Medžiotojai ir miškininkai susitiko su Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnais, bet ne kur nors miške, o aplinkosaugininkų būstinėje Kaune. Ten surengtas susitikimas buvo skirtas tarpusavio bendradarbiavimo stiprinimui ir apsikeitimui naudinga informacija.
© Šiaulių RAAD

Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Kaunas yra vandenų kraštas. Nors per regioną teka dvi didžiausios Lietuvos upėsNemunas ir Neris, teliuškuoja Kauno marios, bet vandenys jame užima tik 3 procentus teritorijos, tad didelė dalis laiko ir pajėgų yra būtent skiriama apsaugoti žvėris nuo brakonierių kulkų ir pinklių.

Susirinkę medžiotojai ir miškininkai aptarė, kartais labai energingai, labiausiai rūpimus klausimus. Pareigūnai norėjo sužinoti daugiau apie jiems nežinomas brakonieriavimo vietas, o medžiotojai - kaip galėtų sumažinti jiems tenkančią biurokratinę naštą.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Tomas Barkauskas džiaugėsi, kad medžiotojai yra linkę dalintis informacija, bet metė ir akmenį į jų daržą.

„Kaip čia, suskaičiavot 3500 šernų, o nušovėt 8000? Negali būti tokių dalykų. Arba rimčiau žiūrėkit į jų apskaitą, arba pasikvieskit specialistus“, – kalbėjo viršininkas.

Medžiotojai kelias akimirkas buvo nunarinę galvas, bet po to rado atsakymą, kas galėjo padaryti nemažą įtaką tokiems skaičiams. Dėl besikeičiančio klimato, daugėjančio nenatūralaus maisto, kuris sušeriamas žvėrims, gamtoje dedasi keisti dalykai.

„Kiaulaitės po 20-30 kg jau būna nėščios. Sunku prognozuoti, kiek bus jauniklių“, – sakė vienas iš į susitikimą atėjusių medžiotojų.

Medžiotojai taip pat teiravosi dėl licenzijų stirnų medžioklei.

„Medžiotojai klausia, ką daryti su likusiomis neišnaudotomis licenzijomis. Kiti, nors nesumedžiojo stirnų, bet bijo jas grąžinti, nes kitais metais gali būti sumažintos licenzijos“, – iš auditorijos atskriejo klausimas.

T. Barkauskas paneigė šį mitą ir patikino, kad medžiotojams to bijoti nereikia ir paprašė apskaitą vykdyti sąžiningai.

Vienas įdomiausių klausimų buvo susijęs su bebrais. Gilias medžiokles tradicijas turintys britai bebrus medžioja tykodami ir dar su duslintuvais. Lietuvoje toks būdas draudžiamas, bet šių greitai besiveisiančių graužikų populiacijos reguliavimui gal ir būtų naudingas.

„Kaip medžiotojas aš jums pritariu, bet kaip aplinkosaugininkas negaliu sutikti. Nėra pas mus dar tokios medžiotojų kultūros. Jei leisime šaudyti bebrus su duslintuvais, tai visas miškas bus tokių „bebrų medžiotojų“, – kalbėjo viršininkas.

Organizuojantiems medžiokles užsieniečiams taip pat buvo patarta gerai išsiaiškinti medžiotojo svečio kvalifikaciją ir kokius žvėris jis gali medžioti. Būtent Kauno regione buvo sučiuptas nelegaliai stirną nušovęs užsienietis. Dažniausiai atsakomybė krenta būtent ant medžioklės organizatorių pečių.

Medžiotojams kelis kartus buvo priminta, kaip svarbu yra bendradarbiauti ir keistis informacija, bet jie teigė ne visada galintys ką nors padaryti.

„Gerai, jei brakonierius yra žioplesnis, pats atidaro bagažinę, tada galima užkalbėti dantį iki kol atvyks pareigūnai. Bet kitas gali pasakyti, kad neturime jokios teisės jo kamantinėti, ir paspruks. Mes turime labai nedaug galimybių“, – kalbėjo medžiotojai.

T. Barkauskas čia pat pasiūlė medžiotojų būrelių pirmininkams tapti neetatiniais inspektoriais ir turėti daugiau galių bei priminė, kad geriausias būdas prisidėti prie gyvųjų išteklių apsaugos yra greitas ir operatyvus reagavimas.

„Baigėsi tie laikai, kai nežinai nei kur skambinti, nei kam. Dabar bendruoju pagalbos telefonu 112 gali pranešti informaciją ir pareigūnai labai greitai sureaguos į iškvietimą, bet čia svarbi kiekviena minutė“, – sakė T. Barkauskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Slaptą planą pervilioti lenkus kūrė visai ne valstiečiai: pasikeitė tik viena esminė detalė (46)

Vilniaus kraštu Lietuvos politikai susidomėjo visai neseniai. Ilgą laiką niekam, išskyrus šiame...

Dėl lopinėlio žemės buvo paverstas žemgrobiu: 7 metus tampė po teismus (72)

Vilnietis Tomas Nenartavičius, pasakodamas savo istoriją, vis dar negali atsistebėti: 7-erius metus...

Viskas pasikeitė per naktį: oro uoste – „turistai“ su automatais, gatvėse pasirodė tankai (609)

„Sugedus lėktuvui“ nusileidę „turistai“ ir „ Aeroflot darbuotojai“ atstato automatų...

Liko visai nedaug: kaip vaiką mokyklai nuteikti psichologiškai (6)

Prieš rugsėjo pirmąją mokinių tėvai skuba aprūpinti vaikus reikalingais daiktais, tačiau...

Teismas grįžta prie „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos (40)

Vilniaus apygardos teismas antradienį po pertraukos turėtų grįžti prie politinės korupcijos...

Du pamėgti Adomaičio ginklai: išbandė rinktinėje, pasitelks ir klube (1)

Eimantas Bendžius ir Evaldas Kairys gimė pajūryje, bet krepšinio lopšiu jiems buvo sostinė....

Orai: trečiadienį – šalčiausia šio mėnesio naktis (8)

Artimiausiomis dienomis orai bus labai permainingi, antradienio dieną dangus virš Lietuvos bus...

Baltarusės vyksta gimdyti į Vilnių ir moka tūkstančius: Olga papasakojo esminius skirtumus (167)

Tarp Baltarusijos moterų, besiruošiančių tapti motinomis, populiarūs gimdymai Vilniuje. Žinoma,...

MTV VMA's apdovanojimuose – ryškiausios muzikos žvaigždės ir jų raudonojo kilimo „perlai“ (6)

Naktį iš pirmadienio į antradienį (Lietuvos laiku) Niujorko Radio City Music Hall įvyko jau...

Jų nuotraukos tapo interneto memais: kaip per naktį ne savo noru išgarsėję herojai atrodo dabar? (2)

Prisiminkite savo blogiausią mokyklos laikų nuotrauką. Dabar įsivaizduokite, kad ši nuotrauka...