Kartais ant medžiotojų paburbama, ne retai nuskamba atvejai apie medžiotojus, pasirinkusius brakonieriaus duoną. Vis dėlto, spalį vykdyta akcija „Elnias – 2014“ parodė, kad didžioji dalis medžiotojų yra garbingi. Pasitelkus dideles aplinkosaugininkų ir policijos pareigūnų pajėgas buvo užfiksuoti tik keli smulkūs pažeidimai.
© M.Milinio nuotr.

Medžiotojui tikriausiai nėra geresnio laimikio nei kelius šimtus kilogramų sveriantis taurusis elnias, jo kailis ir ragai. Vis dėlto šių gyvūnų patinus gali medžioti tik selekcininkai – aukštesnę kvalifikaciją turintys medžiotojai, galintys medžioti tik silpnesnius, senus elnius. Nesąžiningas medžiotojas ar brakonierius nesižvalgo kurį patiną nušovus gamtai bus padarytas mažiausias poveikis, o kuo jaunesnis, stipresnis ir gamtai reikalingesnis patinas, tuo lengviau jį sumedžioti – joks kitas gyvūnas nėra toks neatsargus kaip jaunas elnias rujos metus.

35 aplinkosaugininkų ir policininkų ekipažai surengė 30 reidų Kauno, Šiaulių ir Panevėžio regionuose. Pareigūnai patikrino daugiau kaip 70 medžiotojų, buvo stabdomi įtarimų keliantys automobiliai, tikrinami medžioklės dokumentai, šautuvai ir laimikiai.

„Tuose rajonuose, kuriuose elnių populiacija yra didelė, buvo sutelktos nemažos aplinkosaugininkų ir policininkų pajėgos. Tamsiu paros laiku buvo tikrinami pasirinkti miškai, kaimo keliukai. Pareigūnai tikrino automobilius, jų bagažines. Akcijos tikslas buvo patikrinti, kaip tuose rajonuose medžiojama. Buvo signalų, kad gali pasitaikyti neteisėtų medžioklės atvejų. Ačiū Dievui, jie nepasitvirtino. Buvo surašyti vos penki protokolai už nežymius pažeidimus“, – pasakojo aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Patiems medžiotojams akcija buvo netikėta, apie ją nebuvo niekur skelbta, tačiau jie tik džiaugėsi.

„Akcija buvo nukreipta pirmiausia į kontrolę, o ne prevenciją. Taip pat norėta pamatyti realią medžioklės situaciją. Jei būtume norėję prevencijos, tai būtume pranešę visuomenei prieš akcijos pradžią. Mus nustebino rezultatai ir dalykai, kuriuos pamatėme akcijos metu. Medžiotojai ne tik patys buvo drausmingi, bet ir drausmino vieni kitus. Iš žvejų taip pat sulaukėme gerų atsiliepimų. Ypač dėl papildomos automobilių kontrolės. Didžioji dauguma žmonių dėkojo už tokią priemonę ir teigė, kad ji reikalinga“, – sakė aplinkos viceministras.

Automobilių tikrinimas yra viena efektyviausių priemonių gaudant brakonierius. Miške ne visada pavyksta brakonierių sučiupti, tačiau namo veždamas laimikį, jis jau nebeturi kur dėtis.

„Negalima visą laiką džiūgauti. Vis dar pasitaiko brakonierių. Tai įrodo ir faktas, kad aštuoni automobiliai šiemet laukia konfiskavimo. Jei žmonės mato į mišką važiuojančius nematytus automobilius, girdi šūvius, tai drąsiai gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Mes esame labai dėkingi vienai moteriai iš Šiaulių apskrities, kuri nepabijojo ir pranešė apie dienos metu nušautą stirniną. Jai suteikta ir ministro padėka. Galėtų ir kiti žmonės taip pilietiškai elgtis ir kilus net ir mažiausiam įtarimui dėl brakonieriavimo mums pranešti“, – kalbėjo L. Jonauskas.

Brakonieriaujant gresia bauda iki 6 tūkst. litų, brakonieriavimo įrankių ir transporto priemonės konfiskavimas, taip pat teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelyje užvirė tikras karas: dar nė vienas kunigas taip nesielgė (108)

Dūkšto miestelis Ignalinos rajone ūžia kaip bičių avilys. Ir viskas – dėl vietos kunigo...

„Žalgiris“ sužinojo savo varžovą pusfinalyje – teks kautis su Eurolygos čempionu Šaras: stengsimės aplošti geriausius (95)

Praėjus mažiau nei dviem valandoms po to, kai Kauno „Žalgiris“ namuose iš kovos dėl Eurolygos...

Istorinis susitikimas: Šiaurės ir Pietų Korėjos lyderiai paspaudė vienas kitam rankas atnaujinta 7:11 (30)

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ir Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas...

McLeanas nepripažino „Žalgirio“ pranašumo: jie tiesiog buvo puikioje formoje tinkamu metu (4)

Pirėjo „Olympiakos“ ekipa – sumušta ir sugniuždyta. Jokių vilčių Kaune neturėję graikai...

Paprasčiausias būdas pašalinti nuo odos superklijus (3)

Remontas namuose, niekam tikusi naujos kėdės instrukcija ar mokyklą lankančio vaiko namų darbai...

Uždaromi pirmieji paplūdimiai: ar teks pamiršti atostogas prie jūros? (11)

Daugelis tikriausiai gali pamanyti jei taip ir įvyks, tai tik tolimoje ateityje ir tik, kai pakils...

Įvaizdį pakeitusį Johną Travoltą gatvėje vargiai atpažintumėte: įvertinkite pokyčius (4)

Amerikiečių aktorius Johnas Travolta dėl naujojo vaidmens turėjo stipriai pakeisti savo...

Jasikevičius prisiekė meilę „Žalgiriui“ ir pažadėjo klubui šviesią ateitį (98)

Kauno triumfas – Pirėjo krachas. Šturmuoti „Žalgirio“ tvirtovės atžygiavęs...

Embargas galioja, bet lietuviškų produktų Rusijoje pilna (47)

Nors iš Lietuvos į Rusiją vežti daugumą maisto produktų draudžiama, tačiau net atokiuose šios...

Nurodymas švenčiantiems žalgiriečiams: kas pirmas išeis namo, tam ryte į treniruotę (4)

Po rungtynių Kauno „Žalgirio“ rūbinėje ilgai trenkė įvairių kartų klubui dedikuotos dainos...