Žmogus yra vertas 45 milijonų eurų, jei jo visi organai būtų parduoti. Juodojoje rinkoje plaučiai įkainoti 150 tūkst. eurais, o kaulų čiulpai – 20 tūkst. eurų už gramą. Daugelis galvoja, kad žmogus, pardavęs inkstą, gali materialiai apsirūpinti kone visą likusį gyvenimą. Įvairiais šaltiniais, jei 2013 metais juodojoje rinkoje, pardavus inkstą, buvo galima gauti 262 tūkst. JAV dolerių, tai dabar ne daugiau kaip 70 tūkst. Toks kainų kritimas gali būti siejamas su galimu pasiūlos padidėjimu.
Teroristinės organizacijos yra vienos aktyviausių organų juodosios rinkos dalyviai
Visose pasaulio šalyse tiek organų pirkimas, tiek pardavimas yra kriminalinis nusikaltimas, išskyrus vienintelę šalį – Iraną, tačiau ši juodoji rinka nesiruošia užleisti savo pozicijų.
Jungtinių Tautų duomenimis, ji siekia 600 milijonų JAV dolerių per metus. Maždaug pusė šios sumos nusėda Kinijoje, Indijoje ir Pakistane. 2006 metais šios šalies valdžia pripažino, kad persodinimams naudoja mirties bausme nuteistų kalinių organus be jų sutikimo. 2015 metais už tai buvo įvesta baudžiamoji atsakomybė, praneša magellantv.com.
Teroristinės organizacijos yra vienos aktyviausių žmogaus organų juodosios rinkos dalyviai. Prekyba žmonėmis sudaro 20 proc. pajamų. Praktika nėra nauja: prekyba pagrobtų serbų organais buvo vienas iš teroristinės organizacijos – Kosovo išlaisvinimo armijos (KLA) pajamų šaltinių.
„L‘Espresso“ duomenimis, 2019- aisiais Sirijoje, Libane, Irake ir Šiaurės Afrikoje šis verslas atnešė iki 1,7 mlrd. JAV dolerių pelno
Vyksta nuožmi kova su vadinamaisiais „juodaisiais transplantologais“, bet tai mažai padeda. Kur yra paklausa, visada bus ir pasiūla. Teisėtos organų persodinimo operacijos patenkina tik 10 proc. pacientų.
Pirmą kartą apie pogrindinę prekybą žmonių organais paminėta 1987 metais, kai Gvatemalos teisėsaugos pareigūnai išsiaiškino, kad tam reikalui buvo panaudota 30 vaikų organai. Tačiau tai buvo tik ledkalnio viršūnė. Daugelis faktų iki šiol yra slepiami arba sunaikinti.