aA
Būti mokytoju, kuris kiekvieną pamoką galėtų sudominti, įtraukti mokinius – milžiniškas iššūkis. Apie tai kalbėdamas, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Andrius Storta prisipažįsta, kad kartais tam reikia ir savų investicijų, ir susirašyti su mokiniais feisbuke – kartais atrašyti vaikams, susiduriančiais su problemomis, tenka net ir naktimis.

Tam, kad mokiniai geriau suprastų pamokas, ėmėsi jas filmuoti

Kiekvienas turime savų gabumų, tačiau ne visus dalykus galime taip pat greitai suvokti – su tuo kasdien susiduria ir mokytojai, matantys, jog vieni mokiniai jų žodžius perpranta iškart, o kai kuriems reikia papildomo paaiškinimo. Stebėdamas, jog kai kuriems mokiniams fizika nėra lengvai suprantamas dalykas, A. Storta kalba apie įvairias priemones, kurių imasi tam, jog mokiniams būtų lengviau.

Fizikos mokytojas prisipažįsta dažnai susimąstantis: kodėl taip yra, kad mokytojas ir mokinys ne visuomet vienas kitą supranta?

„Aš realiai galvoju tada, ką darau ne taip. Vaikas manęs nesupranta, aš jo nesuprantu. Tada sėdžiu ir galvoju, ką padaryti. Gal praktikos daugiau, gal uždaviniai? Kaip tuos uždavinius padėti jam išspręsti? Vienu momentu buvo taip, kad specialiai susirinkau savų lėšų nusipirkti grafinei planšetei. Nusipirkau grafinę planšetę, pradėjau filmuoti video pamokas ir kelti į „Google Drive“, kad jie galėtų žiūrėti“, – teigia A. Storta.

Vis dėlto, fizikos mokytojas teigia, jog ši priemonė negalėjo pasiteisinti visu 100 proc., mat tokiai sėkmei pasiekti būtina ir visų vaikų vidinė motyvacija, noras išmokti.

„Filmuodamas pamoką, aiškinu viską nuodugniai ir tai užtrunka 10–15 minučių. Ir aš suprantu, kad tos 10–15 minučių yra vagystė iš vaiko, nes jis turi skirti dienos laiko tam ir paskui dar spręsti, įsigilinti. Bet tai – viena iš pagalbinių priemonių. Manęs nėra, bet aš esu „online“ režimu“, – aiškina fizikos mokytojas.

Vertina mokinių rodomą susidomėjimą: mokytojui feisbuke jie gali rašyti bet kada

A. Storta prisipažįsta, jog visų savo moksleivių kvietimus draugauti feisbuke yra priėmęs ir jam atrodo natūralu, jog, kilus klausimams, mokiniai jam rašo per feisbuką – nesvarbu, koks metas tai bebūtų.

„Feisbuke jie gali man rašyti į mesendžerį. Vakar rašo – ką reiškia šita formulė? Aš, knygą baigęs skaityti, rašau, ką tai reiškia. Kitą kartą vaikai sako: aš jums nerašau, nes galvoju, kad jūs man neatrašysite. Sakau – taip, gali būti, kad dabar tau neatrašysiu, bet galiu ir vidury nakties atrašyti, jei būsiu atsikėlęs. Tu parašyk, kad tau įdomu, aš tai žinosiu ir atrašysiu. Ne dabar gal, gal po valandos, gal po dviejų – bet žinosiu, kad tu stengeisi. Ir aš tau atleisiu arba, kitaip sakant, nekreipsiu dėmesio, kad tu namų darbų neatlikai. Bet tu stengeisi, tu manęs paklausei, tu padarei pirmą žingsnį – tu norėjai“, – teigia fizikos mokytojas.

Daugiau apie tai, ką reiškia būti mokytoju – vaizdo įraše su A. Storta. Naujų ugdymo metodų taikymą, tinkamo emocinio klimato kūrimą, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą skatina ES fondų finansuojamos priemonės - „Kokybės krepšelis“, „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“, „Mokytojų ir kitų švietimo sistemos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas“ ir kt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(26 žmonės įvertino)
4.4231

Top naujienos

Popieriniai milijonieriai: lietuviai emigrantai tapo įtariamų aferistų priedanga (21)

„Tu direktorius, tu milijonierius. Nori – atskrisk, pasiimk savo pinigus ir dink iš čia“, –...

Prezidento patarėjas užsimena apie platesnį turto apmokestinimą, automobilių mokesčio pokyčius (227)

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta mano, kad kitų metų biudžeto ambicija gerėja, tačiau...

Oficialūs rinkimų JK rezultatai: daugumą užsitikrino Johnsono toriai papildyta 07:20 val. (216)

Per Jungtinėje Karalystėje ketvirtadienį vykusius pirmalaikius parlamento rinkimus, itin svarbius...

Vos pasukęs už LKL būstinės kampo „Nevėžis“ grįžo prie senų įpročių (10)

Nauja panelė – sena suknelė. Finansinio skaidrumo viešai reikalaujanti Lietuvos krepšinio lyga (...

Po rinkimų JK – kalbos apie dar vieną referendumą (12)

Škotijos pirmoji ministrė, Škotijos nacionalinės partijos (ŠNP) lyderė Nicola Sturgeon žada...

Apvogtų automobilių skaičius augo: aktyviausiai ilgapirščiai veikė Vilniuje (3)

Su automobilių dalių vagimis kasdien susiduria mažiausiai 4 savo automobilius apsidraudę...

Euro zonos reformų planus stabdo suirutė Italijoje ir Vokietijoje (21)

Euro zona pasiekė tam tikrą pažangą baigdama kurti bankų sąjungą ir reformuodama finansinės...

Nuo šiol į slogą žiūrėsite visai kitomis akimis: gydytojas Morozovas sugriovė daugybę neteisingų įsivaizdavimų (29)

„Štai ir vėl jiems (vaikams) visiems trims TAI. Buvo prieš mėnesį ir vėl kartojasi. Darykite...

Lietuvos iniciatyva į ES klimato kaitos planus įtraukta netiesioginė žinutė dėl Astravo AE (67)

Lietuvos pasiekė , kad Europos Sąjungos ( ES ) kovos su klimato kaita įsipareigojimuose būtų...

Ilgai tylėjusi Asta Stašaitytė – atvirai apie gyvenimo išbandymus: išsiverkdavau, tada galėdavau važiuoti namo (76)

Kas labiausiai keri, kai sutinki žinomą laidų vedėją Astą Stašaitytę , tai atviras juokas,...