiuose rajonuose galioja visai kitos žvejybos taisyklės nei likusioje Lietuvos teritorijoje.Vienuose ežeruose griežtai galios „pagavai-paleisk“ principas visam laimikiui. Kitose ežeruose bus apribotas sugaunamos žuvies skaičius. Prioritetas bus teikiamas plėšriosioms žuvims, tad greičiausiai labiausiai ribojamas bus pagaunamų lydekų skaičius, o kituose ežeruose bus draudžiama pasiimti su savimi karpius, kurie natūraliai nesidaugina šaltuose Lietuvos ežeruose.

K. Trečiokas įsitikinęs, kad vien įžuvininti ir pasitikėti žvejais mėgėjais neužteks. Kuriant naujus „Žvejybos rojus“, reikės skirti dėmesį daugybei detalių.

„Tęsime vandens telkinių įžuvinimą ir plėsime šią idėją. Į pirmąjį mūsų kvietimą kurti rojų atsiliepė virš 20 rajonų. Greitu laiku gali būti du, trys ar net keturi nauji telkiniai kituose regionuose. Tikiu, kad sutvarkius kontrolę atsistatys žuvų ištekliai natūraliai. Verslinė žvejyba paliko daugybę nustekentų ežerų. Yra tokių, kurių hektare randama vos kilogramas žuvies. Pamatęs duomenis maniau, kad įsivėlė klaida, turėjo būti parašyta tona“, – sakė K. Trečiokas.

Jei verslininkai ir turėjo pasitraukti iš vidaus vandens telkinių, tai brakonieriai niekur nedingo.

„Rojams reikia sudaryti sąlygas – saugoti nuo brakonierių, nuo cheminio užterštumo, įžuvinti. „Žvejybos rojaus“ įžuvinimui skyrėmė pusantro milijono litų. Aišku, reikia tartis ir su mokslininkais. „Žvejybos rojuje“ pakeitėme įžuvinimo technologiją. Įžuvinome ne mailiumi, bet paaugintomis žuvelėmis, kurių daugiau išgyvena ir plėšrūnai neišgaudo taip greitai. Žvejai yra patenkinti, kalba, kad žuvies daugėja, o brakonierių mažėja“, – sakė K. Trečiokas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Visai Lietuvai pažįstamo Teodoro kova: tai, ką tenka patirti, nelinkėtų nė didžiausiam priešui (67)

Gąsdinančio dydžio auglys mažo, bet jau visai Lietuvai pažįstamo Teodoro galvoje nepasiduoda....

Grybauskaitės ir Skvernelio karas: vienam iš jų tai kainuos brangiai (617)

Konfliktas su prezidente Dalia Grybauskaite premjerui Sauliui Skverneliui gali kainuoti galimybes...

Orai: į šalį atklys nemalonūs reiškiniai (1)

Ilgą laiką lepinę orai subjurs. Pavasaris artimiausiu metu bus vėjuotas ir vėsus, dažnai...

Toronte į pėsčiuosius rėžėsi mikroautobusas: 9 žmonės žuvo, 16 sužeistų (46)

9 žmonės žuvo ir dar 16 buvo sužeista po to, kai judrioje sankryžoje Toronte į pėsčiuosius...

Indijos lūšnynų gyvenimo paragavęs lietuvis: čia gyvena net pasiturintys verslininkai (68)

Beveik mėnesį keliavau po Indiją, kuri žinoma kaip stulbinančių kontrastų šalis. Penkios...

Kate Middleton ir princas Williamas pristatė savo naujagimį (173)

Balandžio 23-iąją visą pasaulį apskriejo džiugi žinia – britų karališkoji pora princas...

Antrame mūšyje ledo ritulio mūsų „Svajonių komanda“ sutriuškino Rumunijos rinktinę (50)

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono antrose rungtynėse...

Nenustebkite sulaukę VMI skambučio (28)

Gegužės 2 d. yra paskutinė diena deklaruoti praėjusių metų pajamas ir prireikus sumokėti...

Pristatydama ką tik gimusį sūnų Kate Middleton savo įvaizdžiu pagerbė Princesę Dianą (3)

Kate Middleton ir princo Williamo šeima pirmadienį sulaukė trečiosios atžalos. Karališkoje...

Lietuvos rinktinėje – susirūpinimas: per daug prašome vartininko

Išvydus oficialų rungtynių tarp Lietuvos ir Rumunijos ledo ritulininkų protokolą, sunku...