Aplinkosauga

Ar išliks Baltijos jūros delfinai? (3)

2015 birželio mėn. 25 d. 14:51
Jūros kiaulė
AOP nuotr.
Tarpukariu Lietuvoje nuo Palangos tilto buvo galima stebėti nardančius delfinus – jūrų kiaules. Šiandien jie taip pat pasirodo Lietuvos pajūryje, tik gaila, kad dažniausiai jau žuvę žvejų tinkluose. Pavojus išnykti vieninteliams Baltijos jūros delfinams yra didžiulis.

Į pagalbą gamtosaugininkams – fotografai (8)

2015 birželio mėn. 26 d. 16:53
Briedis
A.Žuko nuotr.
Nemylėdamas gamtos gražių gamtos fotografijų nepadarysi. Lietuvoje tūkstančiai fotografų, bet tik nedidelė dalis iš jų savo nukreipia objektyvus į miškus, paukščius ir gyvūnus. Tokia fotografija nėra vien tik gražūs paveiksliukai. Gamtos fotografai labiausiai ir gali atkreipti visuomenės dėmesį į didžiausias problemas gamtoje. Šiemet jie pasiryžo veikti tvirtai.

Artėja uogavimo sezonas: ko tikėtis? (9)

2015 birželio mėn. 23 d. 15:52
Kai kurie laimingieji jau galėjo paskanauti pirmųjų žemuogių, o visai netrukus uogų rinkimo sezonas prasidės visu smarkumu. Kelių metų praktika rodo, kad ir koks būtų uogų derlius prastas, bet uogautojų vėl bus pilni miškai. Ką reikėtų atsiminti einant uogauti?

Ką daryti radus gyvūną ar paukštį? (5)

2015 birželio mėn. 22 d. 17:08
Šiuo metu paukščiai jau išperėjo jauniklius, žvėrių atžalos prakuto ir savarankiškai šmirinėja po pamiškes. Šalia medžio rastas paukštelis ar sutiktas stirniukas nebūtinai yra benamis, našlaitis ar atstumtasis. Jokiu būdu negalima liesti ar imti globoti pakelėse, miškuose ar bet kur aptiktų gyvūnų.

Gyvosios gamtos inspektoriai brakonierius medžioja su modernia įranga (9)

2015 birželio mėn. 19 d. 16:18
Brakonieriai prieš gyvosios aplinkos apsaugos inspektorius turi daug pranašumų. Jie savo darbams renkasi vietą, laiką, jų yra daugiau, o vietiniai brakonieriai mintinai pažįsta upių ar ežerų pakrantes ir miškus. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams reikia ieškoti kitų būdų, kaip įgauti pranašumą prieš brakonierius.

Nemuno vidurupyje – geologiniai kraštovaizdžio stebuklai (5)

2015 birželio mėn. 18 d. 15:47
Nemuno vidurupyje – geologiniai kraštovaizdžio stebuklai
I. Labutytės nuotr.
Visi, kas bent kiek įdėmiau tyrinėjo Lietuvos žemėlapį, negalėjo nepastebėti išskirtinio ir keisto mūsų šaliai darinio. Plačiai ir tiesiai besidriekiantis Nemunas savo vidurupyje pradeda rangytis.

Paukštį prijaukinusiems gresia baudos (59)

2015 birželio mėn. 16 d. 16:01
Kranklys
Viliaus Paškevičiaus nuotr.
Telšiškis Vytautas savo sodyboje laiko kranklį. Jį mylį – pagamino didžiulį narvą, kuriame kranklys gali ištiesti savo beveik pusantro metro sparnus, maitina jį mėsa, šiek tiek pastovėjusia saulėje, todėl su riebiomis musių lervomis. Krankliu džiaugiasi vaikai, kartu jie moko ją kalbėti, o susipykus su žmona, kranklys tampa geru draugu.

