Žmonės varžėsi pirkti „gėdingų“ prekių

SSRS buvo grandiozinių penkmečio planų ir didelių užmojų šalis, tačiau kasdieniai patogumai ir paprasti žmogaus poreikiai dažnai būdavo pamirštami. Sovietų liaudis laimėjo karą, atkūrė šalį iš griuvėsių, išskrido į kosmosą, tačiau XX amžiaus viduryje jų namuose dar nebuvo tokio elementaraus dalyko kaip tualetinis popierius. Paradoksas, bet kad ši higienos priemonė, pradėta gaminti Sovietų Sąjungoje, iš pradžių nebuvo paklausi, o vėliau tapo didžiuliu deficitu, rašo lenta.ru.

Anot rašytinių šaltinių, tualetinio popieriaus (kaip apskritai popieriaus), gimtine laikoma Kinija. Pirmą kartą šis civilizacijos stebuklas paminėtas VI amžiuje. Tačiau masinė gamyba prasidėjo XIV amžiuje, kai vien imperatoriaus dvaro reikmėms buvo pagaminta 720 tūkstančių tualetinio popieriaus lapų, kurių matmenys 60 x 90 mm. Panašu, kad tokio lapelio neužtektų ir nosiai nusivalyti, o ką jau kalbėti apie užpakalį...

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)