aA
Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos pedagogė Vesta Žukienė mokytoja dirba beveik 30 metų ir užaugino ne vieną pradinukų kartą. Pedagogė įsitikinusi: visi vaikai – puikūs, tereikia mokėti su jais kalbėtis. Šiuo požiūriu vadovaudamasi savo darbe V. Žukienė užmezgė ypatingą ryšį su savo mokiniais – būtent už tai ji sulaukė ne tik esamų, bet ir buvusių ugdytinių padėkos.
Vaikai
Vaikai
© Shutterstock

Prisimena ir buvę mokiniai

Vestai Žukienei moksleiviai dėkojo iniciatyvoje „Ačiū už pamokas“ – nominuota kaip mylima mokytoja, ji sulaukė daugiausia „patinka“. Pati pedagogė teigia, kad apie šiuos rinkimus nė nenutuokė – kad bus apdovanota, sužinojo vos kelios dienos prieš Tarptautinės mokytojų dienos renginį, kuriame įvyko projekto kulminacija.

„Smagiausia dalis yra ta, kad mane įvertino ne tik esami, bet ir buvę mokiniai. Tai priverčia jaustis reikalinga – juk kai kuriems mano mokiniams jau yra 23 metai. Labai malonu, kad jie mane dar prisimena“, – džiaugsmo neslepia pedagogė.

Kelionėms vaikai tauposi patys

Pasakodama apie savo pamokas mokytoja atskleidžia, kad jai labai patinka kelionės – kartu su moksleiviais V. Žukienė keliauja tiek po Lietuvą, tiek į užsienį.

„Mėgstu, kad mokymosi procesas vyktų kitoje aplinkoje. Išvažiuojame su vaikais pakeliauti po Lietuvą, užsienį. Esame buvę Dzūkijoje, Merkinėje, Kuršių Nerijoje, Žiegždrių regioniniame parke ir daugelyje kitų vietų. Kelionių metu aš pamatau visai kitą vaiką – jie atsiskleidžia, būna visai kitokie, drąsesni“, – sako ji.

Vesta Žukienė
Vesta Žukienė
© DELFI / Domantas Pipas

Vesta Žukienė priduria, kad kelionės – puiki edukacija, kurių metu vaikai gali išmokti daug naudingų dalykų.

„Dabar mano mokiniai yra antrokai. Pirmose dviejose klasėse kelionių metu aš pati bandau pasakoti ar pasamdyti gidą. Tačiau kai jie pereina į trečią klasę, jie patys tampa gidais – ruošiasi ekskursijoms ir jas veda. Ir jiems tai labai gerai sekasi“, – teigia mokytoja.

Tuo tarpu kelionėms į užsienį mokytoja į vaikus ruošia dar kitaip.

„Jei tik yra galimybių, kartu su vaikais ir keliais tėveliais važiuojame kur nors toliau. Esame buvę Italijoje, Vokietijoje. Kad keliausime, nusprendžiame prieš maždaug metus, tad pradedame jai ruoštis iš anksto. Aišku, kad tą kelionę gali nupirkti tėveliai, bet mes norime skatinti moksleivius ugdyti atsakomybę: vaikai turi kažko atsisakyti ir kelionei susitaupyti patys. Tai labai pasiteisinusi praktika. Vaikai patys ragina vieni kitus taupyti, sako: gal šito nepirk? Geriau įsidėk į taupyklę“, – šypsosi V. Žukienė.

Paklausta, ar nesunku kelionėse sužiūrėti dešimtis vaikų, pašnekovė nedvejodama atsako, kad visai ne. Pasak jos, vaikams užtenka žvilgsnio, kad suprastų, jog kažką daro ne taip.

„Jie ir patys žino, kad viskas turi būti gerai – juk važiuojame ne tik pamatyti, bet ir pailsėti. Mokiniai moka draugui gražiai pasakyti pastabą ar jį pagirti“, – džiaugiasi pradinių klasių mokytoja.

Vesta Žukienė
Vesta Žukienė
© Asmeninio albumo nuotr.

Prie šių kelionių prisijungę ir jau pradines klases seniau baigę V. Žukienės mokiniai – pedagogė puikiai prisimena keliones, kai kartu dardėjo ir ketvirtokai, ir aštuntokai.

