aA
Vargu, ar prisimintumėte, koks ar kokia buvote, kai pradėjote lankyti mokyklą. Nenuostabu – juk tada, būdami dar visai maži, žmonės ima ieškoti savęs. Gerai, kad mus visą šią kelionę lydi mokytojai – jie padeda ne tik gauti žinių, bet ir atrasti save, sutvirtėti, eiti teisingu keliu. Spalio 5-ąją, Tarptautinės mokytojų dienos proga, Lietuvos Valdovų rūmuose vyko iškilmingas renginys, skirtas padėkoti pedagogams už jų darbą, išdalintą laiką ir širdį dėl kitų – dėl mūsų visų.
Renginio akimirka
Renginio akimirka
© DELFI / Domantas Pipas

Mokytojai atsakingi už šalies ateitį

Valdovų rūmuose susirinkta dėl keturių ypatingų progų: įteikti premijas Metų mokytojams, lituanistinio švietimo mokytojui, dirbančiam ne Lietuvoje, apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtos Meilės Lukšienės premijos laureatą bei pasveikinti iniciatyvos „Ačiū už pamokas“ metu išrinktus mokytojus.

Į iškilmingą šventę susirinko ne tik mokytojai – padėkoti už vertingas pamokas, apdovanoti nusipelniusius pedagogus taip pat atvyko Švietimo, mokslo ir sporto Ministras Algirdas Monkevičius bei kiti garbūs svečiai.

„Norėtųsi, kad mes jaustume dermę tarp kartų. Labai norisi padėkoti tiems mokytojams, kurie buvo mano mokytojai, mūsų mokytojai. Tegul tos kartos jungiasi. Mokytojas yra laimingas, kai jo vaikai laimingi, kai jie, jau suaugę, atranda kelią į laimę. Kiekviename mokinyje mokytojas mato dalelę savęs ir džiaugiasi, jeigu jis prisidėjo prie to, kad žmogaus kelias – sėkmingas.

Tūkstančiai mūsų mokytojų yra pavyzdys mūsų visuomenei. Šiuo metu jie dirba sudėtingomis sąlygomis. Tačiau karantino laikotarpis, pandemija parodė, kad ugdymo įstaigos – nesvarbu ar tai yra darželis, ar ikimokyklinė įstaiga ar pradinė mokykla, ar yra gimnazija, ar universitetas, ar kolegija – gali būti pavyzdžiu, kaip galima bet kurioje situacijoje sumaniai rasti geriausius sprendimus ugdytiniams“, – kalbėjo Ministras.

Šventės metu Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimo žodį perdavė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.

„Švietimo kokybei labai svarbus mokytojas. Mes galime turėti pačias geriausias programas, pačius pažangiausius vadovėlius ir nuostabias sistemas, programas ar įrankius, bet jeigu prieš mokinius nestovės pats geriausias mokytojas, gerų rezultatų nesulauksime“, – sakė L. Savickas.

Renginio akimirka
Renginio akimirka
© DELFI / Domantas Pipas

Metų mokytojais iki šiol paskelbti 114 mokytojų

Valdovų rūmuose paskelbti ir Metų mokytojų premijos laureatai – šią premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998 metais. Nuo tada premijos įteiktos 114 įvairių dalykų mokytojų iš visos Lietuvos. Šiemet Metų mokytojais paskelbti dar 6 pedagogai.

Metų mokytoja tapo lietuvių ir literatūros mokytoja ekspertė Ramutė Kežienė, geografijos, ekonomikos mokytoja ekspertė Jūratė Orvolienė, biologijos mokytojas Aleksej Peržu, technologijų mokytojas ekspertas Aleksandras Ronkus, chemijos mokytoja metodininkė Vaidilutė Šepkauskienė bei biologijos mokytoja ekspertė Rasa Zubrickienė.

Premijos jauniems ir užsienyje dirbantiems mokytojams

Renginio metu apdovanotas dar vienas – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtos daktarės, pasaulinio garso švietėjos, švietimo reformos pradininkės Lietuvoje Meilės Lukšienės premijos – laureatas.

„Ši premija unikali tuo, kad gali būti skiriama ne vyresniems nei 35 metų mokytojams, kurie skleidžia demokratijos, bendruomeniškumo, pilietiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjas. Be galo gražu, kad Meilės Lukšienės premija teikiama būtent jauniems mokytojams – juk tai žmonės, kurie nuo pat savo karjeros pradžios pasirenka siekti, jog klasė moksleiviams taptų antraisiais namais, ir ugdo vertybes, kurias jiems dar visai neseniai diegė jų pačių mokytojai“, – kalbėjo renginio vedėja Gerūta Griniūtė.

