aA
Mokykloje išmoktos pamokos neretai tampa mūsų gyvenimo pagrindu, o už jas turime būti dėkingi savo mokytojams. Šie žmonės ne tik veda žinių keliu, bet ir negaili savo jėgų teikdami moralinę pagalbą, paramą, gilindamiesi į mokinių poreikius bei norus. Artėjant Mokytojų dienai, DELFI jau antrus metus iš eilės startuoja projektas „Ačiū už pamokas“, kurio metu mylimiausiam esamam ar buvusiam mokytojui išreikšti padėką galės visi norintys. Daugiausia padėkų surinkę mokytojai bus apdovanoti iškilmingame renginyje.
„Ačiū už pamokas“ ir vėl kviečia padėkoti savo mokytojams: mylimiausi mokytojai bus apdovanoti
© Shutterstock

Dėkoja ir buvę, ir esami mokiniai

Pradinė iniciatyvos padėkoti mokytojams idėja kilo Šarūnui Dignaičiui, kurio visas profesinis gyvenimas susijęs su švietimu. Kaip jis pats pasakoja, mintis padėkoti už pamokas – visos jo darbo su švietimo sistemos pokyčiais tęstinumas.

„Vieną dieną supratau, kad kartais nereikia pradėti nuo pokyčių inicijavimo, koncentruotis tik į tai, kas yra blogai. Kartais reikia paimti, sustoti ir padėkoti už gerą darbą, kurį daro mokytojai. Manau, kad pirmiausia reikia būti dėkingam ir tik tada ieškoti, ką čia galima kažką pakeisti“, – kalba jis.

Iš pradžių idėją Š. Dignaitis įgyvendino gana neįprastai – iškeliavo į žygį, kurį pavadino „Ačiū už pamokas“. Keliaudamas 1332 kilometrus, jis rinko žmonių, norinčių padėkoti mokytojams, istorijas.

Tuo tarpu šiandien dėkoti mokytojams galima kiekvienam ir tai padaryti labai paprasta: tereikia apsilankyti internetiniame puslapyje www.aciuuzpamokas.lt bei nominuoti savo mylimą pedagogą.

„Tikslas – įtraukti ne tik dabartinius moksleivius, bet ir tuos, kurie mokyklą jau seniai baigė. Jie taip pat gali nominuoti savo buvusius mokytojus ir padėkoti. Žinoma, vis tiek daugiausia nominuoja tie, kurie vis dar mokosi, o vėliau tarp moksleivių vyksta „kova“ – jie varžosi, kurie čia tą savo mokytoją labiau myli“, – su šypsena pasakoja Š. Dignaitis.

Dažniausiai mokytojams dėkoja už žmogiškumą

Nominuoti savo mokytoją galima už daug ką – už įdomiausią pamoką, už nuoširdų pokalbį, už šypseną ar už viską, ką norisi. Kaip teigia Š. Dignaitis, mokytojas turi išmanyti savo dalyką, būti kompetentingas, tačiau ne mažiau reikšmingas ir žmogiškumo faktorius.

„Labai svarbu, kokie žmonės yra mokytojai, ar jie savo mokiniams geri, paprasti, empatiški, ar į juos gali kreiptis moksleivis ir pasikalbėti apie gyvenimiškus dalykus. Šalia mokytojų kompetencijos yra žmogiškumas – būtent už tai moksleiviai daugiausiai ir dėkoja savo mokytojams“, – teigia jis.

Šarūno Dignaičio teigimu, šiandien mokytojo svarba jaunuoliams – nenuginčijama. Jis ir pats pasirinko studijuoti geografiją įkvėptas savo mokytojos.