Būrys rečiausių rūšių Lietuvoje gyvens geriau (5)

2015 birželio mėn. 15 d. 17:02
Juodasis gandras
NATUREPHOTO.lt gamtos fotografai
Prie kraujalakinio melsvio geriau nesiartinti, bet ne todėl, kad dėl šiurpaus savo pavadinimo jis keltų grėsmę. Tai į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas drugys ir žmogaus draugija tik gali pakenkti jam. Visgi, dabar jo populiacijai turėtų būti lengviau kvėpuoti – baigėsi beveik ketverius metus trukę darbai jo rūšiai ir dar 22-joms apsaugoti.

Kodėl daugiausiai įžuvinima plėšrūnais? (1)

2015 birželio mėn. 15 d. 11:05
Įžuvinimo perversmas Lietuvoje prasidėjo prieš dvejus metus, kai už mėgėjiškos žvejybos leidimus surinkti pinigai pradėti skirti tiesioginiam vandenų įžuvinimui. Nuo to laiko Lietuvos ežeruose ir upėse paleista milijonai žuvų jauniklių ir paaugintų žuvų.

Šiemet jau kilo 69 miško gaisrai

2015 birželio mėn. 13 d. 15:28
Šiemet jau kilo 69 miško gaisrai
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Vasarą ne tik suveši miškai, bet jiems ir kyla didžiausias pavojus. Jei vasara karšta ir sausa, tai kiekvienas šapelis ar spyglys miško paklotėje ima panašėti į degtukus. Neatsakingai numesta nuorūka gali pelenais paversti brandų mišką ir sunaikinti jame susikūrusias ekosistemas.

Vandens lygis krenta, bet bijoti dar nereikia (2)

2015 birželio mėn. 12 d. 16:51
Paprasto žmogaus akimis Nemunas šiandien atrodo nusekęs. Neries ir Nemuno santaka Kaune atitolo, atsidengė šalia kranto esantys akmenys. Keliasdešimt metrų iki santakos nebeželia žolė. Ir nenuostabu – prieš mėnesį ten dar buvo upės dugnas, o vanduo krenta ir toliau.

Brakonieriai nebepasislėps niekur (5)

2015 birželio mėn. 12 d. 11:24
Pasieniečių sraitasparnis "Eurocopter“
VSAT
Gegužės mėnesį Lietuvoje pastebėtos dvi naujos paukščių rūšys – tai šiaurės kraštams būdingas tundrinis sėjikas ir iš šiltųjų kraštų atskridęs garbanotasis pelikanas. Birželį Lietuvos padangės sulaukė dar vieno paukščio.

Naktinio matymo taikikliai: leisti ar neleisti? (28)

2015 birželio mėn. 11 d. 18:03
Šautuvai su naktinio matymo prietaisais
Klaipėdos RAAD nuotr.
Seime pasirodė įstatymo projektas, kuriuo siekiama įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje. Jei jis bus patvirtintas, tai jau nuo rugpjūčio mėnesio medžiotojai galės apsiginkluoti ir karinės paskirties prietaisais, bet ar taip nebus paskelbtas karas miškų gyvūnams?

Zoologijos sodo kasdienybė – vieni mėgaujasi saulės voniomis, kiti leipsta iš karščio

2015 birželio mėn. 11 d. 10:41
Zoologijos sodo kasdienybė – vieni mėgaujasi saulės voniomis, kiti leipsta iš karščio
DELFI (E.Kniežausko nuotr.)
Lietuvos zoologijos sode gali pamatyti, kad ne visos katės baidosi vandens, o vasaros laukia ne visi gyvūnai. Kol Lietuvos zoologijos sodo liūtė Molė mėgaujasi saulės voniomis, kitos katės atgaivos ieško net vandenyje.

