aA
Kartais ant medžiotojų paburbama, ne retai nuskamba atvejai apie medžiotojus, pasirinkusius brakonieriaus duoną. Vis dėlto, spalį vykdyta akcija „Elnias – 2014“ parodė, kad didžioji dalis medžiotojų yra garbingi. Pasitelkus dideles aplinkosaugininkų ir policijos pareigūnų pajėgas buvo užfiksuoti tik keli smulkūs pažeidimai.
© M.Milinio nuotr.

Medžiotojui tikriausiai nėra geresnio laimikio nei kelius šimtus kilogramų sveriantis taurusis elnias, jo kailis ir ragai. Vis dėlto šių gyvūnų patinus gali medžioti tik selekcininkai – aukštesnę kvalifikaciją turintys medžiotojai, galintys medžioti tik silpnesnius, senus elnius. Nesąžiningas medžiotojas ar brakonierius nesižvalgo kurį patiną nušovus gamtai bus padarytas mažiausias poveikis, o kuo jaunesnis, stipresnis ir gamtai reikalingesnis patinas, tuo lengviau jį sumedžioti – joks kitas gyvūnas nėra toks neatsargus kaip jaunas elnias rujos metus.

35 aplinkosaugininkų ir policininkų ekipažai surengė 30 reidų Kauno, Šiaulių ir Panevėžio regionuose. Pareigūnai patikrino daugiau kaip 70 medžiotojų, buvo stabdomi įtarimų keliantys automobiliai, tikrinami medžioklės dokumentai, šautuvai ir laimikiai.

„Tuose rajonuose, kuriuose elnių populiacija yra didelė, buvo sutelktos nemažos aplinkosaugininkų ir policininkų pajėgos. Tamsiu paros laiku buvo tikrinami pasirinkti miškai, kaimo keliukai. Pareigūnai tikrino automobilius, jų bagažines. Akcijos tikslas buvo patikrinti, kaip tuose rajonuose medžiojama. Buvo signalų, kad gali pasitaikyti neteisėtų medžioklės atvejų. Ačiū Dievui, jie nepasitvirtino. Buvo surašyti vos penki protokolai už nežymius pažeidimus“, – pasakojo aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Patiems medžiotojams akcija buvo netikėta, apie ją nebuvo niekur skelbta, tačiau jie tik džiaugėsi.

„Akcija buvo nukreipta pirmiausia į kontrolę, o ne prevenciją. Taip pat norėta pamatyti realią medžioklės situaciją. Jei būtume norėję prevencijos, tai būtume pranešę visuomenei prieš akcijos pradžią. Mus nustebino rezultatai ir dalykai, kuriuos pamatėme akcijos metu. Medžiotojai ne tik patys buvo drausmingi, bet ir drausmino vieni kitus. Iš žvejų taip pat sulaukėme gerų atsiliepimų. Ypač dėl papildomos automobilių kontrolės. Didžioji dauguma žmonių dėkojo už tokią priemonę ir teigė, kad ji reikalinga“, – sakė aplinkos viceministras.

Automobilių tikrinimas yra viena efektyviausių priemonių gaudant brakonierius. Miške ne visada pavyksta brakonierių sučiupti, tačiau namo veždamas laimikį, jis jau nebeturi kur dėtis.

„Negalima visą laiką džiūgauti. Vis dar pasitaiko brakonierių. Tai įrodo ir faktas, kad aštuoni automobiliai šiemet laukia konfiskavimo. Jei žmonės mato į mišką važiuojančius nematytus automobilius, girdi šūvius, tai drąsiai gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Mes esame labai dėkingi vienai moteriai iš Šiaulių apskrities, kuri nepabijojo ir pranešė apie dienos metu nušautą stirniną. Jai suteikta ir ministro padėka. Galėtų ir kiti žmonės taip pilietiškai elgtis ir kilus net ir mažiausiam įtarimui dėl brakonieriavimo mums pranešti“, – kalbėjo L. Jonauskas.

Brakonieriaujant gresia bauda iki 6 tūkst. litų, brakonieriavimo įrankių ir transporto priemonės konfiskavimas, taip pat teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Praėjus 700 m. nuo Gedimino laiškų Skvernelis bando tą patį. Ar jam pavyks? (177)

Pastaruoju metu visuomenės dėmesio centre yra kainų klausimas. Vyriausybė rugsėjo 26 d....

Kaimyninės šalies privalumus atradęs lietuvis: ne latviai, o lenkai yra mums artimiausia tauta (364)

Žinau, kad apie Krokuvą visur yra rašyta, perrašyta, po to vėl rašyta, ir dar kartą perrašyta....

Artimiausią parą – nemalonumai beveik visoje Lietuvoje: talžys vėjai, merks smarkūs lietūs tarnybos siunčia skubius perspėjimus

Naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje numatomos šalnos: ore vietomis temperatūra...

Po Grybauskaitės kirčio antstoliams – pastarųjų atsakas: siūlo pokyčius (52)

Prezidentė užsimojo sumažinti dešimttūkstantines algas uždirbančių antstolių apetitą....

Vairuotojų laukia pirmosios šalnos: priminė, kurios vietos bus pavojingiausios (10)

Trečiadienio rytą Lietuvoje žadamos pirmosios šalnos, tad į kelią automobiliais išsiruošę...

Milijonieriaus sūnus įgyvendino žiaurų planą (7)

Kanadietis, buvęs milijonierius ir dukart teistas žmogžudys dabar nuteistas už savo tėvo...

Kodėl legendinis Sergejus Bubka savo sunkiausią pergalę atšventė Vilniuje su krepšininkais? interviu (11)

Lietuvoje rugsėjo pradžioje viešėjęs ir kartu su buvusios SSRS krepšinio rinktinės nariais...

Netikėti paramos būstui rezultatai: išsikelti į regioną panoro šimtai miestiečių kreiptis dar nevėlu (66)

Regionų atgaivinimas ir emigracijos mažinimas – tokie yra pagrindiniai paramos jaunų šeimų...

7 miegamojo įpročiai, kurie gali sugadinti jūsų seksualinį gyvenimą (5)

Idealiame pasaulyje jūsų miegamasis turėtų būti šventa vieta tik jums ir jūsų partneriui....

Lauko reklama sukėlė didžiulį pasipiktinimą: ar tai butai naktinėms plaštakėms? (92)

Nekilnojamojo turto vystytojai ieško pačių įvairiausių reklamos sprendimų, kad tik patrauktų...