aA
Tyla pertraukų metu, ant atskirų suoliukų ar kampuose susėdę mokiniai, pasinėrę žvilgsniu ir mintimis į išmaniuosius telefonus rankose. Tai – ne fantastinio filmo scena, o gali būti netolima kiekvienos mokyklos ateitis, jaunajai kartai vis labiau žavintis virtualiu pasauliu. Jau šiandien mokytojai ir mokyklos vis daugiau dėmesio skiria veikloms, kurios skatintų judėti, bendrauti ne tik virtualiai. Vieną iš sprendimų rado Kazlų Rūdos savivaldybės Plutiškių gimnazija.
Priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų
Priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų
© Shutterstock

Jau dvidešimtus metus Plutiškių gimnazijoje dirbanti fizinio ugdymo mokytoja Alma Urbštienė prisipažįsta, kad šios kaimo vietovės mokiniai – nuostabūs. Jie aktyviai įsitraukia į fizines veiklas, tačiau kartu mokytoja pastebi, kad į mokyklą ateina vis daugiau antsvorio turinčių vaikų.

Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje
Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje


Ar galite nors dieną pabūti be mobiliųjų telefonų?

Nereikėtų neigti, kad prie to prisideda ir išmaniosios technologijos. Pažiūrėkime, kaip tėvai mažus vaikus nuramina, lengviausia jiems paduoti telefoną į rankas“, – kalba mokytoja.

Kad vaikai pamiltų sportą ir įprastų prie nuolatinės fizinės veiklos, kūno kultūros mokytoja nuolat suka galvą, kaip kuo labiau sudominti vaikus. „Kiekvienais metais kažką įdomaus organizuojame: esame ir baidarėmis plaukę, ir dviračių žygius organizavę. Tik ateina rugsėjis ir galvoji, kaip vaikus nustebinti ir kaip kažką kitokio pasiūlyti“, – pasakoja A. Urbšienė.

Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje
Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje


Būtent taip mokytojai kilo mintis kartu su mokykla organizuoti žygius be telefonų, kuriuose vaikai atitrūktų nuo virtualaus pasaulio ir pasinertų į tikrą gamtą. „Tikriausiai kiekvienas mokytojas yra paklausęs mokinių – ar jūs galite vieną dieną praleisti be mobiliųjų telefonų“, – kaip užgimė „nemobilių žygių“ idėja, pasakojo mokytoja.

Plutiškių gimnazijos direktorė Irena Kašauskienė pridėjo, kad nemobilių žygių organizavimą paskatino ne tik noras, kad vaikai būtų fiziškai aktyvesni, bet ir siekis, kad mokiniai bendrautų daugiau tarpusavyje.

Į žygį – visa mokykla kartu

Nemobilūs žygiai tapo nepamokinės veiklos, kuriai galima skirti apie 10 dienų per mokslo metus, dalimi. Į vieną kartą per metus vykstantį renginį įtraukiami visi – nuo pirmos iki dvyliktos klasių – moksleiviai.

Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje
Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje


„Kadangi esame sutarę, kad nepamokinės veiklos dienos bus visai mokyklai, todėl ir veiklas organizuojame, kad jos tiktų įvairaus amžiaus vaikams“, – teigia I. Kašauskienė.

Prie nemobilaus žygio organizavimo prisijungia skirtingų dalykų mokytojai. Kartais jau prieš išeidami į vieną dieną trunkantį žygį mokiniai gauna užduotis, ką jiems reikėtų nuveikti žygio metu, pavyzdžiui, stebėti tam tikros rūšies medžius, paukščius, kuo daugiau užfiksuoti, įsiminti, pabendrauti. Grįžę po žygio jie turi paruošti pristatymą pagal gautą užduotį.

