Triukai, kaip sklypo trūkumus paversti privalumais

 (10)
Kiekvienam mažo sklypo savininkui iškyla galvos skausmas - kaip tinkamai išnaudoti nedidelį jo plotą?
Ne mažiau jiems rūpi, kokia augalija vertėtų apsodinti, kad vaizdas būtų iš tiesų patrauklus ir vizualiai nemažintų sklypo apimties.
Kraštovaizdžio dizainerės sklypas
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Kartu su modernių apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatore Lina Liubertaite DELFI lankėsi kraštovaizdžio dizainerės Astos Grabauskienės namuose. Moteris gali pasidžiaugti išpuoselėtu 7 a. išpuoselėtame sklype, nuo kurio atsiveria fantastinis vaizdas į  miesto panoramą. Pastarąją, pasak pašnekovės reikia išnaudoti ir jokiu būdu neapsodinti šalia ryškių augalų, kurie galėtų nustelbti vaizdą.

„Reikia kurti neutralų pirmą planą, kad akis žvelgtų į tolį. Bet kokios ryškios gėles ar lapija gali trukdyti tam“, – patarė A. Grabauskienė.

Tiesa, būtina paminėti, kad jos namų kiemas yra ant šlaito, tad, pašnekovė minėjo ne vieną sprendimą, kaip jai pavyko šį trūkumą paversti privalumu.

Kadangi sklypas netaisyklingas, trikampio formos, moteris siekė paslėpti, užmaskuoti kampus. Tą jai pavyko padaryti naudojant apvalias linijas.
„Būtina paminėti, kad planuojant sodą, pirmiausia reikia numatyti vejos formą, taip pat atsiminti, kad pagal rekomenduojamus dizaino principus, tuščios erdvės (vejos) turi būti apie du trečdaliai sklypo, želdinių – vienas“, – DELFI pasakojo A. Grabauskienė.

Daugiau apie tai video reportaže:

Šlaito sprendimai

Dėmesį turėtų atkreipti tie, kurių sklypas turi šlaitą. Pasak kraštovaizdžio dizainerės, rekomenduojami keli geri jo sprendimai: pavyzdžiui, apsodinkite jį krūmais, kurie nereikalauja daug priežiūros. Savo kiemo šlaite A. Grabauskienė pasodino buksmedžius. Tiesa, tokiu pasirinkimu nustebinusi ne vieną bičiulį.

„Žmonės mano, kad tai yra gana lepūs augalai, bet mano kieme ji puikiausiai auga, jie yra ant kalno, kur vėjas būna didžiulis, tačiau svarbiausia, kad tankiai susodinti, todėl susiformuoja tinkamas mikroklimatas“, – pasakojo A. Grabauskienė.

Moteris minėjo dar vieną išeitį, skirtą šiauriniam šlaitui. Jame vertėtų pasodinti laipiojančią hortenziją. Ji, pasak pašnekovės, yra visiškai nelepus augalas ir gali puikiai padengti šlaitą. Tiesa, kraštovaizdžio dizainerė pabrėžė, kad vertėtų atkreipti dėmesį ir augalų spalvų derinimą.

„Pavėsingas vietas vertėtų šviesinti tais augalais, kurie turi šviesesnę lapiją, žydi balsvai“, – rekomendavo A. Grabauskienė.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Kaip kovoti su vejos priešais – grybais? (7)

Nuosavų namų sklypų savininkų problema – vejoje augantys grybai, kurie ne tik nepuošia išpuoselėtos žolės, bet ir gali sukelti problemų dėl netinkamo jo suvartojimo augintinio ar vaikų.

Ką reikia žinoti apie dekoratyvinį sklypo apšvietimą?

Lietuvoje vis dažniau nuosavų sklypų savininkai dėmesį skiria kiemo apšvietimui. Kraštovaizdžio atstovų teigimu, dekoratyvinis apšvietimas gali sukurti ne tik saugumo jausmą, bet ir stipriai pakeisti jūsų aplinkos erdvę. Apšviesti galite namą, takelius, medžius ir kita.

5 žingsniai iki nepriekaištingos vejos (4)

Tvarkingai, gerai prižiūrėta veja – tai yra kiekvieno nuosavo sklypo savininko svajonė. Kraštovaizdžio ekspertai atskleidė penkias paslaptis, kaip paversti savo kiemo veją sodresne.

Kaip tinkamai pasodinti medį? (4)

Nuosavų sklypų savininkams kraštovaizdžio ekspertai pataria jame pasodinti medžių. Tačiau gali nepavykti tą padaryti, jeigu neturėsite pakankamai žinių apie tinkamą sodinukų parinkimą ir taisyklingą sodinimą.

Triukai, kaip sklypo trūkumus paversti privalumais (10)

Kiekvienam mažo sklypo savininkui iškyla galvos skausmas - kaip tinkamai išnaudoti nedidelį jo plotą?Ne mažiau jiems rūpi, kokia augalija vertėtų apsodinti, kad vaizdas būtų iš tiesų patrauklus ir vizualiai nemažintų sklypo apimties.