aA
uo vasaros pradžios įsigaliojus Administracinių teisės pažeidimų pataisoms, jau buvo sulaikyti jau 6 brakonierių automobiliai. Praėjusios savaitės viduryje Varėnos teismo sprendimu iš neteisėtai stirniną ir šerną nušovusio medžiotojo visam laikui konfiskuotas jo automobilis. Toks pat likimas laukia dar 5 automobilių.
Brakonieriaus, peršovusio stirną, automobilis
© Šiaulių RAAD

Aplinkos ministerijos viceministras Linas Jonauskas džiaugėsi, kad įtvirtinta dar viena brakonieriavimą atbaidanti priemonė ir dabar, pasitelkiant ir kitas institucijas, sieks ją išnaudoti maksimaliai.

„Negalima sakyti, kad brakonierių Lietuvoje nebeliko ar jų labai sumažėjo. Mūsų inspektoriai daug dirba dėl to ir vyksta procesas. Manau, geras ženklas, kad pavyko konfiskuoti pirmąjį automobilį. Brakonieriai jau dabar gali įsitikinti, kad šios priemonės bus taikomos ir neišvengiamos, o jie ir neišsisuks su tokiais argumentais kaip „man reikia automobilio, nes į darbą toli važinėti“. Tai yra geras signalas jiems“, — kalbėjo viceministras.

L. Jonauskas pažymėjo, kad konfiskavus automobilį ir ginklus niekur nedingsta gamtai padaryta žala. Pavyzdžiui, už neteisėtai sugautą lašišą gresia bauda iki 2000 litų ir 6000 litų žalos gamtai atlyginimas. Pinigai už konfiskuotus automobilius atsidurs ne ten, kur dauguma gamtos mylėtojų norėtų.

„Automobilis atiteks didžiausią kainą pasiūliusiam aukciono dalyviui, o už jį gauti pinigai keliaus į valstybės biudžetą arba aplinkos apsaugos rėmimo programą. Greičiausiai, pinigai atsidurs valstybės biudžete, ir taip brakonieriai dar neremia aplinkosaugininkų ir inspektorių darbo, tačiau pinigai už baudas ir žalas keliauja į mūsų programų biudžetus“, — aiškino viceministras.

Elnius saugos atidžiau

Tam, kad konstatuotų brakonieriavimo faktą, inspektoriams nebereikia užfiksuoti jo paties. Pasikeitus tvarkai užtenka pas žmogų rasti sumedžiotą gyvūną ar sugautą neleistiną kiekį žuvų. Patys brakonieriai retai vežiojasi ginklus ir brakonieriavimo priemones kartu su laimikiu. Tuo ketinama naudotis aktyviau.

„Policijos prašysime, kad visą rudenį būtų sustiprintas dėmesys prie upių ir miškingose vietovėse. Policijos reidų metu tikimės, kad papildomai bus tikrinami ne tik dokumentai, bet ir automobilių bagažinės. Ypač maskuojamąją apranga dėvinčių žmonių. Čia kalbama ne tik apie „Lašišos“ akciją, kuri vyks iki vėlyvo rudens, bet ir akciją, skirtą elniams apsaugoti. Tai labiau susiję su šiauriniais Lietuvos rajonais, kur šių gyvūnų daugiau“, — sakė viceministras.

Elniams dabar pavojingas metas. Rujos metu jie pamiršta savisaugos instinktus. Patinai didesnį dėmesį skiria tarpusavio kovoms ir savo bliovimui, kuriuo siekia privilioti pateles. Jų nelaimei, miškuose aidinčios jų dainos vilioja daugiau brakonierių, nei miškuose liko elnių patelių.

„Elniai labai reaguoja į viliojimo garsus. Medžiojančių brakonierių elgesį reikėtų traktuoti kaip ir žvejų. Jei žvejui kraujas užverda pagalvojus apie lašišą, tai ir medžiotojas gali nesusilaikyti pamatęs elnią. Bus kreipiamas didžiulis dėmesys į elnius brakonieriaujančius asmenis“, — kalbėjo L. Jonauskas.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neeilinis žvėriškumas: kaunietis vakarą pradėjo muštynėmis bare, o baigė žiauriai sumušdamas vos trijų mėnesių sūnų (118)

Aiškėja vis daugiau detalių apie praėjusių metų rugsėjį Kaune itin sunkiai sužalotą...

Čia lietuviai jaučiasi laukiami ir turtingi: pilnas kuro bakas vos už 4, o vakarienė restorane už 5 eurus (25)

„Ar jūs norite mirti? Kodėl jūs važiuojate pas teroristus?“ Tokius klausimus dažniausiai...

Gyvai / DELFI Diena. Kodėl valstybei prireikė žinoti, ar moksleivių tėvai turi indaplovę ir kiek jų dirba vadovaujamąjį darbą? vyksta apklausa

Kodėl valstybei prireikė žinoti, ar moksleivių tėvai turi indaplovę ir kiek jų dirba...

Kremliaus propagandistų triumfo akimirka: po mūsų iš Porošenkos dergiasi visi (297)

Nuo pat 2014 m., kai Petro Porošenka buvo išrinktas Ukrainos prezidentu karo su Rusijos remiamais...

Baltarusijai sustabdžius degalų eksportą, „Klaipėdos nafta“ kol kas rami (26)

Baltarusijos naftos produktų eksporto monopolininkei „ Belarusskaja neftenaja kampanija “ (BNK)...

Darbuotojai, pranešę apie nusikalstamas veikas, nuo šiol bus ginami: darbdaviams grės baudos iki 4 tūkst. eurų (3)

Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas buvo bandomas priimti bene dešimtmetį,...

Biudžeto perskirstymo grimasos: Lietuvai priminė Airijos ir Šveicarijos pavyzdį (50)

Lietuvos biudžetas galėtų būti perskirstomas daugiau, tačiau, kad tai būtų įgyvendinta,...

Arūnui Valinskui Velykas teko sutikti be mylimosios ir dukters: susitarėme šventes praleisti kiekvienas pas savo gimines (32)

„Pirmosios Velykos – pirmosios pažintys. Su šventėmis visus!“ – taip džiaugsmingai visus...

Stresas žudo jūsų širdį: mokslininkai įvardija efektyvius budus, kurie jus išgelbės kada stresas toleruotinas? (4)

Stresas darbe, stresas namie. Finansinis stresas. Chroniškas stresas neapsiriboja tik emocine...

Pirminės išvados: kruvini sprogdinimai Šri Lankoje – „atpildas už Kraistčerčą“ atnaujinta 15.00 (131)

Tyrimo dėl daugiau kaip 300 žmonių gyvybių nusinešusių mirtininkų sprogdintojų atakų Šri...