Kokias paslaptis slepia Bernardinų sodas?

 (17)
Pavasarį žmonių akis džiugina žydinčios tulpės, kurios sodinamos rudenį, todėl būtent dabar dabar galime pamatyti, kokias klaidas padarėme ir kaip jos atrodo šalia kitų augalų. Tačiau žinodami tam tikras tulpių derinimo su kitais augalais paslaptis, jūs galėsite be vargo susikurti pritrenkiančią aplinką savo namo ar sodybos kieme ir išvengti kaltinimų beskonybe.
Bernardinų sodas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kartu su modernių apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatore Lina Liubertaite DELFI bandė ieškoti gerų pavyzdžių ir įminti tulpių dermės paslaptis. 

Taikiniu tapo sostinės Bernardinų sodas, kuriame apstu įvairių tulpių rūšių. Pasak ekspertės, labai svarbu pasirinkti tokius augalus, kurie, prireikus, paslėptų tulpių lapus.

Plačiau ir vaizdingiau – specialiame reportaže: 

L. Liubertaitė papasakojo, kad tulpių žiedais ilgai negalima pasidžiaugti, jos nėra ilgai žydinčios, būtent dėl tos priežasties ypač svarbu atkreipti dėmesį, šalia kokių augalų vertėtų jas sodinti.

Svarbu ir tai, kad nužydėjus tulpėms, kurį laiką negalima jų išrauti, nupjauti, reikia palikti jų lapus, nors jie ir gelstelėję, apvytę.

„Reikia tulpių lapus palikti, nes tokiu būdu jų svogūnėlis kaupia maisto medžiagas kitiems metams. Tam lapai turi būti nepašalinti. Dėl to šalia tulpių sodinkite tokius augalus, kurie derėtų ir joms nuvytus, paslėptų tuos pageltusius lapus“, – patarė L. Liubertaitė.

Tam ypač tinkami rudeniniai astrai, kurie pasižymi tuo, kad rudenį labai ilgai žydi: iki pirmųjų šalnų. Ne mažiau tulpių draugijai tinkami ir daugiametės vilnotosios notros, kuriios namų kiemą prižiūrinčios šeimininkėms patiks dėl paprastos priežiūros. 

„Jos nereiklios, čia jos  švelniai žalios spalvos, o labiau saulėtoje vietoje - sidabrinio atspalvio, kuris labai tinka, pavyzdžiui, prie baltų tulpių“, – kalbėjo pašnekovė.

Ne mažiau svarbu vienoje vietoje nesodinti skirtingų rūšių ir spalvų tulpių su kitais įvairiais augalais. Jos, pasak L. Liubertaitės, primins didelį margumyną. Geriausia rinktis kad ir vienos spalvos ir rūšies tulpes, bet jų pasodinti labai gausiai.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Kaip kovoti su vejos priešais – grybais? (7)

Nuosavų namų sklypų savininkų problema – vejoje augantys grybai, kurie ne tik nepuošia išpuoselėtos žolės, bet ir gali sukelti problemų dėl netinkamo jo suvartojimo augintinio ar vaikų.

Ką reikia žinoti apie dekoratyvinį sklypo apšvietimą?

Lietuvoje vis dažniau nuosavų sklypų savininkai dėmesį skiria kiemo apšvietimui. Kraštovaizdžio atstovų teigimu, dekoratyvinis apšvietimas gali sukurti ne tik saugumo jausmą, bet ir stipriai pakeisti jūsų aplinkos erdvę. Apšviesti galite namą, takelius, medžius ir kita.

5 žingsniai iki nepriekaištingos vejos (4)

Tvarkingai, gerai prižiūrėta veja – tai yra kiekvieno nuosavo sklypo savininko svajonė. Kraštovaizdžio ekspertai atskleidė penkias paslaptis, kaip paversti savo kiemo veją sodresne.

Kaip tinkamai pasodinti medį? (4)

Nuosavų sklypų savininkams kraštovaizdžio ekspertai pataria jame pasodinti medžių. Tačiau gali nepavykti tą padaryti, jeigu neturėsite pakankamai žinių apie tinkamą sodinukų parinkimą ir taisyklingą sodinimą.

Triukai, kaip sklypo trūkumus paversti privalumais (10)

Kiekvienam mažo sklypo savininkui iškyla galvos skausmas - kaip tinkamai išnaudoti nedidelį jo plotą?Ne mažiau jiems rūpi, kokia augalija vertėtų apsodinti, kad vaizdas būtų iš tiesų patrauklus ir vizualiai nemažintų sklypo apimties.