Pavojingi gali būti ir augalai (4)

2015 birželio mėn. 10 d. 14:06
Invazinės rūšys daro didelę žalą gamtai ir yra viena iš pavojingiausių biologinės įvairovės nykimo priežasčių. Rašėme apie pavojingiausias invazines gyvūnų rūšis, bet ne tik besotis meškėnas ar grundalas yra pavojingas. Augalai taip pat kovoja dėl teritorijos ir savo kelyje nesibaimina naikinti kitų rūšių.

Pavojingiausios invazinės gyvūnų rūšys Lietuvoje (14)

2015 birželio mėn. 9 d. 14:37
Mangutas
Romualdo Barausko nuotr.
Invazinės rūšys daro didelę žalą gamtai ir yra viena iš pavojingiausių biologinės įvairovės nykimo priežasčių. Nors Lietuvoje adaptavosi ir mūsų gamtos dalimi tapo apie 500 įvairių svetimų kraštų rūšių, bet kai kurie Lietuvoje tapo kenksmingi.

Ypatingiems medžiams gresia liga (6)

2015 birželio mėn. 8 d. 18:07
Juodalksnis
Wikimedia Commons nuotr.
Juodalksniai – paprasti, bet vertingi medžiai. Ne tik medienos, dažų pramonei, drožiniams, bet medicinai ir bitėms reikalingi medžiai yra pavojuje. Nauja, bet pavojinga liga – alksninė fitoftorozė - grasina juodalksnynams.

Medis palaukėje irgi reikalingas (4)

2015 birželio mėn. 8 d. 09:50
Medis palaukėje irgi reikalingas
Romualdo Barausko nuotr.
Lygiai trečdalis Lietuvos šiandien yra apaugusi miškais. Pagal Lietuvos respublikos bendrąjį planą, miškingumas turi didėti dar penkiais procentais. Pirmiausia to yra siekiama apsodinant žemės ūkiui netinkamas žemes, bet yra ir kitas būdas, duodantis didžiulę naudą biologinei įvairovei, taršos mažinimui ir kraštovaizdžiui.

Brakonierių nuotykiai jiems kainavo dešimtis tūkstančių eurų (41)

2015 birželio mėn. 4 d. 17:18
Visai nemažai žuvies mėgėjų vasarą pradėjo ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis. Paskutinis šio pavasario mėnuo buvo itin skaudus brakonieriams. Gamtą ir žvejus mėgėjus plėšę žmonės valstybės biudžetą turės papildyti dešimtimis tūkstančių eurų.

Mažos gėlės – didelės baudos (12)

2015 birželio mėn. 3 d. 16:41
Mažos gėlės – didelės baudos
B. Davidonytės nuotr.
Mylimiesiems nupirkti didelę puokštę rožių gali būti pigiau nei miške paskinti pakalnučių, o ir Velykų šventės gali kainuoti daugiau, jei norėtumėte stalą papuošti pataisais.

Genėti medžius reikia atsakingai (3)

2015 birželio mėn. 2 d. 17:39
Dažnam praeiviui genėjami medžiai mieste sukelia nemalonių jausmų. Drastiškai pjaunamos šakos, o kartais ir visai iškertami medžiai miestą daro ne tokį jaukų, užuovėjas praranda gyvūnai ir paukščiai, skursta ir biologinė įvairovė. Visgi, kartais nelieka kitos išeities kaip nupjauti medžius ar palikti juos pusplikius.

Vilioja užsieniečius žvejus (9)

2015 birželio mėn. 2 d. 11:24
Turbūt pažįstate žvejų, kurie ne vienas atostogas skyrė žvejybai užsienyje. Vieni gali pasigirti puikiu laimikiu, kiti pasiskųsti dėl išleistos krūvos pinigų. Visgi, ne tik Norvegijos fiordai traukia turistus. Lietuva taip pat po truputį atsiranda meškeriotojų žemėlapyje.