Vaikai padeda vieni kitiems

Ji priduria, kad svarbu su vaiku užmegzti tvirtą, gerą ryšį. O kaip tai padaryti?

„Aš turiu nuostatą, kad nėra nė vieno blogo vaiko. Reikia tik mokėti jį prakalbinti. Man pats geriausias įvertinimas, jei vaikas nenori namo. Jis nori būti mokykloje. Mano vaikai žino, kad gali bet kada ateiti ir manęs bet ko paklausti. Būna, ateina ir sako – gal einame pasikalbėti dviese? Ir mes nueiname į kambariuką, kur kiti vaikai negirdi, ir pasikalbame“, – dalijasi pašnekovė.

Vestos Žukienės teigimu, jos klasėje ugdomas ir bendruomeniškumas, empatija ir supratimas. Pati mokytoja skatina moksleivius ne tik bendrauti, bet ir padėti vieni kitiems.

„Vaikai žino, kad visada gali kreiptis į draugą. Mes tam net skiriame mėnesį – kiekvienas vaikas pasirenka, kurį bendraklasį globoja. Tuomet jis, jei nesupranta kažkokios užduoties ar ko nors kito, gali drąsiai nueiti pas draugą ir paklausti. Jiems ši praktika labai patinka. Daug dalykų pakoregavo karantinas, tačiau su tėveliais buvome sutarę šias draugystes ugdyti ir už klasės ribų – vaikai vieni kitus gali pasikviesti į kiną ar nuvykti į svečius savaitgalį“, – tęsia ji.

Ryšį su vaikais ir tarp vaikų pradinių klasių mokytoja kuria ir šokiu – su buvusia moksleivių laida ji dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventėje. V. Žukienė tikisi, kad dainų šventėje galės dalyvauti ir su dabartiniais auklėtiniais.

Naujų ugdymo metodų taikymą, tinkamo emocinio klimato kūrimą, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą skatina ES fondų finansuojamos priemonės – „Kokybės krepšelis“, „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“, „Mokytojų ir kitų švietimo sistemos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas“ ir kt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
4.4615

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Federacijos vadovo šeimos verslą lydi keisti sutapimai: į sąskaitas plaukia asociacijos eurai (4)

Lietuvos lengvosios atletikos federacija, gaunanti finansavimą ir iš valstybės, regis, glaudžiai...

Italijoje į darbą – tik su galimybių pasu: Lietuvoje į tokią idėją žiūrima su atsarga (180)

Siekiant pristabdyti COVID -19 plitimą, Italija imasi griežtesnių priemonių – nuo spalio 15...

Nuo sausio pirmosios daugiabučių gyventojai čia statyti automobilių nebegalės: įsigalios priimti KET pakeitimai (102)

Rugsėjis pažėrė pluoštą siūlymų keisti Kelių eismo taisykles. Viena jų ypač aktuali...

Preliminarūs rinkimų rezultatai: Vokietijos socialdemokratai įveikė Merkel bloką (70)

Vokietijos centro kairės Socialdemokratų partija (SPD) sekmadienį įvykusiuose nacionaliniuose...

Snieguolė Miceikaitė | D+

Teisininkas atsako: ar statybų eigoje rangovas gali didinti kainą?

Statybos kainoms išgyvenant piką, statytojai, motyvuodami brangstančiomis medžiagomis, didesnius...

Sumažėjus darbo krūviui mokytoją nutarta atleisti iš darbo žeminančiu būdu – kaip išspręsti tokius konfliktus

Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai...

Vienas po kito spaudimą didinantys įvykiai: kylančią trąšų kainą pajaus ir perkantys maisto produktus (5)

Dauguma žmonių apie trąšas nesusimąsto – nebent tada, kai važiuoja per ypač kvepiančią...

Valerijus Morozovas, šeimos gydytojas | D+

Gydytojas Morozovas – apie skiepus nuo gripo: jie nerekomenduojami tik dviem atvejais

Sveiki, sveiki atvykę į gydytojo kabinetą. Ir vėl didėja sergamumas COVID-19 . Bet kiek galima...