„Žinau daug pavyzdžių, kurie pasirinko vieną ar kitą profesiją, nes juos inspiravo mokytojai. Manau, ir pandemija visuomenei atskleidė, kad mokytojų darbas – sunkus, reikalaujantis daug pastangų. Pedagogams, kaip ir kiekvienam mūsų, yra labai svarbu išgirsti „ačiū“ už tuos darbus, kuriuos darome. Mokytojai dažnai į savo darbą įdeda visą savo širdį, todėl jiems norisi grįžtamojo ryšio. Smagu išgirsti „ačiū“, ypač iš tų, kurie jau baigė mokslus – juk tai reiškia, kad seniai perduotos pamokos vis dar rezonuoja“, – įsitikinęs pašnekovas.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič sako, kad dėmesio ir padėkų mokytojams negali būti per daug: dažnai mokytojai į darbą, į vaikų ugdymą įdeda labai daug savęs. „Kasmet ministerija apdovanoja veikliausius, inovatyviausius, labiausiai profesinėje srityje nusipelniusius mokytojus, nors išties kiekvienas yra vertas padėkos ir apdovanojimo, juk kiekvienas žmogus nešiojasi savo širdyje geriausius mokytojus, geriausias pamokas ir neretai jas prisimena“, – sako Jolanta Urbanovič.

Pasak viceministrės, ypatingos padėkos vertas mokytojų darbas šiais visiems sudėtingais metais – karantino metu pavasarį, vasaros pradžioje, kai mokytojai per dvi savaites turėjo pasirengti nuotolinėms pamokoms, ir šį iššūkį puikiai įveikė. Be to, ir dabar nelengva dirbti neįprastomis sąlygomis.

Mokytojų istorijos – portale

Artėjant Mokytojų dienai, kviečiame prisiminti savo mokytojus ir jiems padėkoti. Užregistruoti mokytojus ir pasidalinti vertingiausia jų pamoka jau galite www.aciuuzpamokas.lt. Tai padaryti galima iki rugsėjo 28 dienos, o rugsėjo 29-ąją bus skelbiami nugalėtojai. Įdomiausias mokytojų istorijas bus galima perskaityti portale „DELFI“.

10 daugiausia padėkų surinkusius mokytojus apdovanosime iškilmingame renginyje. Projektą „Ačiū už pamokas“ organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Naujų ugdymo metodų taikymą, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą skatina ES fondų finansuojamos priemonės.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Orai: Joninių naktį prireiks skėčių (9)

Šiandien šalies orus lems mažo gradiento, žemesnio slėgio laukas. Ryte švies saulė, šiek...

Roma Macijauskaitė | D+

26-ių Karolina jau turi 3 mažus vaikus ir vysto 5 verslus: „multitaskinimas“ yra mano kraujyje (2)

Ką reiškia gyventi „labai kukliai“, Karolina Izabelė Brusokienė (26 m.) žinojo nuo mažens...

Lemiamu metu spindėjęs Modričius išgelbėjo pasaulio vicečempionų mundurą (24)

Pasaulio vicečempionai vaikščiojo labai plonu ledu, tačiau reikiamu momentu apie save priminė...

Kraustytis iš Seimo viešbučio nori ne visi: netiki, kad butą Vilniuje išsinuomos už 300 eurų (204)

Seime kelią skinasi įstatymo projektas, pagal kurį be kita ko būtų atsisakoma ir Seimo...

„Globalios Lietuvos“ laureatai atsisako priimti apdovanojimą iš Nausėdos papildyta 20.50 (1518)

„Globalios Lietuvos“ apdovanojimų laureatai atsisako priimti šį apdovanojimą iš prezidento...

Maskoliūnas prašo Sabonio ir kitų žaisti kantriau: nors superstaras, bet taip išeina geriau (33)

Po antros pergalės kontrolinėse rungtynėse Lietuvos rinktinės vairininkas Darius Maskoliūnas...

Situacija Baltarusijos pasienyje gali keistis žaibiškai: turime reaguoti nedelsiant (436)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl neteisėto...

Pilate alų ant šašlyko? Specialistas amžiams ir visiems laikams atsakė – verta tai daryti ar ne (59)

Ne vienas lietuvis kepdamas šašlyką ant jo užšlaksto alaus tikėdamasis, kad mėsa taps...

Kunigas nepraranda vilties rasti tėvą: kasdien meldžiuosi, kad būtų gyvas ir galėčiau jį apkabinti (15)

Į „Delfi“ su itin asmenišku pagalbos prašymu kreipėsi Kijeve gyvenantis kunigas Andrejus...

Daina Bosas parodė, kokiais papuošalais savo kūną puošia šią vasarą (121)

Daugelis sutiktų, papuošalai – sėkminga investicija, kuri nenuvertėja, yra ilgaamžė ir...