Rojus žvejams virsta realybe (8)

2015 birželio mėn. 1 d. 15:35
„Žvejybos rojus“ virs rojumi tik tada, jei žvejai patys bus sąžiningi ir supratingi. Ne draudimais, ne kontrole, o pačių meškeriotojų supratingumu bus siekiama Aukštaitijos vandenis vėl padaryti turtingais ir žuvingais. Bent jau tokia Gražutės regioninio parko direktoriaus Gedo Kukanausko vizija.

Automobilių prie vandens geriau nestatyti (41)

2015 gegužės mėn. 29 d. 16:54
Šias automobilis stovėjo per arti kranto
Šiaulių RAAD
Stovyklavimo sezonas jau visai ant nosies ir vis daugiau žmonių trauks atgauti jėgų prie vandens ar pailsėti į mišką. Į gamtą keliaujantys automobiliais turėtų atsiminti, kad bet kur nudrėbti savo transporto priemonės negalima – nubausti gali tiek miškininkai, tiek aplinkosaugininkai, tiek policijos pareigūnai, o gauta bauda gali ilgam atimti norą poilsiauti.

Nori meškerioti Klaipėdoje – rizikuoji gyvybe (3)

2015 gegužės mėn. 28 d. 12:27
Nori meškerioti Klaipėdoje – rizikuoji gyvybe
DELFI (E.Kniežausko nuotr.)
Klaipėdiečiai žvejai turi Baltijos jūrą, Kuršių marias, per miestą tekančią Akmenos-Dangės ir dar dvi upes, karaliaus Vilhelmo kanalą, bet žvejoti neturi kur. Bent jau tokią nuomonę gali susidaryti pakalbėjęs su jais.

Aukščiausi ir gražiausi Lietuvos medžiai (4)

2015 gegužės mėn. 27 d. 11:16
Buvimas jų paunksnėje gniaužia kvapą, pro storas ir tankias šakas nesimato saulės, o jų viršūnės siekia net ir dešimtaukščių medžių lygį. Nors iš tokių medžių ir būtų galima priskaldyti ne vieną miškavežį malkų, pripjauti lentų, kazilų ir be didelio vargo uždirbti gražią pinigų sumą, jų niekas neskuba kirsti.

Lietuvos nacionalinių parkų gėrybės: kuo kiekvienas jų įdomus (2)

2015 gegužės mėn. 26 d. 17:54
Lietuvos nacionalinių parkų gėrybės: kuo kiekvienas jų įdomus
DELFI nuotr.
Planuojantiems savo atostogas nebūtina keliauti labai toli. Juk Lietuvoje yra penki nacionaliai parkai. Idealiausia būtų aplankyti juos visus, bet ne tik, kad niekas neturi tiek atostogų, bet ir visos vasaros neužtektų pamatyti visoms Lietuvoje esančioms vertybėms. Pasirinkti galbūt padės trumpi kiekvieno parko įdomybių aprašymai.

Prasideda nėgių žvejybos sezonas (2)

2015 gegužės mėn. 26 d. 10:24
Nėgė
AOP nuotr.
Vasarą pajūryje nėgių pardavėjai greičiausiai jums daug apie savo prekę daug nepasakos. Ji tikrai gardi, bet apetitas gali pradingti sužinojus, kad iš tikro biologiškai tai yra tiesiog sudėtingai išsivysčiusi kirmelė.

Ką reikia žinoti apie nacionalinę Lietuvos žuvį (42)

2015 gegužės mėn. 25 d. 09:44
Lynas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Ne galingieji šamai, ne upių valdovės lašišos, ne visų meškeriotojų geidžiama lydeka ar skanusis ungurys – Lietuvos nacionaline žuvimi išrinktas paprastas, storas ir tingus lynas.

Miškasodis baigėsi, bet darbų – iki kaklo (4)

2015 gegužės mėn. 23 d. 11:00
Miškasodis Ratkalnio miške
A.Matulevičiūtės nuotr.
Miškasodis šiemet vėlavo gerą savaitę, o kai miškininkai turėjo sodinti medžius, žemę dar kaustė gruodas. Visgi, tai nesutrukdė miškininkams atlikti savo darbo ir šiemet Lietuvoje vėl atsirado daugiau miškų nei buvo prieš tai.