Meilės Lukšienės premiją įteikė Švietimo, mokslo ir sporto Ministras Algirdas Monkevičius. Šiais metais premijos laureatu tapo Artūras Adamas Markevič.

Valdovų rūmuose paminėta ir mokytojų, dirbančių ne Lietuvoje svarba – tų, kurie dirba šimtuose lietuvių bendruomenių. Jie kasdien darbuojasi tam, kad lietuvybė nebūtų užmiršta net išvykus svetur. Tokiems mokytojams jau trečią kartą Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skiria premiją. Šiemet premija atiteko Seinų „Žiburio“ mokyklos mokytojai, vienai iš lietuviškosios mokyklos įkūrėjų Irenai Gasperavičiūtei.

Apdovanoti „Ačiū už pamokas“ nugalėtojai

Ši Mokytojų dienos šventė vainikuota jau antrus metus vykusios Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei naujienų portalo „Delfi“ iniciatyvos „Ačiū už pamokas“ nugalėtojų apdovanojimais.

Nuo rugsėjo vidurio visi esami ir buvę mokiniai interneto svetainėje www.aciuuzpamokas.lt galėjo nominuoti savo mokytojus. Taip mokiniai ištarė „ačiū“ tiems, kurie skyrė savo laiką, išmintį ir apdovanojo juos vertingiausiomis gyvenimo pamokomis.

Šiais metais apdovanota 10 nugalėtų: Vesta Žukienė, Vaida Uždavinė, Saida Šnipienė, Inga Kazlauskienė, Paulius Sungaila, Jelena Ščiglo, Božena Čenko, Greta Rekašienė, Vaiva Pocevičienė, Danguolė Laurenčikienė.

Renginio metu savo kūrinius mokytojams, svečiams bei Delfi TV žiūrovams padovanojo Vladas Bagdonas, Monika Marija Paulauskaitė, Vidas ir Adas Bareikiai bei Gerūta Griniūtė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Atostogos gali būti kitokios, nei tikitės: Kroatija ir Juodkalnija dėl koronaviruso ribos pramogas

Lietuvių pamėgtos atostogų šalys Adrijos jūros pakrantėje – Kroatija ir Juodkalnija...

Gyventojai tūžta ant būsto administratoriaus: po brangaus remonto laiptai atrodo kaip po karo, bet pavojaus niekas netvarko (22)

Vilniuje, Karoliniškėse, esančio daugiabučio gyventojų kantrybė trūko – laiptų remontą...

Vilniečiams savivaldybė neįprastu būdu nusprendė pasiųsti žinutę: kiekvieną rytą ir vakarą taip terorizuosime (391)

Vilniečiai baigiantis darbo valandoms danguje pastebėjo seniai matytą vaizdą. Prie skraidančio...

Joana Balčiuvienė | D+

Motinų, nužudžiusių savo vaikus, istorijos: kaip atpažinti tragedijos ženklus

Nuo seno, kalbant apie motinos gerumą ar blogumą, dažnai naudojamas posakis: „Kitos būna, ir...

Į Šilutę ir Tauragę nuvykusio Dulkio laukė policijos ekipažai – socialiniuose tinkluose ragino pasitikti su lazdomis (338)

Ketvirtadienio rytą Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad ministras Arūnas Dulkys...

ES spaudžia Iraką nutraukti migrantų srautus į Baltarusiją

Europos Sąjunga ketvirtadienį pranešė spaudžianti Iraką nutraukti migrantų, bandančių per...

Transliacija / Faktai ir nuomonės. Kaip sustabdyti Lukašenkos ataką prieš Lietuvą? (20)

Laidoje dalyvauja: Vaidotas Malinionis, atsargos pulkininkas Andrius Kubilius, Europos Parlamento...

Sugriovė lietuvių nusistatymą, kad šiuo metu kelionės yra sudėtingos: oro uoste pandemiją primena tik kaukės (10)

Penkias vasaros savaites „Delfi“ ir partnerių projektas „Keliauti vėl paprasta!“ griovė...

Į Rūdninkų poligoną atvežami pirmieji migrantai (396)

Ketvirtadienį į Rūdninkų poligone pastatytą palapinių miestelį vežami pirmieji migrantai ,...

Jocytės benefisas: sumetė kone pusę rinktinės taškų ir padovanojo lietuvėms pergalę (9)

FIBA „Challenger“ turnyre iki tol nepralaimėjusi Turkijos aštuoniolikmečių merginų komanda po...