uo vasaros pradžios įsigaliojus Administracinių teisės pažeidimų pataisoms, jau buvo sulaikyti jau 6 brakonierių automobiliai. Praėjusios savaitės viduryje Varėnos teismo sprendimu iš neteisėtai stirniną ir šerną nušovusio medžiotojo visam laikui konfiskuotas jo automobilis. Toks pat likimas laukia dar 5 automobilių.
Brakonieriaus, peršovusio stirną, automobilis
© Šiaulių RAAD

Aplinkos ministerijos viceministras Linas Jonauskas džiaugėsi, kad įtvirtinta dar viena brakonieriavimą atbaidanti priemonė ir dabar, pasitelkiant ir kitas institucijas, sieks ją išnaudoti maksimaliai.

„Negalima sakyti, kad brakonierių Lietuvoje nebeliko ar jų labai sumažėjo. Mūsų inspektoriai daug dirba dėl to ir vyksta procesas. Manau, geras ženklas, kad pavyko konfiskuoti pirmąjį automobilį. Brakonieriai jau dabar gali įsitikinti, kad šios priemonės bus taikomos ir neišvengiamos, o jie ir neišsisuks su tokiais argumentais kaip „man reikia automobilio, nes į darbą toli važinėti“. Tai yra geras signalas jiems“, — kalbėjo viceministras.

L. Jonauskas pažymėjo, kad konfiskavus automobilį ir ginklus niekur nedingsta gamtai padaryta žala. Pavyzdžiui, už neteisėtai sugautą lašišą gresia bauda iki 2000 litų ir 6000 litų žalos gamtai atlyginimas. Pinigai už konfiskuotus automobilius atsidurs ne ten, kur dauguma gamtos mylėtojų norėtų.

„Automobilis atiteks didžiausią kainą pasiūliusiam aukciono dalyviui, o už jį gauti pinigai keliaus į valstybės biudžetą arba aplinkos apsaugos rėmimo programą. Greičiausiai, pinigai atsidurs valstybės biudžete, ir taip brakonieriai dar neremia aplinkosaugininkų ir inspektorių darbo, tačiau pinigai už baudas ir žalas keliauja į mūsų programų biudžetus“, — aiškino viceministras.

Elnius saugos atidžiau

Tam, kad konstatuotų brakonieriavimo faktą, inspektoriams nebereikia užfiksuoti jo paties. Pasikeitus tvarkai užtenka pas žmogų rasti sumedžiotą gyvūną ar sugautą neleistiną kiekį žuvų. Patys brakonieriai retai vežiojasi ginklus ir brakonieriavimo priemones kartu su laimikiu. Tuo ketinama naudotis aktyviau.

„Policijos prašysime, kad visą rudenį būtų sustiprintas dėmesys prie upių ir miškingose vietovėse. Policijos reidų metu tikimės, kad papildomai bus tikrinami ne tik dokumentai, bet ir automobilių bagažinės. Ypač maskuojamąją apranga dėvinčių žmonių. Čia kalbama ne tik apie „Lašišos“ akciją, kuri vyks iki vėlyvo rudens, bet ir akciją, skirtą elniams apsaugoti. Tai labiau susiję su šiauriniais Lietuvos rajonais, kur šių gyvūnų daugiau“, — sakė viceministras.

Elniams dabar pavojingas metas. Rujos metu jie pamiršta savisaugos instinktus. Patinai didesnį dėmesį skiria tarpusavio kovoms ir savo bliovimui, kuriuo siekia privilioti pateles. Jų nelaimei, miškuose aidinčios jų dainos vilioja daugiau brakonierių, nei miškuose liko elnių patelių.

„Elniai labai reaguoja į viliojimo garsus. Medžiojančių brakonierių elgesį reikėtų traktuoti kaip ir žvejų. Jei žvejui kraujas užverda pagalvojus apie lašišą, tai ir medžiotojas gali nesusilaikyti pamatęs elnią. Bus kreipiamas didžiulis dėmesys į elnius brakonieriaujančius asmenis“, — kalbėjo L. Jonauskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskio išviešintas Urbšys: Tomas Dapkus tiesiog mane informuodavo, jei kas blogai (10)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) lyderis Ramūnas Karbauskis teigė...

Palygino kainas Lietuvoje ir Portugalijoje: lietuviai neturėtų skųstis (4)

Tūkstančiu eurų per mėnesį papilnėjanti piniginė – įprastas ir orus portugališkas...

„Žalgirį“ premijomis motyvavęs Motiejūnas paslapčia pildo galimų naujokų sąrašą (23)

Neįtikėtinai sėkmingas „Žalgirio“ sezonas suteiks klubui tvirtą finansinį pagrindą, kuris...

Dalia Grybauskaitė – apie „paskolas dėžutėse“, VSD pažymas ir „Agroverslo“ susiliejimą su politika išskirtinis interviu (681)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad teisėsauga turi labai atsargiai galvoti, kokius slaptus...

Karbauskis atrėžė Grybauskaitei: į prezidentūrą iki rinkimų kojos nekels (833)

„Valstiečių žaliųjų“ lyderis Ramūnas Karbauskis užbrėžė raudoną liniją santykiuose...

Miegojo šalia agentūros durų, kol gavo svajonių darbą (3)

Filmų kūrėjas, fotografas, kūrybininkas Danielis Soares taip norėjo dirbti reklamos versle, kad...

Pasitikrinkite: išskyrė 5 neįprastus simptomai, išduodančius širdies ligas (2)

Pagal mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuva užima labai aukštas pozicijas, o ir...

Kaip aš vištas auginu. III dalis. Rezultatai

Mėnuo nuo eksperimento pradžios – pakankamas laikas, kad vištos taptų visateisėmis kiemo...

Medeina Čijauskaitė: gimdamos moterimis mes jau pralaimėjome gyvenimo loterijoje (266)

Justės ašaros byra ant kompiuterio klaviatūros. Aplink sėdintys kolegos nejaukiai muistosi, kelios...

Statybinė medžiaga, kurioje slypi nematomi nuodai: įspėja apie liūdnas pasekmes (5)

Nauja danga padengti stogai džiugina akį, tačiau tai gali reikšti, jog jūsų aplinkoje pasklido...