Miškininkai pasirūpina ir vargingai gyvenančiais (7)

2015 gegužės mėn. 22 d. 10:09
Miškininkai pasirūpina ir vargingai gyvenančiais
E. Kniežausko nuotr.
Miškininkai Lietuvoje turi daug pareigų, ne tik kirsti mišką. Miškų sodinimas, priešgaisrinė apsauga, kelių priežiūra, rekreacinės infrastruktūros kūrimas, vertingų buveinių ir gamtos interesų saugojimas – pagrindinės ir svarbiausios miškininkų funkcijos. Šalčininkų miškų urėdijos Girios girininkijos girininkas Darius Šapokas savo darbe mato ir dar vieną funkciją – socialinę.

Inspektorių tinkle – etnografiniai brakonieriai (33)

2015 gegužės mėn. 11 d. 16:22
Reidas su aplinkos apsaugos instektoriais
DELFI (E.Kniežausko nuotr.)
„Daug nesitikėk, tik kas aštuntas reidas būna įdomus. Būna reidų, kai ir nieko rimto nepričiumpam“, – sakė Kauno Regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektorius Darius Jurevičius, vos įsėdus į jo tarnybinį automobilį ir patraukus į reidą.

Užsimanę kepti šašlykus turi pasiruošti ir piniginę (25)

2015 gegužės mėn. 8 d. 16:44
Ne tik šašlykai ar riebios ant laužo keptos dešrelės kenkia širdžiai. Žmonėms, kurie neleistinoje vietoje susikuria laužus, širdies ritmą pakoreguoti gali sutikti miškininkai ir aplinkosaugininkai.

Kodėl bet kur vandens motociklais skrieti negalima (25)

2015 gegužės mėn. 7 d. 16:45
Kodėl bet kur vandens motociklais skrieti negalima
Utenos RAAD
Prasidėjus navigacijos sezonui ne tik žvejai traukia savo motorines valtis iš garažų, bet ir ekstremalaus sporto mėgėjai vandens motociklus ir greitus katerius. Lietuvoje galioja griežtos taisyklės plaukiojantiems motorinėmis priemonėmis, jų daug ir dažnai stebina ne tik tokių pramogų mėgėjus, bet ir pašalinius žmones.

Kormoranai Neringoje — kritinė situacija? (38)

2015 gegužės mėn. 5 d. 13:49
Kormoranų kolonija Juodkrantėje ./ Justino Galinio nuotr.
J. Galinio nuotr.
Kuršių nerijoje dilema – ar saugoti šimtmečius skaičiuojančią sengirę ar užtikrinti laisvę kormoranų kolonijai. Unikalioje gamtos vietoje, kur saugomos visos gyvūnų rūšys, kartais tenka imtis drastiškų veiksmų. Pastaruosius kelis metus kormoranai buvo baidomi nuo perimų kiaušinių. Šiemet nespėta įgyvendinti viešųjų pirkimų ir ekologai skambina pavojaus varpais.

Šakalas – primti ar naikinti? (78)

2015 balandžio mėn. 30 d. 10:20
Lietuvoje sumedžiotas pirmasis šakalas jau kurį laiką laukia eilės iškamšai, tačiau jo pasirodymas mūsų šalyje sukėlė kalbas, kurios artimiausiu metu dar tikrai netils. Nuo gegužės mėnesio šiuos gyvūnus leidžiama medžioti visus metus, o taip pat svarstoma ir apie jo įtraukimą į invazinių rūšių Lietuvoje sąrašą.

Lydekų žvejybos ypatumai (20)

2015 balandžio mėn. 29 d. 11:27
Lydekų nerštas, kai bandantys jas žvejoti buvo stebimi pro padidinamąjį stiklą, baigėsi, bet bet kaip jų žvejoti dabar negalima. Vieno geidžiamiausių laimikių Lietuvoje žvejybai vis dar taikomi apribojimai.

Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai pristatė nuveiktus darbus (9)

2015 balandžio mėn. 27 d. 17:12
Apžvalgos bokštas Žemaitijos nacionaliname parke
VSTT nuotr.
Žemaitijos nacionaliniame parke praėjusį penktadienį surengta atvirų durų diena. Puikiu oru lankytojai galėjo pasimėgauti parko gamta profesionalių ekskursijų metu Giliuko ir Kaštoniuko takais, bet ir praplėsti žinias apie patį parką ir jo darbuotojų kasdienybę saugojant unikalios Žemaitijos vietos kraštovaizdį.

Kodėl važiuojant į pajūrį geriau automobilį palikti namie (19)

2015 balandžio mėn. 24 d. 15:56
Neringa
DELFI (E.Kniežausko nuotr.)
Su kiekviena diena oro temperatūra kyla ir artėja laikas, kai į gražiausias Lietuvos vietas pradės plūsti poilsiautojai. Neringa, o ypač Nida, paskutiniaisiais metais sulaukia vis daugiau lankytojų, atsidaro daugiau maitinimo ar pasilinksminimo įstaigų ir seniau idiliškas ir ramus kampelis po truputį pradeda burzgėti.

Kada žuvies atgal į vandenį geriau nepaleisti? (52)

2015 balandžio mėn. 22 d. 11:30
Lietuvoje populiarėja Aplinkos ministerijos propaguojamas „pagavai-paleisk“ principas ir apie jo naudą gamtai ir ekosistemoms galima kalbėti ir kalbėti. Visgi, Lietuvoje yra pora žuvų rūšių, už kurių išgaudymą ir išnaikinimą jums įteiktų medalį – nuodėgulinis grundalas ir juodažiotis grundalas yra dvi šiandien didelį nerimą keliančios rūšys.

Aplink avilius sužydi visa gamta (3)

2015 balandžio mėn. 21 d. 11:11
Sunaikinkite bites ir tuo pačiu smūgiu sunaikinsite bent 100 tūkstančių augalų rūšių. Albertui Einšteinui priskiriama citata iliustruoja bičių svarbą visoms ekosistemoms. Iš tikro, jos yra dar svarbesnės. Pasitraukus bitėms, pasitrauktume ir mes. Jos – tiek laukinės, tiek naminės bitės – atsakingos už 80 procentų pasaulyje vykstančių apdulkinimų.

Gamtoje – kurtinių tuoktuvių metas (4)

2015 balandžio mėn. 17 d. 15:15
Giesmė nuotakai. Kurtinys. Renato Jakaičio nuotrauka
Šiuo metu pats kurtinių tuoktuvių įkarštis. Bet didžiausi Lietuvos miškų paukščiai sparnus rėžia ne tik miškuose ir pelkėse. Viešvilės valstybiniame rezervate taip pat laukiama, kol patelės sudės kiaušinius, iš kurių išsiritę paukšteliai vieną dieną bus paleisti į laisvę.

Į miškus traukia dirbti

2015 balandžio mėn. 16 d. 17:14
Į miškus traukia dirbti
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Retą miškininką šiandien sutiksi kabinete, o ne miške. Dabar vyksta svarbiausias ir atsakingiausias visų metų darbas – miško sodinimas. Šiemet miškų urėdijų medelynuose yra išauginta apie 18 milijonų sodinukų, kuriais bus atsodinama beveik 10 000 ha kirtaviečių ir įveisiama nauji 700 ha miškų valstybės žemėje. Šiemet ne tik didelės darbų apimtys, bet ir sąlygos darbams yra sudėtingos.