Vėliau visi mokyklos mokiniai susirenka į vieną vietą ir pristato, ką pavyko užfiksuoti žygio metu. Vieni pristatymui pasitelkia matematikos žinias, kiti – biologijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros, o kas paruošia su gamta susijusią dainą. Kas žygio metu suskaičiuoja medžių rūšis, kas pasitelkę geografijos žinias pristato gamtos objektų koordinates, kas į žygį pasižiūri iš istorinės pusės ir primena apie partizanų judėjimą.

Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje
Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje


Padeda užmegzti ryšį

„Per patį žygį įveikiame apie 16–18 km. Einame neskubėdami, kad vaikai turėtų laiko atidžiai stebėti gamtą, bendrauti tarpusavyje. Taip pat pasistengiame, kad žygio metu vaikai sutiktų miškininką ar ūkininką, kurie daugiau papasakotų apie gamtoje matomus augalus, vabzdžius, gyvūnus ar gamtos reiškinius“, – kalba direktorė.

I. Kašauskienė akcentuoja, kad ne mažiau nei fizinis aktyvumas nemobilaus žygio metu yra svarbus mokinių tarpusavio ryšio kūrimas.

Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje
Nemobilus žygis Plutiškių gimnazijoje


Būtent ir parengiame užduotėles taip, kad, pavyzdžiui, jaunesni mokiniai galėtų klausti vyresniųjų, jau turinčių tam tikrų žinių. Pastebime, kaip ir tarp bendraklasių žygio metu vyksta bendravimas. Nors viskas prasideda nuo užduočių, iš tiesų vaikai žygio metu pradeda kalbėtis, tarp jų atsiranda gilesnis ryšys“, – pastebi mokyklos vadovė.

Naujų ugdymo metodų taikymą, mokymąsi nestandartinėse erdvėse skatina ir ES fondų finansuojamos priemonės – „Kokybės krepšelis“, „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“ ir kt.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(45 žmonės įvertino)
4.6222

Top naujienos

Baimės kaina: įtariamas Daškevičiaus nužudymo užsakovas gyveno tvirtove paverstame name (46)

Kauno rajone , Kačerginės miestelyje gyvena ne tik pasiturintys verslininkai, senosios...

Antroji COVID-19 banga nebus didžiausia grėsmė: ekonomistai nurodė, kas daugiausia kelia nerimą (34)

„Swedbank“ ekonomistai pažymi, kad visoje Europoje ir pasaulyje jaučiamas atsigavimas....

Išpuolis Paryžiuje: prie buvusios „Charlie Hebdo“ redakcijos peiliu subadyti keturi žmonės (1)

Prancūzijos sostinėje penktadienį per išpuolį šalia pastato, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi...

Gorbačiovas apie protestus Baltarusijoje: šaunuoliai (112)

„Šaunuoliai baltarusiai! Dabar jie turi charakterį. Tai labai gerai“, – tokiais žodžiais...

Įvedus naują tvarką salių kainos sostinėje šovė aukštyn – įtaria klastą

Vilniaus savivaldybei praėjusią vasarą pavyko rasti kompromisą ir priimti daug triukšmo...

Raseinių savivaldybė planus dėl karantino atideda, rekomenduoja visur dėvėti kaukes (4)

Raseinių rajono savivaldybė savaitei atidėjo planus kreiptis į Vyriausybę dėl karantino,...

Paulius Gritėnas. Ne tie moderatoriai, ne tų žodžio laisvė (81)

Keista tai rašyti trisdešimtaisiais nepriklausomybės metais, bet mes turime problemų su žodžio...

Sukūrę klastotę tvirtina, esą trečdalis vakcinos nuo COVID-19 bandymų savanorių – komoje

„Facebook“ socialiniame tinkle pasidalinta šiurkščia nuotraukos klastote, kurioje imituojamas...

Baisi avarija Šalčininkų r.: susidūrė du dviratininkai, vienas žuvo, kitas labai sunkios būklės (49)

Penktadienį Šalčininkų rajone įvyko eismo įvykis, per kurį buvo sunkiai sužaloti du žmonės.

|Maža didelių žinių kaina