Sulos tekinti bet kaip negalima (23)

2015 balandžio mėn. 9 d. 18:00
Gamtos dovanas galima rinkti ne tik rudenį, kai miškuose pradeda dygti grybai ir sunoksta uogos. Jau ankstyvą pavasarį medžių kamienais pradeda tekėti naudingomis medžiagomis turtinga sula. Ja pasivaišinti gali ir žmonės, bet tai reikia daryti atsakingai, nes beatodairiškai sunkiant ją, medžiui ir visam miškui galima pridaryti žalos.

Įžūliausi brakonieriavimo atvejai šiemet: dvimetriniai šamai ir 10 tūkst. eurų bauda (46)

2015 balandžio mėn. 7 d. 10:08
Neteisėtu būdu sugautas šamas
Kauno RAAD nuotr.
Praėjusiais metais Regionų aplinkos apsaugos inspektoriai brakonieriams skyrė baudų ir pateikė ieškinių dėl gamtai daromos žalos už 6 milijonus litų (1,7 mln. eurų). Tie pinigai žalą gali atlyginti tik simboliškai. Nei gyvūnų ir žuvų, nei jų palikuonių jie nesugrąžins, o tik papildys valstybės biudžetą.

Pelkės – ne dykvietės, o svarbios buveinės (6)

2015 balandžio mėn. 3 d. 18:13
Pelkės – ne dykvietės, o svarbios buveinės
Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuva ilgą laiką buvo pelkių kraštas. Neįžengiami kemsynai saugojo nuo priešų, lietuvių kalboje gausybė pelkės sinonimų — raistas, bala, liūnas, tyras, klanas, valka. Pelkės užima svarbią vietą tautosakoje. Statistika rodo, kad pelkės šiandien sudaro beveik 9 procentus Lietuvos ploto, bet plika akimi to nepastebėsi.

Žvėrių šėrimas – daugiau naudos ar žalos? (11)

2015 balandžio mėn. 2 d. 11:34
Pavasarį ne vienas lietuvis, tvarkydamas sandėlį susizgrimba, kad dabar jau tikrai galėtų miško žvėrims ir maisto nugabenti. Nors pati mintis padėti žvėrims yra gera, vis dėlto reikėtų kelti kitą klausimą – kaip padaryti, kad noras padėti nepadaryta gamtai žalos.

Keturračiai – kraštovaizdžio baubas (24)

2015 balandžio mėn. 1 d. 14:32
Lietuvos kraštovaizdis – vertybė, kuri ne tik džiugina pačius lietuvius, bet ir privilioja tikrai daug turistų. Deja, yra ir tokių žmonių, kurie mano, jog jų pramogos kur kas svarbiau nei kraštovaizdžio išsaugojimas. Tiksliau, jie yra įsitikinę, kad savo veiklomis kraštovaizdžiui nedaro jokios žalos. Tai – neatsakingai automobiliais, motociklais ir keturračiais pramogaujantys asmenys.

Kuršių nerijos miškuose rūkoriai turės pakentėti (20)

2015 kovo mėn. 26 d. 11:08
Kuršių nerija
Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr.
Rūkymo žalą galima įžvelgti visur aplinkui – žala rūkančiųjų ir aplinkinių sveikatai, teršimas nuorūkomis ir net pasaulinės aukštos maisto kainos, kai derlingi žemės plotai naudojami tabako auginimui. Visgi, viena didžiulė rūkymo problema mus ištinka kas kelis metus – gaisrai Kuršių nerijoje.

Nuorūka maža, žala – milžiniška (9)

2015 kovo mėn. 25 d. 10:13
Nuorūka maža, žala – milžiniška
L.Bogušo nuotr.
Vandens paukščiai, ropliai, žuvys – ištisos jų populiacijos kasdien susiduria su daugybe pavojų. Rūšims grasina brakonieriai, plėtojant žemdirbystę naikinamos jų buveinės. Retas kuris pagalvotų, bet trapioms populiacijoms smarkiai didžiulę žalą daro mažytės nuorūkos.